Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте нов съм в форума и не разбирам много много от слушалки затова ще се допитам до Вас какви слушалки да взема.

Искам нещо което да е до 30 лева с Extra Bass и да се чуват отлично( да е качествен звука до колкото може все пак) Засега съм се спрял на два модела ако може ми кажете кой от двата е по-добър и ако не са много добри ми предложете друго.Ето ги и моделите:

Philips SHP2000/00 И ДРУГИЯ Е:

Sony MDR-V150

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втория модел слушалки съм ги чувал. И мога да кажа, че имат плътен бас, но високите никакви ги няма.

Предполагам се дължи на факта, че са мониторни слушалки предназначени за диджеи.

Като изработка са добри за цената си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този модел Philips SHP2000/00 съм работил и съм доволен от тях. Удобни са, но съвета ми е да не прекаляваш и да внимаваш с децибелите, за да не си увредиш слуха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Philips е с ужасно преувеличен бас за сметка на високите, за които трябва да си представиш, че са там някъде, за да ги чуеш. От този модел Sony нямам впечатления, но много от другите Sony-та, които съм слушал, също прекаляват с баса за сметка на останалата част от звуковата картина. За сравнително малко пари има Sennheiser HD-201, за които чувам и чета страхотни отзиви, въпреки че не съм слушал модела лично. Звукът много зависи от източника - едно на ръка качеството на файловете и друго - това на звуковата карта - в общия случай каквото и да се закачи към вградена в дъно звукова карта, ще е все тая. P.S.

И мога да кажа, че имат плътен бас, но високите никакви ги няма. Предполагам се дължи на факта, че са мониторни слушалки предназначени за диджеи.

Аз лично под "монитор" разбирам "възможно най-неутрален звук". Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Sennheiser няма да мога защото няма чак толкова да се уливам. Попринцип слушам дъбстеп, ар анд би, рап ии някфи други понякога

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Sennheiser няма да мога защото няма чак толкова да се уливам. Попринцип слушам дъбстеп, ар анд би, рап ии някфи други понякога

Цената на модела , който колегата ти е предложил не е много висока!

Sennheiser HD 201

SENNHEISER  HD 407

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на модела , който колегата ти е предложил не е много висока!   Sennheiser HD 201

Последно като погледнах, бяха около 35-36 лева, така че е възможно даже и тези 42 да са завишени.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Philips е с ужасно преувеличен бас за сметка на високите, за които трябва да си представиш, че са там някъде, за да ги чуеш. От този модел Sony нямам впечатления, но много от другите Sony-та, които съм слушал, също прекаляват с баса за сметка на останалата част от звуковата картина. За сравнително малко пари има Sennheiser HD-201, за които чувам и чета страхотни отзиви, въпреки че не съм слушал модела лично. Звукът много зависи от източника - едно на ръка качеството на файловете и друго - това на звуковата карта - в общия случай каквото и да се закачи към вградена в дъно звукова карта, ще е все тая. P.S. Аз лично под "монитор" разбирам "възможно най-неутрален звук".

Като се има в предвид колега, че не съм претенциозен чак толкоз и не слушам музика с големи децибели филипса ме удовлетворява идеално. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да не качваме повече цената. 2-3 лева отгоре по-може :)

Еми пропусни едно кафе с аверите и вземи второто предложение от предния ми пост!

Слушалки няма да сменяш всеки ден , така че те съветвам да не се циганиш и да заложиш на марка занимаваща се единсвено в областа на музиката и да заложиш на техен модел(бил той и най-бюджетния)!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако имаше аудио карти- хубави на 30-40 лева, които са за повече бас(съжелявам за израза не разбирам много много) бих взел но сигурно ако взема няква аудио карта до към 30-40 лева ще е на нивото на вградената в дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ако бях на твоето място, бих взел Sony-то , имат по-добър звук и.т.н.

Поздрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако имаше аудио карти- хубави на 30-40 лева, които са за повече бас(съжелявам за израза не разбирам много много) бих взел но сигурно ако взема няква аудио карта до към 30-40 лева ще е на нивото на вградената в дъното

Аз си взех ASUS XONAR DG, 5.1, PCI  настаро с почети 2 години остатъчна гаранция за 35лв.

Много по-добре е от вграденото аудио , макар и карта от най-нисък клас, взех я единствено да ползвам слушалки на нея , но не съм претенциозен към звъка и не мога да дам обективно мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо не техника втора ръка пак никога. Ами ако външните USB ставаха. Защото доста казват че USB външните (дори на Креатив) са боклуци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има български дакове.Доста ласкаво се изказват хората за тях.Ако имате стерео-уредба,или добри слушалки,ще останете доволен от ползването на тези дак-чета.Прозивеждат се във Варна.Потърсете в нета информация по случая.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Philips е с ужасно преувеличен бас за сметка на високите, за които трябва да си представиш, че са там някъде, за да ги чуеш. От този модел Sony нямам впечатления, но много от другите Sony-та, които съм слушал, също прекаляват с баса за сметка на останалата част от звуковата картина. За сравнително малко пари има Sennheiser HD-201, за които чувам и чета страхотни отзиви, въпреки че не съм слушал модела лично. Звукът много зависи от източника - едно на ръка качеството на файловете и друго - това на звуковата карта - в общия случай каквото и да се закачи към вградена в дъно звукова карта, ще е все тая. P.S. Аз лично под "монитор" разбирам "възможно най-неутрален звук".

Като бивш притежател именно на такова Сони мога смело да кажа че е тотален Инвалид стане ли дума  за среди и високи среди. Бас - няма - по скоро може да се оприличи на ниска среда. Динамика - плачевна.

Избор на слушалки под 100 лв. бих казал че не си заслужава изобщо.

~100 лв или във настоящния момент малко над 100 - стига да ги има във произвдоство все още AKG K99.

Последно като погледнах, бяха около 35-36 лева, така че е възможно даже и тези 42 да са завишени.

Еми да ме извинваш но във последно време на Сенхайзер страшно  много ментета има на Българския пазар. Такива продават и Про-Аудио  познати още като Динакорд България.

Ооо не техника втора ръка пак никога. Ами ако външните USB ставаха. Защото доста казват че USB външните (дори на Креатив) са боклуци

bgaudio.org - има страшно добри български дакове. Аз дори самия притежавам такъв - лампизиран при това.

Ако автора на темата желае да има истиска слушалка със адекватно възпроизвеждане - да погледне ето тук

Има и калкулатор на доставката. Ако стоката е от ЕС или Англия може да мине за битова електроника и може да не се нагала да заплаща мито.

И не на последно място държа да подчертая че слушането на слушалки или тонколони при стойости по високи от 76 дб увреждат трайно слуха, след дългократна употреба във рамките на  не  повече от 2 години. На вредни са In Ear, On Ear & Over Ear са една идея по малко вредни. Всичко това обаче важи само и единствено при слушане във границата която съм опоменал малко по горе.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтини добри решения, в случай, че автора реши да увеличи бюджета Superlux HD681 http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i_46235/Superlux_HD681.html , най-добре  Superlux HD668B- но тук вече трябва значително увеличение, също така и да има нерви да изчака доставката.

Притеснява ме само какво се крие зад изискването за бас-в такива случаи е хубаво да се преслушат предложенията, за да няма разочарование.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евтини добри решения, в случай, че автора реши да увеличи бюджета Superlux HD681 http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i_46235/Superlux_HD681.html , най-добре  Superlux HD668B- но тук вече трябва значително увеличение, също така и да има нерви да изчака доставката.

Притеснява ме само какво се крие зад изискването за бас-в такива случаи е хубаво да се преслушат предложенията, за да няма разочарование.

Жалка имитация на AKG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно ако взема Сони-то ще има ли подобрение Gigabyte G31M-S2L така де запалих се по тези слушалки защото дизайна им ме кефи и басът е добър за мен (от 0 до 10 им давам 8, 8.5). Но те бяха свързани за уредба Сони  а тя към компютър и незнам дали ще се постигне нещо. Ако може отговор на този мой странен въпрос

Редактирано от dobrin4o_to (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз си взех ASUS XONAR DG, 5.1, PCI  настаро с почети 2 години остатъчна гаранция за 35лв.

Много по-добре е от вграденото аудио , макар и карта от най-нисък клас, взех я единствено да ползвам слушалки на нея , но не съм претенциозен към звъка и не мога да дам обективно мнение!

За такива пари, картата ти е отлична! Макар и да не си притенциозен.

С това дъно ако взема Сони-то ще има ли подобрение Gigabyte G31M-S2L така де запалих се по тези слушалки защото дизайна им ме кефи и басът е добър за мен (от 0 до 10 им давам 8, 8.5). Но те бяха свързани за уредба Сони  а тя към компютър и незнам дали ще се постигне нещо. Ако може отговор на този мой странен въпрос

Това са слушалки за пряка реч приятел. Прочети по-внимателно предложенията и  не си мисли, че за 30-40 лева можеш да си вземеш хубава аудиокарта, която ти е по- евтина от маратонките, струващи 100 лева. Няма и не може да има добри слушали за 40 лева български пари! Обърни внимание на поста на "Колец"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива пари, картата ти е отлична! Макар и да не си притенциозен.

Това са слушалки за пряка реч приятел. Прочети по-внимателно предложенията и  не си мисли, че за 30-40 лева можеш да си вземеш хубава аудиокарта, която ти е по- евтина от маратонките, струващи 100 лева. Няма и не може да има добри слушали за 40 лева български пари! Обърни внимание на поста на "Колец"

Ами сравнявам с вграденото аудио в дъното ,което е реалтек 892 и това исках да кажа на автора ,че вградено аудио изобщо не може да се мери дори с най-нисък клас саунд карта!

За парите на които я взех съм доволен ,все пак и слушалките които ползвам не са кой знае какво , но разликата е очевадна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да кажем че взема нова аудио карта като твоята и ползвам моите слушалки( Genius HS-05A) ще има подобрение и басът с тях ще е по-ясен нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от kolib4iata
      Виждам, че станах за подигравка.Моля темата да се изтрие.Няма да давам повече акъл.
      Идеята беше да помогна с каквото мога.
    • от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от leonsanchesss
      Здравейте, колеги 
      Мисля да си купувам принтер за това реших да попитам за съвети и препоръки.Спрял съм се на следните модели : 1.Canon Pixma MG3650        2.HP DeskJet Ink Advantage 3787 All-in-One        3.Canon iP7250
      Бюджета ми е около 150лв. Ще се използва главно  за принтиране на около 10-15 страници на ден.

• от JayBird
      Здравейте! Преди година брат ми ми подари едни слушалки Jaybird freedom sprint, които са безжични bluetooth. Работеха много добре, нямах никакви оплаквания, но нещо спряха да се включват. Тогава ги бях разглобил, за да видя що е то вътре. Осъзнах, че едното кабелче се беше разкачило. Закарах ги на един сервиз където ги помолих да го запоят това кабелче, направиха го но само тази слушалка работеше и реших сега да намеря някой който се занимава дори малко повече от онези момчета в сервиза(все пак бяха сервиз за компютри и не се занимаваха със слушалки) да ми помогне поне да каже къде мога да се допитам за помощ, а пък ако има някой тук който се занимава със слушалки пак ще ми е от помощ. Също така някой ползвал ли е такива слушалки Jaybird?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.