Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди 3-4 дена ми изгоря видео картата(PALIT GTX460 768MB) и и търся заместник.От както си направих конфигурацията не съм се интересувал от хардуер.Така че ви моля да ми помогнете.GTX650 1GB по ли е добра от GTX460 768MB..И може ли да ми дадете от къде мога да си купя като старата ми карта и на каква цена върви в момента..или поне да ми дадете сходна карта..

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Установи, защо ти е изгоря пиратката ? С какво захранване си ? Какви са въобще другите части + монитора ? Какъв е бюджета ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно GIGABYTE H55M-S2

РАМ: 4ГБ 1333 

Захранване: Чифтек CTG-450-80P

Процесор: Intel i3 3.03 всяко ядро

Монитор : ХП 19" 1400х900 нещо такова беше

Изгоря заради ЕОН-а :D Цена там до 250лв може и gtx 650 2gb да кажете как е :)

благодаря

Редактирано от Владислав Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли някой се е насадил на е-варна...Това описанието на процесора ми го навява като мисъл, те така драскат :D

Изборът е между HD 7790 и 650 Ti (не е нужно да са непременно версии с 2ГБ, освен ако няма намерение да се сменя и монитора с такъв който е с Full HD резолюция), обаче въпросното "чифте" силно ме съмнява. Освен ако причината за изгарянето на старото видео не е страхотна занемареност и липса на профилактично почистване или инцидент в ел.мрежата.

П.П. Ако авторът може да отдели около 30лв. над посоченият бюджет...Намират се и две-три предложения за HD 7850 за около 280лв.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгоря заради ЕОН..не могат да си регулират тока даже и телевизора изгоря.. токови удари бол :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно GIGABYTE H55M-S2 РАМ: 4ГБ 1333  Захранване: Чифтек CTG-450-80P Процесор: Intel i3 3.03 всяко ядро Монитор : ХП 19" 1400х900 нещо такова беше   Изгоря заради ЕОН-а :D Цена там до 250лв може и gtx 650 2gb да кажете как е :)   благодаря

Няма такова нещо като "всяко ядро", целият процесор работи на една честота. За такава резолюция няма кой знае какъв смисъл от 2 GiB памет. GTX 460 и GTX 650 са горе-долу на кантар, но има и GTX 650 Ti, която е според мен една идея по-добре. Palit имат модификация на картата със 192-битова шина към паметта (вместо 128-битова) - PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5 - която е и сякаш най-доброто за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-какъв начин разбра, че видеокартата ти е изгоряла?Захранването нали не е повредено, а другите компоненти?Този чифтек все пак си има някакви защити, интересно защо не са сработили!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах видео картата и го свързах с вграденото видео на дънната платка и тръгна компютъра. По принцип има някакви защити не знам като го поръчвах онзи ми каза че имало нещо което предпазва и то изгаря а не частите..Лан картата и тя изгоря..може ли от кабела на доставчика ми от там да е направило проблем :)

Няма такова нещо като "всяко ядро", целият процесор работи на една честота. За такава резолюция няма кой знае какъв смисъл от 2 GiB памет. GTX 460 и GTX 650 са горе-долу на кантар, но има и GTX 650 Ti, която е според мен една идея по-добре. Palit имат модификация на картата със 192-битова шина към паметта (вместо 128-битова) - PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5 - която е и сякаш най-доброто за тези пари.

Ами GTX 650 е 190лв а TI BOOST-a  е 280лв толкова ли е голяма разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах видео картата и го свързах с вграденото видео на дънната платка и тръгна компютъра. По принцип има някакви защити не знам като го поръчвах онзи ми каза че имало нещо което предпазва и то изгаря а не частите..Лан картата и тя изгоря..може ли от кабела на доставчика ми от там да е направило проблем :)

Ами GTX 650 е 190лв а TI BOOST-a  е 280лв толкова ли е голяма разликата?

Защото въпреки името има доста разлики и в варианта на графичният процесор и в ширината на шината към паметта. Което дава сериозен приръст на изчислителните възможности. Освен това има и по-евтини 650 Ti

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото въпреки името има доста разлики и в варианта на графичният процесор и в ширината на шината към паметта. Което дава сериозен приръст на изчислителните възможности. Освен това има и по-евтини 650 Ti

Последен въпрос..даже два :) ще ме извиняваш

Значи http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX650TI-BOOST-1GB-D5 е по добра от първата ми видео карта и има ли разлика между бууста и GTX460 2 GB

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последен въпрос..даже два :) ще ме извиняваш

Значи http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX650TI-BOOST-1GB-D5 е по добра от първата ми видео карта и има ли разлика между бууста и GTX460 2 GB

Общо взето е по-добра от старата карта и не е по-добра от пълноценна GTX 460 2GB, която е с с 256 битова шина към паметта(разбира се 650 Ti е по-нов модел, съответно поддържа ДХ 11, някои нови инструкции и алгоритми, наблегнато е на тексел рейта и т.н.). Но ако се вземе предвид и консумацията на ток, която е до 110 вата за 650 Ti и до около 160 вата за GTX460 2GB. Средно статистически пърформънса е изравнен.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като "всяко ядро", целият процесор работи на една честота.

Тц, тц.. Ти за C6 Power State(Core Parking) и динамичното скалиране на ядрата на процесора според натоварването на процесора, както и други дребни функцийки с абревиатура започваща с "C", поради които честотата на ядрата може да бъде различна, не си чувал.

По-какъв начин разбра, че видеокартата ти е изгоряла?Захранването нали не е повредено, а другите компоненти?Този чифтек все пак си има някакви защити, интересно защо не са сработили!

A Невидия 8-ма серия как гори като пуканки в микровълнова? Значи може. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц, тц.. Ти за C6 Power State(Core Parking) и динамичното скалиране на ядрата на процесора според натоварването на процесора, както и други дребни функцийки с абревиатура започваща с "C", поради които честотата на ядрата може да бъде различна, не си чувал. A Невидия 8-ма серия как гори като пуканки в микровълнова? Значи може.

Ок видяхме че разбираш..поне дай едно мнение по темата :) Лек ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD7770 за 190-200лв. ще е достатъчна за тая конфигурация. По-бърза е от чистата GTX650, икономична и тиха карта, и с достатъчно производителност за максимални настройки на 1440х900. От емаг с безплатна доставка - Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.