Премини към съдържанието
Ouladsa

Как да се справим с болката в очите с играенето по цял ден

Препоръчан отговор

Не знам дали тук е мястото но искам да попитам въпрос който е за здравето на нашите очи , знам че всеки като малък е бил запален по една или две игри , ДА някои са играли по цял ден други само за 1 2 часа. Искам да попитам как да се справим с болката в очите и паренето който играем по цял ден , свалих си програма F. Lux тя е супер но върши работа само извън игрите, гледах очила , едно стъкло струва 300 евро ,а други са по 150 лева, просто мисля че са доста, има ли други начини , ако да бихте ли ги казали , защото може доста хора с времето да останат без очи както продължава... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говори глупости. Ще трябва да оставиш очите да ти почиват, а не да стоиш денонощно пред компютъра. Също така трябва да спазваш някой правила, когато гледаш монитор или телевизор.

Ето ти примерен линк. В Google има и други подобни теми. Може да потърсиш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говори глупости. Ще трябва да оставиш очите да ти почиват, а не да стоиш денонощно пред компютъра. Също така трябва да спазваш някой правила, когато гледаш монитор или телевизор.

Ето ти примерен линк. В Google има и други подобни теми. Може да потърсиш.

Аз вечер стоя до 23:00 мониторът ми е 24 инча но просто когато седна на компютъра и почват да ми парят , сърбят и какво ли не . тази игра на която играя е всякакви магий работи глупости доста натоварване на очите и просто става :Х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти повече време за почивка.Светът не се върти само около компютрите-тренирайте,спортувайте,правете по-чести разходки...

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти повече време за почивка.Светът не се върти само около компютрите-тренирайте,спортувайте,правете по-чести разходки...

Ние тренираме но просто в отделен час например 18:30 , а дотогава да излезнем замалко и.. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вечер стоя до 23:00 мониторът ми е 24 инча но просто когато седна на компютъра и почват да ми парят , сърбят и какво ли не . тази игра на която играя е всякакви магий работи глупости доста натоварване на очите и просто става :Х

Прочети линка, който ти дадох и добре го прочети. Ако продължаваш така наистина ще си повредиш очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за пръв път чувам за болка в очите... ако има парене - капки очи (изкуствени сълзи), ако боли глава - сменяме монитора с lcd, или намаляме времето което седим на компютъра, ако монитора е crt - поне 85hz refresh.

стъкло се слага само на crt...

п.с. играл съм по 12-14 часа по цели седмици и пак не са ме боляли очите, обаче съм ползвал хубаво crt и хубаво lcd (32 инча от подписа).

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за пръв път чувам за болка в очите... ако има парене - капки очи (изкуствени сълзи), ако боли глава - сменяме монитора с lcd, или намаляме времето което седим на компютъра, ако монитора е crt - поне 85hz refresh.

стъкло се слага само на crt...

п.с. играл съм по 12-14 часа по цели седмици и пак не са ме боляли очите, обаче съм ползвал хубаво crt и хубаво lcd.

На снимката е модела на монитора ми с всякакви данни надявам се да ти помогне. На времето го взимахме за 700 лева и е доста добър никакви проблеми нямам с него. На най високата резолюция ми е заради големината му. 

post-340661-0-69619100-1378449997_thumb.

Редактирано от Platinisbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние тренираме но просто в отделен час например 18:30 , а дотогава да излезнем замалко и.. :(

Виж сега, трябва да направиш така, че да не те болят очите. Виж това, което ти дадох като линк. Проблема може да е в недобре проветрена стая, с осветлението в нея, с настройките на монитора ( аз нося очила за работа пред компютър и нямалявам яркостта на монитора), с неправилно стоене и гледане на монитора и т.н. 

Може да се консултираш даже и със специалист. Но каквото и да правиш трябва да си почиват очите ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката е модела на монитора ми с всякакви данни надявам се да ти помогне. На времето го взимахме за 700 лева и е доста добър никакви проблеми нямам с него. 

Момче, разбери Че колкото повече бягаш от един проблем, толкова по-голям става той.Нищо не може да ти помогне,освен по-чести и по-продължитeлни почивки.Сигурен съм, че има далеч по-смислени неща, които можеш да свършиш вместо да играеш по 12 часа.

Това е!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимката е модела на монитора ми с всякакви данни надявам се да ти помогне. На времето го взимахме за 700 лева и е доста добър никакви проблеми нямам с него. На най високата резолюция ми е заради големината му. 

направи го на 60hz, голямата резолюция товари и понеже е lcd - няма как да я намалиш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, трябва да направиш така, че да не те болят очите. Виж това, което ти дадох като линк. Проблема може да е в недобре проветрена стая, с осветлението в нея, с настройките на монитора ( аз нося очила за работа пред компютър и нямалявам яркостта на монитора), с неправилно стоене и гледане на монитора и т.н. 

Може да се консултираш даже и със специалист. Но каквото и да правиш трябва да си почиват очите ти.

Имам роднина специалист но и той ползва очила , а както казах гледах но просто са доста скъпи , би ли казал твоите от къде са и колко, а до колкото настройките на монитора не разбирам и просто не ми се бара. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с тоя боклук на 75 hz забрави...

Еми съжелявам братле в крайна сметка писах не за да ми кажат че монитора ми е боклук , на скоро си взех машина и вече не ми се отделят още 200 лева за монитори тъй като ще взема 2 пъти по малък със сигурност ,а тоя ще го хвърля като си работи перфектно , надали. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам роднина специалист но и той ползва очила , а както казах гледах но просто са доста скъпи , би ли казал твоите от къде са и колко, а до колкото настройките на монитора не разбирам и просто не ми се бара. 

Намалявам яркост и контраст. А очилата са ми обикновени за компютър. ( около 600 лева са).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми съжелявам братле в крайна сметка писах не за да ми кажат че монитора ми е боклук , на скоро си взех машина и вече не ми се отделят още 200 лева за монитори тъй като ще взема 2 пъти по малък със сигурност ,а тоя ще го хвърля като си работи перфектно , надали. :)

отначало помислих че е crt, а там по големи боклуци от aoc няма... обаче го направи 60 hz, това че може да го пуснеш на 75 не значи че е по добре (високите херци са важни ако си на CRT, ако си на LCD - най добре на 60)...  напротив по зле е и за очите и за монитора... и както написаха по горе - намали яркостта, но не и контраста - ниския контраст води до взиране и умора

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намалявам яркост и контраст. А очилата са ми обикновени за компютър. ( около 600 лева са).

Ами току що се поразрових на копчетата на монитора и имаше всякакви профили натиснах на игра , тук на декстопа е тъмно , а в играта все още се мъча да открия разлика , по бели са нещата баровете всичко. Да в играта е по тъмно , като дам в интернет също е по тъмно 

Редактирано от Platinisbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами току що се поразрових на копчетата на монитора и имаше всякакви профили натиснах на игра , тук на декстопа е тъмно , а в играта все още се мъча да открия разлика , по бели са нещата баровете всичко. 

Виж сега без почивка няма да мине. Аз си настройвам монитора по моя преценка. Прочети линка, който ти дадох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отначало помислих че е crt, а там по големи боклуци от aoc няма... обаче го направи 60 hz, това че може да го пуснеш на 75 не значи че е по добре (високите херци са важни ако си на CRT, ако си на LCD - най добре на 60)...  напротив по зле е и за очите и за монитора... и както написаха по горе - намали яркостта, но не и контраста - ниския контраст води до взиране и умора

На 60 херца ми е. 

Виж сега без почивка няма да мине. Аз си настройвам монитора по моя преценка. Прочети линка, който ти дадох.

Ами прочетох го братле , поне по 5 минути трябва да се спира тъй като натоварването е голямо сега ще пробвам с тези профили и ще пиша по късно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 60 херца ми е. 

Ами прочетох го братле , поне по 5 минути трябва да се спира тъй като натоварването е голямо сега ще пробвам с тези профили и ще пиша по късно. 

Освен спирането, там е описано за осветлението, за стойката, за това откъде се гледа монитора и т.н. Тези неща също трябва да се спазват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто не играй по цял ден ... Ти да не си зомби ?

Не . не няма. :D 

Доколкото братле с този профил вече нямам напрежение в очите яркоста падна , а контраста не чак толкова , но сега да наистина е по добре , аз от 5,6 години го имам този монитор , а чак сега явно го  забелязах това... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не . не няма. :D

Доколкото братле с този профил вече нямам напрежение в очите яркоста падна , а контраста не чак толкова , но сега да наистина е по добре , аз от 5,6 години го имам този монитор , а чак сега явно го  забелязах това... 

Ами ще трябва да намериш най-оптималния вариант за теб. Но със сигурност давай повече почивка на очите. Аз също бях Gamer на времето и не съм спал по цели дни. Но винаги играех по 3-4 часа и после почивам.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще трябва да намериш най-оптималния вариант за теб. Но със сигурност давай повече почивка на очите. Аз също бях Gamer на времето и не съм спал по цели дни. Но винаги играех по 3-4 часа и после почивам.

ще те послушам би ли ми казал по колко време не стоиш като станеш от тези 3-4 часа? да знам и аз как да си разделям времето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще те послушам би ли ми казал по колко време не стоиш като станеш от тези 3-4 часа? да знам и аз как да си разделям времето. 

Аз работех в компютърен клуб, така че при мен нямаше възможност да стоя през деня да играя, но вечер след 3,4,5 часа почивам 30-40 минути. Това е относително. 

При теб проблема е вероятно е в осветлението (поне от снимката личи така). Ще се опитам да обясня. Когато е тъмно в стаята и монитора ти е с голяма яркост и контраст зениците на очите ти се отварят повече от необходимото и съответно върху ретината ти образа идва с по-голям интензитет (сила) на светлината. Когато това нещо стане системно и продължително , започват да ти сълзят очите, да те боли главата, да ти се размазва образа и т.н 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да избягаш от сърбеж,сухота,парене,че и болка в очите.Играй с такива настройки,че да не ти мажат игрите и внимавай за светлината в стаята-да не е тъмно или прекалено осветено,да не ти свети в очите или в монитора и тн.,също и за светлината от самия монитор,който впрочем пише,че е 21".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.