Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ще се опитам да спазя съветите на Людмил и предварително благодаря на всички за коментарите:

Искам да си купя изцяло нова конфигурация, няма да се взима нищо от стария комп, включително монитор, мишка, клавиатура, записвачка, колони и рутер (wireless), камера си имам:

1. Бюджет:  1.за PC - 1300-1400 лв.

2. монитор - до 300 лв. ; 21.5 инча и да има IPS технология

3. колони, мишка, клавиатура и рутер - не повече от 200, надявам се да не е малко.

2. Ползване: Ще се ползва за най-новите игри, най-вече: Rome Total War 2, Star Craft 2, други actions.

3. Няма да се овърклоква, компютъра ще се вземе с цел да се ползва няколко години, моля дайте съвет, за такава конфигурация, че да се може да се ъпрегрейдва за в бъдеще.

4. Магазин: Интересува ме някой да ми каже кога ще бъдат намалени цените в Nikem и Emag.bg за септември, дали ще е до дни или средата на месеца.

От някой от двата магазина ще го взема, като засега имам наблюдения, че мониторите са по-евтини в Nikem, а отделните компоненти в Emag.bg

5. Засега съм се ориентирал на база вашите коментари, разбира се без да имам претенции, че разбирам много към:

Силен процес и естествено мощна видео карта, за останалите компоненти съм сигурен, че ще дадете по-добри съвети:

1. Вие ще кажете кой е по-добър за игри, но съм се спрял на: I5 - 4670 K (Haswell) или I5 3570 K (IvyBridge) или  AMD FX X8 8350, като , I5 ще се справят по-добре за игри или греша?

2. Videocard:

1.Asus nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E - 458 лв.

http://www.emag.bg/video-karta-asus-nvidia-geforce-gtx760-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-gtx760-dc2oc-2gd5/pd/DN94XBBBM/

2. Gigabyte AMD Radeon HD7870 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E - 400 лв. http://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-amd-radeon-hd7870-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-r787oc-2gd/pd/E6ZFTBBBM/

3. Колони: харесват ми Logitech X530, не знам дали те са оптималният вариант.

Ако може някой да пусне сравнение на видеокартите за посочените игри  и процесорите, ще съм много благодарен 

Благодаря на отзовалите се!

Редактирано от Chameleon123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали 3570К/4670К или FX 8350 ще се справя по-добре да каже Росен Александров :D :D,но парите които си заделил няма да стигнат за това,което искаш;погледни цените в s*ky.bg,n*kem,e*mag,it*leader-bg като най-ниски и имай предвид,че само за кутия,захранване,хард и рам (по 100-145 лв всяко) ще трябват около 450-480 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали 3570К/4670К или FX 8350 ще се справя по-добре да каже Росен Александров :D :D,но парите които си заделил няма да стигнат за това,което искаш;погледни цените в s*ky.bg,n*kem,e*mag,it*leader-bg като най-ниски и имай предвид,че само за кутия,захранване,хард и рам (по 100-145 лв всяко) ще трябват около 450-480 лв.

Ок,  да кажем 600, плюс видео за 400 и процесор за 400, стават точно 1400 моят лимит, или аз греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок,  да кажем 600, плюс видео за 400 и процесор за 400, стават точно 1400 моят лимит, или аз греша?

Дъно за К процесор-180+ лв и сумирай,а к'во правим с периферията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, щом няма да се клоква, може да се мине с по-евтин процесор и H87 дъно, но и да не се губи възможността от ъпгрейд Примерно така:

GB H87-HD3 /1150
I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150
ASUS HD7870-DC2-2GD5-V2
4GB DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
CM HAF-912 ADVANCED
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност - 1 409.80 лв. с ДДС

Количка.

Така изглежда по-балансирана конфигурацията, а също така и достатъчно производителна за текущите игри на по-висока резолюция.

Монитор - 21.5-LG-22EA63V-P-IPS-LED-HDMI - 293.58 лв. а ако си склонен за 23 инчовия вариянт - 23-LG-23EA63V-LED-IPS - 311.64 лв.

Маршрутизатор - D-LINK-DIR-615-WL-ROUTER-4PORT - 43.36 лв. Повече едва ли ще ти трябва.

Мишка и клавиатура - SHARKOON-SKILLER-GAMING-USB + SHARKOON-FIREGLIDER-LASER-BLK 25.67 + 46.21 = 71.47 лв.

Колони - A4-XS-800-SPEAKER-BLACK - 76.84 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение:

С тази конфигурация няма да имаш проблеми на Fulld HD. Щом ще се ползва няколко години може и да ти потрябва клок. Затова съм ти сложил подходящото дъно за това. Отрязал съм от РАМ, но след време ще си добавиш още една плочка. Всичко друго смятам, че е на ниво. Доколкото разбрах си отделил 1900 лв.? Ако е така се надявам с останалите пари да можеш да си закупиш мишка, клавиатура и останалите неща, ако ли не ще се реже.
Редактирано от No Pyro No Party (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ще се ъпгрейдва след това няколко години. Май е по-добре да направя бюджета всичко 2000 и да си взема 8гб. рам?

Тези монитори не са ли по-добри от Philips? : Монитор - 21.5-LG-22EA63V-P-IPS-LED-HDMI - 293.58 лв. а ако си склонен за 23 инчовия вариянт - 23-LG-23EA63V-LED-IPS - 311.64 лв. и аз съм ги харесал.

Колони - A4-XS-800-SPEAKER-BLACK - 76.84 лв. , няма ли по-добри колони, може и малко по-скъпи, какви са впечатленията ви от Logitech?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ще се ъпгрейдва след това няколко години. Май е по-добре да направя бюджета всичко 2000 и да си взема 8гб. рам?

Тези монитори не са ли по-добри от Philips? : Монитор - 21.5-LG-22EA63V-P-IPS-LED-HDMI - 293.58 лв. а ако си склонен за 23 инчовия вариянт - 23-LG-23EA63V-LED-IPS - 311.64 лв. и аз съм ги харесал.

Колони - A4-XS-800-SPEAKER-BLACK - 76.84 лв. , няма ли по-добри колони, може и малко по-скъпи, какви са впечатленията ви от Logitech?

Да, може да се добави още една плочка памет, но това вече ако желаеш разбира се. Монитора съм го дал като примерен и не знам дали е по-добър от Филипса, но и двата са с IPS матрица. Колоните би трябвало да са добри, а и други по-хубави не можах да намеря в Никем, пък и тях също съм ги дал като примерни. Периферията според мен е най-добре да се пробва на място (може отделно да си я закупиш от някой магазин за техника), защото все пак лично ти ще си ползваш машината и може пък да не ти хареса примерно мишката или клавиатурата. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може да се добави още една плочка памет, но това вече ако желаеш разбира се. Монитора съм го дал като примерен и не знам дали е по-добър от Филипса, но и двата са с IPS матрица. Колоните би трябвало да са добри, а и други по-хубави не можах да намеря в Никем, пък и тях също съм ги дал като примерни. Периферията според мен е най-добре да се пробва на място (може отделно да си я закупиш от някой магазин за техника), защото все пак лично ти ще си ползваш машината и може пък да не ти хареса примерно мишката или клавиатурата. :)

Да за мишката и клатиатурата си абсолютно прав, надявам се някой, който има преки наблюдения върху мониторите също да коментира. Кога мога да очаквам да се смъкнат цените за този месец в Nikem and Emag?

Къде от двете е по-сигурно да се пазарува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за мишката и клатиатурата си абсолютно прав, надявам се някой, който има преки наблюдения върху мониторите също да коментира. Кога мога да очаквам да се смъкнат цените за този месец в Nikem and Emag?

Къде от двете е по-сигурно да се пазарува?

Лично аз бих се доверил на Никем, защото Емаг не са българска фирма, та дори мисля че нямат и офис тук. Някои колеги обаче са си доволни от Емаг, и нека някой който е пазарувал от тях да си сподели мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от двете фирми няма проблеми, поне при мен. Конфигурацията от подписа ми е от никем, а монитора е от емаг. Като емаг специално са много бързи - поръчах монитора в късния следобед, след 1 час ми се обадиха за потвърждение и на другия ден вече беше при мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от двете фирми няма проблеми, поне при мен. Конфигурацията от подписа ми е от никем, а монитора е от емаг. Като емаг специално са много бързи - поръчах монитора в късния следобед, след 1 час ми се обадиха за потвърждение и на другия ден вече беше при мен.

Ще помоля администратора, ако може да премести темата в:

Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения

Не съм се съобразил с точния раздел.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам АОС 21,5" IPS(матрицата е на LG) и съм страшно доволен. Потърси в БГ кой ги внася и виж какви цени ще ти каже за 21,5 и 23  с ips! Моя го взех за 114евро(от Германия), но като ги гледам в БГ едва ли ще е под 300лв., но нищо не пречи да разпиташ. Колонки мога да ти препоръчам Logitech Z323, за парите си са супер(поне по мойте критерии), а и вече 2 години ги "бузя" и си работят перфектно. Клавиатура+мишка заложи пак на Logitech или Microsoft, дори и ефтините серии са здрави и удобни. :wink12:

Виж това http://hardwarebg.com/30791-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-21-5-23-aoc-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D1%81-ips-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0/

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам АОС 21,5" IPS(матрицата е на LG) и съм страшно доволен. Потърси в БГ кой ги внася и виж какви цени ще ти каже за 21,5 и 23  с ips! Моя го взех за 114евро(от Германия), но като ги гледам в БГ едва ли ще е под 300лв., но нищо не пречи да разпиташ. Колонки мога да ти препоръчам Logitech Z323, за парите си са супер(поне по мойте критерии), а и вече 2 години ги "бузя" и си работят перфектно. Клавиатура+мишка заложи пак на Logitech или Microsoft, дори и ефтините серии са здрави и удобни. :wink12:

Виж това http://hardwarebg.com/30791-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-21-5-23-aoc-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D1%81-ips-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0/

Ами успях да намеря само това като IPS:

http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-21.5-IPS-I2267FWH

287 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да клокваш няма смисъл от процесор с отключен множител,следователно може да се мине и с по-евтино дъно за сметка на другите компоненти.

ASROCK B75M-DGS BULK 1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M

Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

4GB DDR3 1600 A-DATA

PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5

Обща стойност - 1 608.66лв  - Бива да се реже от много неща,но от монитор не бива.Мониторът е може би най-качественият за тези пари и си струва всяка една стотинка.Процесорът е без вградено видео и е доста студен.Ако бюджетът ти позволява може да сложиш още една плочка рам памет и да вземеш 1тб хард диск или пък да смениш кутията с по-добра.Ако ти трябва записвачка ще добавим една.Останалата периферия (колони,мишка,клавиатура) си избираш ти.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ма с тези бюджетни дъна с.1155 се губи възможността от ъпгрейд след известно време да кажем, пък да не говорим че тепърва излизат нови Haswell процесори. Максимума ще е до последно излезлия Ivy Bridge, но както казах Haswell тепърва се развиват.

Иначе за монитора сте прав. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ма с тези бюджетни дъна с.1155 се губи възможността от ъпгрейд след известно време да кажем, пък да не говорим че тепърва излизат нови Haswell процесори. Максимума ще е до последно излезлия Ivy Bridge, но както казах Haswell тепърва се развиват.

Благодаря,не бях обърнал внимание,че авторът е споменал за ъпгрейд в бъдеще.Все пак може да се мине и с Haswell,но и с Ivy ще може да смени процесора с някоя i7 в бъдеще.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То Интел като че ли не съкращават нарочно тази възможност...Ако не си се интересувал какво става напоследък, се поогледай що се отнася до поддръжката. Всяко ново поколение ще трябва да се купува и процесор и дъно...Единствената възможност за ъпгрейд, в най-добрият случай, ще е рефреша в рамките на същото поколение. И тук няма бюджетни от среден клас или висок клас дънни платки. Всичко под ножа в полза продажбата на "следващото поколение". Ши*ания син отбор...:(

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква точно възможност за ъпгрейд се губи с бюджетно дъно? Може да скочи на I7 без проблеми. Видеокарта също не виждам проблем да смени? Може да сложи SSD.

Реално разликата е възможността за клок какъвто човека не желае. Другия момент са слотовете за рам но тук вече разликата е няколко лева и все  става дума за бюджетни дъна. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за ъпгрейда са бош лаф приказки.Като изтупкаш за 400-400+ лв процесор с какъв ще го смениш и какъв ще е смисъла?Да не говорим,че след няколко години изобщо няма да погледне 1150 дъно/процесор,пък и к'во-интел ще изкарат 8 ядра за 1150,колкото изкараха за 1155 след Санди-все едно да минеш от Санди на Айви-или ще си малоумен,или ще са ти подарили Айвито,за да си заслужава.Каквото е на 1155-такова и на 1150.

Прецени кое дъно+процесор те устройва,без значение дали е на 1155 или на 1150.Ако искаш "К" процесор,като че ли по-добре 3570К пред 4670К заради по-ниската цена дъно-проц и по-добрия клок на въздух.Също си прецени дали да дадеш една шапка пари и да не вземеш отключен процесор,ако е така-налей във видеото (нещо като на Магнето).

No Pyro,за 3570 най-много Z77Pro3 или скачаш на 3570К,защото иначе няма смисъл,но при малката разлика в цената 3570-3570К,аз за заключения забравям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за ъпгрейда са бош лаф приказки.Като изтупкаш за 400-400+ лв процесор с какъв ще го смениш и какъв ще е смисъла?Да не говорим,че след няколко години изобщо няма да погледне 1150 дъно/процесор,пък и к'во-интел ще изкарат 8 ядра за 1150,колкото изкараха за 1155 след Санди-все едно да минеш от Санди на Айви-или ще си малоумен,или ще са ти подарили Айвито,за да си заслужава.Каквото е на 1155-такова и на 1150.

Прецени кое дъно+процесор те устройва,без значение дали е на 1155 или на 1150.Ако искаш "К" процесор,като че ли по-добре 3570К пред 4670К заради по-ниската цена дъно-проц и по-добрия клок на въздух.Също си прецени дали да дадеш една шапка пари и да не вземеш отключен процесор,ако е така-налей във видеото (нещо като на Магнето).

No Pyro,за 3570 най-много Z77Pro3 или скачаш на 3570К,защото иначе няма смисъл,но при малката разлика в цената 3570-3570К,аз за заключения забравям.

Засега съм се спрял на:

Като смена видеото с това:

стават 1360лв.

и eдин от следните монитори:

= 1710 и останалото за колонки, мишка, клавиатура и рутер

Някой има ли по-добро предложение?

Благодаря!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста прилично се получиха последните две сборки. Ако за 23" монитори има все пак място, където ще се разполага машината, не виждам смисъл от по-малък диагонал. Относно самите монитори, ще е добре при възможност да ги погледнеш и евентуално изпробваш на място в някой магазин, не е задължително там откъдето поръчваш...За да прецениш лично, кой отговаря по-добре на предпочитанията към качество на картината и възможности за настройка. Видеокартите с АМД логика, все още извеждат по-мазна, по-качествена картина. Но пък последно избраната от теб видеокарта(GTX 760), е малко по-производителна от HD 7870.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,има-3570К с Asrock Z77 Pro3/4,другото е перфе.Мониторите на Dell,Phillips,LG ползват 6 bit e-IPS матрица на LG,така че вземи най-големия или най-евтиния.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7870 ще ти е напълно достатъчна. Може да добавиш едно ССД(64 или 128ГБ) за системен дял и ще се получи перфектно! Ако не искаш ССД тогава предложението на "johny01" също е доста добър вариянт 3570к+Pro3/4(след време ще оцениш какво е да е отключен процесора). :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASUS B85-PLUS /B85/LGA1150  I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150  CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V  1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX  EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler  FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK  PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE  ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK  Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms    Обща стойност - 1 863.27 лв. с ДДС   На този етап взимаш това(без да се правят компромиси от към компоненти)! И като събереш още малко парички останалата периферия! Не вярвам да нямаш стари такива към момента!   За колонки ти препоръчвам тези:logitech-z-523!   За рутер този: linksys-wireless-router-e900!   За клавиатура тази: logitech-keyboard-k310!    Но периферията най-добре си избери сам!   Поздрави!   П.П. Ето едно сравнение на видеокарти както пожела: бенч! Забележи, че тук присъства 7950 и си направи извода за 7870! Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.