Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ми кажете дали съм на прав път!!! Така дойде време малко да ъпгрейднем машинката!

Това е сегашната конфигурация Intel pentium E5800 Dual-core 2x3,2 , NVIDIA GT 440 -1GB , RAM- 4GB. Та се питах дали е ок да сложа АМД http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547645 -защото бюджеда не е голям а и една виедео карта ми изберете до 150 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да ми кажете дали съм на прав път!!! Така дойде време малко да ъпгрейднем машинката!

Това е сегашната конфигурация Intel pentium E5800 Dual-core 2x3,2 , NVIDIA GT 440 -1GB , RAM- 4GB. Та се питах дали е ок да сложа АМД http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547645 -защото бюджеда не е голям а и една виедео карта ми изберете до 150 лева.

За този процесор ще ти трябва и дънна платка, сподели какъв бюджет имаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор няма как да стане на това дъно!Вероятно ще правиш този ъпгреид, за да ти вървят игрите по-добре.Ако имаш 150лв само, една по-добра видеокарта с малко овърклок ще посъживи нещата, но пък не се знае с какво захранване си и дъно.Ако пък ще даваш и 150лв за процесор, то няма смисъл да се взима нов за сокет 775.Бюджет и цел на ъпгрейда???

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вище сега игрите сa ми вървяли винаги почти на фулл без лaг. Информaция зa дъното и зaхрaнвaнето ще дaм днес по късно. Бюджет до 300 левa. Причинaтa е че вмоментa имaм тези пaри и бързaм дa ги похaрчa зa товa a не зaдруго. Компa е от 2010-2011 рaботи добре игри кaто battlefield 3 crysis 3 mi vurvqt pochti na ultra bez problemi. Дa не е AМД но процесор дa е четири ядрa по 3 гигa херцa a видеото е лесно мaи съм си хaресaт gt 630 2гб тa после ви пишa пълнa информaция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вище сега игрите сa ми вървяли винаги почти на фулл без лaг. Информaция зa дъното и зaхрaнвaнето ще дaм днес по късно. Бюджет до 300 левa. Причинaтa е че вмоментa имaм тези пaри и бързaм дa ги похaрчa зa товa a не зaдруго. Компa е от 2010-2011 рaботи добре игри кaто battlefield 3 crysis 3 mi vurvqt pochti na ultra bez problemi. Дa не е AМД но процесор дa е четири ядрa по 3 гигa херцa a видеото е лесно мaи съм си хaресaт gt 630 2гб тa после ви пишa пълнa информaция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така! Скоро ще стане 15-ти септември. Предлагам, да оставиш игрите, да идеш на училище...След 3-4 години усилено учене, влез да пишеш отново тук. Толкова голяма неграмотност, скоро не бях виждал!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..........

Това е сегашната конфигурация Intel pentium E5800 Dual-core 2x3,2 , NVIDIA GT 440 -1GB , RAM- 4GB. 

......

Вище сега игрите сa ми вървяли винаги почти на фулл без лaг. .....Компa е от 2010-2011 рaботи добре игри кaто battlefield 3 crysis 3 mi vurvqt pochti na ultra bez problemi...........

Кое е сгрешеното в тези постове? Като не обръщаме внимание на правописните грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз за 370 лева си взех Phenom II 955 Black Edition 4x3.2GHz 8GB DDR3 1600MHz ECC Adata Premier Seagate Baracuda 500GB 16MB cache Asus M4N68T Goldenfield PowerBox 500W ATX 12cm Silent

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съжелявaм пишa от гсм a си зaщото съм нa село и моля хейтa дa си го остaвиш зa твойте 3-4 години тaм.... aко пишете по темaтa не се прaвете нa идиоти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

П.П. Не знаем каква видеокарта притежавате, така че не гарантирам дали хм, този захранващ блок за 30лв., независимо от гордите 520W в описанието, ще се справи с машината.

Компютъра ще се използва в офис , няма да се играят игри , предимно Корел и Фотошоп и затова мисля да използвам вграденото видео. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, ти направо ми развесели и едновременно стъжни деня с този правопис.

Та, да те попитам - тези игри на колко инчов монитор ти вървяха на макс с тази издъхнала конфигурация? Защото, ако е на повече от 17 инча, значи нещо яко ни хвърляш по върбите тук.

Под "вървяха", имам предвид средно поне 50 фрейма - по-малко за мен не е "вървене".

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ще се използва в офис , няма да се играят игри , предимно Корел и Фотошоп и затова мисля да използвам вграденото видео. 

Значи няма да има проблеми. Особено ако има ups устройство между ел. мрежата и компютъра. Но имайте предвид, че ако операционната система е Уиндоус 7, някои графични екстри (DirectX 11;11.1) няма да се показват, макар че това на работата не би трябвало да се отрази съществено...Обаче новите версии на доста програми за обработка на изображения, са прилично тежки и доколко ще се точи работата с тях без GPU ускорение(от някоя примерно среден клас съвременна видеокарта) не се наемам да гадая. Особено с по-големи по обем файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това ще върши страхотна работа:

BB код:

GB GA-F2A55-DS3 A55 FM2

AMD A4-4000 X2 /3.2GHZ/FM2/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

CM ELITE 342 BLACK/MATX/NO PSU

NJOY 400WGX 400W Passive PFC

Обща стойност - 416.81 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/47462p1r48947p1r45925p1r46704p1r45625p1r1038p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма да има проблеми. Особено ако има ups устройство между ел. мрежата и компютъра. Но имайте предвид, че ако операционната система е Уиндоус 7, някои графични екстри (DirectX 11;11.1) няма да се показват, макар че това на работата не би трябвало да се отрази съществено...Обаче новите версии на доста програми за обработка на изображения, са прилично тежки и доколко ще се точи работата с тях без GPU ускорение(от някоя примерно среден клас съвременна видеокарта) не се наемам да гадая. Особено с по-големи по обем файлове.

Благодаря за отговора - разбирам че захранването не Ви харесва , ако може да ми препоръчате друго.а с това ще стане ли по-добре :Видео карта Gigabyte Ati Radeon HD 5450, 1024MB, GDDR3, 64bit, DVI, HDMI, PCI-E  . Операционната система ще е  ХП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционната система ще е  ХП.

Лош избор, особено ако желаете да оползотворите наличната оперативна памет. Разбира се, ако става въпрос за лицензирана ОС, която е в наличност и нямате 7-мица, а искате да Сте изряден..Тогава, просто ще се наложи да е това което е...Вижте предложението на колегата. Никак не е лошо. Евентуално, ако е нужно повече дисково пространство, което едва ли ще е така, може да изберете по-голям обем твърд диск, вместо предложеният от него.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лош избор, особено ако желаете да оползотворите наличната оперативна памет. Разбира се, ако става въпрос за лицензирана ОС, която е в наличност и нямате 7-мица, а искате да Сте изряден..Тогава, просто ще се наложи да е това което е...Вижте предложението на колегата. Никак не е лошо. Евентуално, ако е нужно повече дисково пространство, което едва ли ще е така, може да изберете по-голям обем твърд диск, вместо предложеният от него.

Да лицензирана е ОС и затова използвам нея . Благодаря за изчерпателните отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вече се върнах и не ми се налага да пиша от телефона. Това е дъното ми http://www.game-debate.com/motherboard/index.php?mot_id=1552&motherboard=ECS%20G41T-M7   (Intel pentium E5800 Dual-core 2x3,2 , NVIDIA GT 440 -1GB(128бит) , RAM- 4GB) Питам този процесор ще се намести ли - http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547645 и тази видео карта ще стане ли -------------------------------------------- http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547964  ако процесора не е за мене просто овърклоквам и тва е! Отговорете ми ясно и точно дали съм на прав път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е абсолютна безсмислица както и всички подобни. Гледаш паметта и да е gddr5 а не ddr3. 1GB е достатъчно за нисък клас видео. 

640 -> 7750 Това са ти двата варианта. 630 и 7730 не ги гледай щом вече имаш 440. И повтарям не гледай карти с 2 или 4GB DDR3 безсмислени са!

Иначе на дъното можеш да сложиш коя да е съвременна видеокарта. Това което те интересува е дали захранването е читаво. 

Примерно това е подходящо за тия карти които са с ниска консумация. Не са му спестени защитите и няма опасност нещо да изгърми.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая видеокарта е абсолютна безсмислица както и всички подобни. Гледаш паметта и да е gddr5 а не ddr3. 1GB е достатъчно за нисък клас видео. 

640 -> 7750 Това са ти двата варианта. 630 и 7730 не ги гледай щом вече имаш 440. И повтарям не гледай карти с 2 или 4GB DDR3 безсмислени са!

Добре де ама дъното ми което съм ви дал потдържа ли DDR5. A ПРОЦЕСОРЪТ СТАВА ЛИ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта на видеокартата няма връзка със системната. Казах ти всяка съвременна карта става.

За поддържаните процесори гледаш на официалната страница на дъното (на CPU) - http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=1093&MenuID=16&LanID=0

Но не няма как да сложиш АМД на Интелско дъно. Трябва ти Интел при това такъв за сокет 775. Моделите са ти изброени.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това което разбрах е че DDR5 става но пак те питам сигурен ли си и пак питам за втората карта 100% ли ще стане на дъното..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали вече ви се отговори.

Имате слот за видеокартата.На него можете да бучнете която си искате карта,за такъв слот.Паметта на картата отговаря до някъде за нейното бързодействие,няма нищо общо с дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.