Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nordviking

дънна платка за новите процесори на Интел и въпрос за захранване

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.

Отдавна следя темите в този раздел и на мен както и на други доста хора вече ще ми се наложи да бъде закупен нов процесор и дънна платка към него.За сега все още обмислям вариянти за процесора.Мисля, че ще е нещо от рода Intel I5-4670K .

За дъната платка моля да  ми предложете някакви вариянти с чипсет Z87, като държа да е стабилна дъната платка.Ще има и лек овърклок на самия процесор.

Захранването ми в момента е PSU SEASONIC SS-620GB BRONZE на около 2години е.Това за мен е най-притеснителната част, заради това което съм прочел в интернет за новия режим C7 на 4-тото поколение на core И  процесорите на интел.

1.Предложения за дънна платка Z87 за посочения процесор (До около 380лв) с лек овърклок

.

2.Дали посоченото захранване ще може да работи с добре с тоя процесор (тук по-запознатите да  кажат от личен опит ако имат), евентуално някакви настройки в BIOS-a дали ще бъдат наложителни за да работи нормално процесора и какви са те....

Очаквам вашите предложения и съвети.

П.П

Ако модераторите сметнат за необходимо че тази тема не е в правиният раздел, моля тя да бъде преместена там където те сметнат за необходимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. ASUS Z87-PLUS /Z87/LGA1150 - 329.61 лв.

Не виждам нужда от по скъпо дъно за лек клок. Има си и всички възможни глезотийки. 

2. Не зависи само от процесора. Ако не е проблем, кажете всички компоненти за да дадем точен отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ще се справи без проблем(щом искаш малък клок + видео 7850 или 7870 няма да е проблем). За дъна може и да минеш и с по-ефтино като това http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z87-EXTREME3--LGA1150

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е :  Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Паметта е : KINGSTON 2X2G DDR3 1600 XMP (KHX1600C9D3K2/4GX)  - тази е от стария компютър 

хард диска е : 1T SG SATA 6G/7200/64M - този който е с 3г. гаранция (на около 2месеца е)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение пък е да смъкнеш малко от дъното, и да вложиш в по-добро захранване. Примерно така:

ASROCK-Z87-EXTREME3--LGA1150 + PSU-SEASONIC-SSR-550RM-GOLD

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е :  Sapphire ATI Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E 

Паметта е : KINGSTON 2X2G DDR3 1600 XMP (KHX1600C9D3K2/4GX)  - тази е от стария компютър 

хард диска е : 1T SG SATA 6G/7200/64M - този който е с 3г. гаранция (на около 2месеца е)

Значи захранването е напълно достатъчно. С какво дъно и процесор си сега? За какво ще ползваш компа?

За клок нали знаеш, че ще трябва и друг охладител(с боксовия не очаквай чудеса).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста старичко е вече дънцето като технология                     Asrock G41M-S3 (на около 2г)

просесора е този :                                                                             Intel® Pentium® Processor E2200 

Компютъра ще се ползва за филми ,интернет, игри (не много тежки, но с много акаунти едновременно като Lineage 2 ,NFS  и други.)

Сегашния монитор е с резолюция  1024 х 768, но от догодина най-късно ще се сменя с нов с 1920 х 1080...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение щом си се спрял на 4670к е следното: Бюджет ти е 380лв. нали така? ASROCK-Z87-EXTREME3--LGA1150 - 252,76лв.+ CM-HYPER-412-PS - 77.13лв., ако не ти се побира този в кутията вземи водно CM-SEIDON-120M-WATER-COOLER - 108,96лв. Правиш си клок в границите на нормалното.Като вземеш друг монитор тогава може да се замислиш и за видео, ако искаш да играеш на макс. детейли. На 1024х768 на този етап е достатъчна 7770.

п.с. Имаш и вариянт с по-хладен процесор, но на сокет 1155. Този в подписа ми с Pro4, никак не е лош вариянт. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно режима power state 7 не се притеснявайте. Просто няма да се изпълнява. Но пък ако имате възможност и желание не пречи да се подмени и захранващият блок със сертифициран такъв. Понеже не знаем с каква видеокарта Сте и/или с каква имате намерение да се снабдите, само на око според мен, дори не е нужно захранването да е чак с такъв пропускателен капацитет, но вие си знаете изискванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. ASUS Z77-A е пре-пре-предостатъчно за единична видеокарта и умерен овърклок.

2. Зaхранването Seasonic 620 е отлично и няма нужда да купуваш ново. Това C7 пести някакви 5W в idle, което е нищо. Компютъра ще работи без никакви проблеми, просто ще работи в C6 вместо C7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хасуел не носят на клок, а за малък такъв не си струва горницата в цената, нито пък скъпото дъно и допълнително охлаждане !

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
ASROCK B85M PRO4 LGA1150
Обща стойност - 525.35 лв. с ДДС

Продаваш тая 7770 и със спестените пари взимаш много по-добра. Дори варианта с i7 и евтино дъно е по-добър от тези безсмислени "клокърски " напъни...

I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150

ASROCK B85M PRO4 LGA1150

Обща стойност - 685.04 лв. с ДДС

Хипер-дупер дъно и хипер-дупер наклокана i5-ца с азот и каквото и да е охлаждане, няма и да се доближи до i7, да не говорим за цена/производителност в този случай ! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта и направените предложения по моята тема !

Мисля, че предложенията с дънните платки на АСУС най-много ми допаднаха. Незнам какво е в момента качеството на дънните платки на Асрок (нека по-запознатите кажат), но от тия, с който съм имал досег досега включително и тази в момента, която ползва не съм много доволен (лично мое мнение).

По принцип съм съгласен и с последното предложение на baikolio95 с малки изключения.

Дънна платка с form factor - Micro ATX, лично аз не одобрявам, заради малкото разширителни  слотове който тя предоставя. И за да няма сърдити или хора, който твърдо ще възразят срещу това мое мнение ще обясня защо е така.

Когато имаме видео карта от среден или висок клас тя заема най-малко 2 слота: един, на който се поставя и съседният до нея. На следващия слот не е добре да бъде поставена висока по размери разширителна карта, защото ще пречи на въздушния поток на видео картата. Накрая имаме само 1 слот който да ползваме освен видео картата. Стрували си да се дават пари за Микро ATX дънна платка след като имаме нормална по размери кутия....?  (за мен лично не).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лично мнение че асрок и гигабайт са много по добри от асус - от най бюджетните, до най флагманските решения... колкото до 1150 и 1155 при положение че ще се ползва външно видео, не си струва да се инвестира в 1150...

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770-vs-Intel-Core-i7-3770

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. ASUS Z77-A е пре-пре-предостатъчно за единична видеокарта и умерен овърклок.

2. Зaхранването Seasonic 620 е отлично и няма нужда да купуваш ново. Това C7 пести някакви 5W в idle, което е нищо. Компютъра ще работи без никакви проблеми, просто ще работи в C6 вместо C7.

Напълно съгласен за захранването,но момчето иска дъно 1150.

sando99 да каже заслужава ли си скъпо дъно като неговото за 4670К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лично мнение че асрок и гигабайт са много по добри от асус - от най бюджетните, до най флагманските решения... колкото до 1150 и 1155 при положение че ще се ползва външно видео, не си струва да се инвестира в 1150...

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770-vs-Intel-Core-i7-3770

И защо трябва да вярваме точно на този сайт ? Тук нещата стоят по друг начин -> http://www.cpu-world.com/Compare/440/Intel_Core_i7_i7-3770_vs_Intel_Core_i7_i7-4770.html

Важното, което автора трябва да разбере е, че по-добрия вариант от клока на i5 е конфигурация с i7 без клок. Няма значение 3770 ли ще предпочете или 4770 (аз бих взел по-новия). Това според мен е по-умното решение, а не наливане на пари в скъпи дъна и охладители, за обречена кауза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно. Клока е опция когато се вземе максимума и пак ни останат много пари.  И най-добре да се изчака новия I7-4771 ако ще е Хасуел.

От Интел заменят 4770 като ще е на същата цена но предполагам нашите търговци чакат да се изчерпат количествата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето 5ца или 7ца иска,с "К" или без "К",че нещо пак се обърна на говорилня...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето 5ца или 7ца иска,с "К" или без "К",че нещо пак се обърна на говорилня...

Момчето иска 5ца с К + скъпо дъно, а аз се опитвам да му обясня, че е по-добре 7ца без К + евтино дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето иска 5ца с К + скъпо дъно, а аз се опитвам да му обясня, че е по-добре 7ца без К + евтино дъно.

A за "игри,филми,интернет и лек клок" не ли е по добре 5ца К с евтино,но ставащо за клок дъно-В85/Н87,което не е Мка,вместо една шапка пари за 7ца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, от вас търси съвети автора на темата, разберете се на ЛС, кой какво мисли и там си разменяйте заключения и размишления, кой от вариантите би могъл да е по-добър. Изискванията на автора на темата са достатъчно ясни. Който разбрал - разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще са по-малко дадените пари съм съгласен, но се тиражираше идеята за дъно от над 300лв... та затова предложих варианта със 7-ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм объркан с предложенията за процесора и дънната платка.Ще помисля над това и ще реша какво да избера....

Благодаря още веднъж !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.