Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъно: ASRock G31M-GS
Видеокарта: NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 MB)

Защо имам картина а нямам звук през HDMI ?
някъде в опциите ли бъркам или има проблем някъде !?

post-329646-0-92373300-1378481816_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата взема аудиото от дънната платка и го изкарва на HDMI извода. Трябва да имаш такъв кабел към окомплектовката на картата. Друг е въпроса дали дъното има такъв порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дъно: ASRock G31M-GS

Видеокарта: NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 MB)

Защо имам картина а нямам звук през HDMI ?

някъде в опциите ли бъркам или има проблем някъде !?

Публикувано изображениеUntitled.pn

Това нищо ли не ти говори?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, възможни проблеми: 1. Дали си настроил звука да минава през HDMI. 2. Тези кабелчета към видеото, вече ги няма, ама като гледам не си с 1-ва младост машина. 3. Личен проблем имах, че HDMI-Audio беше забранен в BIOS. 4. Инсталирани драйвъри. Поздрави и лек и успешен ден!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са ти отговорили правилно мисля,но може ли един страничен въпрос? Имаш ли инсталиrран Stereoscopic player? :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

заради теб го инсталирах трябва ли да правя някакви настройки сега !?

Заради мен? :ohmy: Никъде и никога не съм препоръчвал този плеър!!! Това е един от най тежките и бъгави плеъри които съществуват!Мой съвет е моментално да го разкараш тоя бокл.к! Оправи си проблема със звука следвайки коментарите на колегите, а плеър ще ти препоръчам,но...Stereoscopic го разкарай!Има в пъти по-добри и леки плеъри.Този не е от тях :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кои инструкции ? може ли малко по-подробно

п.п. разкарах го прейъра

Редактирано от fliper4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно Asrock G31M-GS,за да има звук през HDMI кабела ,трябва да има инсталиран допълнителен драйвър Realtek HD Audio Driver.Нямаш ли го няма звук .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно Asrock G31M-GS,за да има звук през HDMI кабела ,трябва да има инсталиран допълнителен драйвър Realtek HD Audio Driver.Нямаш ли го няма звук .

Realtek HD Audio Driver инсталирани...и пак нищо

Провери ли това,което ти е написал  quickJO?

1 и 3 не са ми ясни, как да ги проверя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какво да ти помагам? Снимка съм ти направил, погледна ли я? Прочете ли какво е написано над стрелката? Въобще четеш ли постовете, които са ти написани?Кой освен теб, може сега да свърши тази работа? Трябва с 5 приказки да се досещаш какво да предприемеш и да го изпълниш. но и не мълчи по 1 час, а отговаряй по-бързичко, защото хората си губят времето, а вие това въобще не го оценявате. А ако не можеш - има сервиз за компютри.

Какво значи   disabled

Какво значи    disconnect 

Виж къде се намира всичко това - при  Realtec high Definition Audio!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 и 3 не са ми ясни, как да ги проверя ?

Мисля това 1 и 3 са ваимосвързани по някакъв начин! Демек---да не би в BIOS-а да имаш забрана да изкарваш звук през HDMI-Audio !Но честно там не мога да ти помогна-не съм спец в BIOS-ите :)  Нека колегите ти помогнат там! Аз съм по плеърите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да ти помагам? Снимка съм ти направил, погледна ли я? Прочете ли какво е написано над стрелката? Въобще четеш ли постовете, които са ти написани?Кой освен теб, може сега да свърши тази работа? Трябва с 5 приказки да се досещаш какво да предприемеш и да го изпълниш. но и не мълчи по 1 час, а отговаряй по-бързичко, защото хората си губят времето, а вие това въобще не го оценявате. А ако не можеш - има сервиз за компютри.

Какво значи   disabled

Какво значи    disconnect

еми сложил съм тикчета да показва всички аудио възпроизвеждащи устройства били те изключени или нефункциониращи, но има само 1 а трябва да има повече?

с Биоса малко помощ ще може ли ?

и само да вметна, че като съм пуснал музика от компа ТВто само му пукат колоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

еми сложил съм тикчета да показва всички аудио възпроизвеждащи устройства били те изключени или нефункциониращи, но има само 1 а трябва да има повече?

с Биоса малко помощ ще може ли ?

и само да вметна, че като съм пуснал музика от компа ТВто само му пукат колоните

Ти където има празни квадратчета, тикчета ли поставяш? А знаеш ли къде трябва да ги поставяш и къде не? Ако имаш малка аудиосистема, първо закачи нея а откачи кабела от телевизора, защото както си играеш, ще прецакаш входа на телевизора по HDMI и баща ти ще ти строши главата! Кабела ще го закачиш накрая, когато се убедиш, че звуковата ти карта работи нормално и излиза от нея звук на колонките.Изключваш телевизора и компа, закачаш кабела и тогава отново включваш двете устройства. На звуковата ти карта има една камара комутации, които се изпълняват по електронен път с елементи и чипове. Абе вие само съсипвате техниката. И аз като "skalata–73"  се отказвам да ти отговарям понататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи, този проблем го имам от 2 седмици, днес си намерих S/PDIF кабелче което може да се свърже към GF 9800GT, но не и към даното...едвам го намерих кабелчето и пак fail.

за 2 седмици си блъсках главата за настройки, драйвери, глупости и накрая в стената....

След като няма на дъното S/PDIF и не можеш да свържеш кабела към видео картата, няма как да изкараш звук на HDMI. Написал съм го още в първия си пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

След като няма на дъното S/PDIF и не можеш да свържеш кабела към видео картата, няма как да изкараш звук на HDMI. Написал съм го още в първия си пост.

Пък аз си мислех, че отдавна го е включил този кабел. Тия хлапетии нищо не четат, само питат и блеят по месечината. Айде много здраве от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти където има празни квадратчета, тикчета ли поставяш? А знаеш ли къде трябва да ги поставяш и къде не? Ако имаш малка аудиосистема, първо закачи нея а откачи кабела от телевизора, защото както си играеш, ще прецакаш входа на телевизора по HDMI и баща ти ще ти строши главата! Кабела ще го закачиш накрая, когато се убедиш, че звуковата ти карта работи нормално и излиза от нея звук на колонките.Изключваш телевизора и компа, закачаш кабела и тогава отново включваш двете устройства. На звуковата ти карта има една камара комутации, които се изпълняват по електронен път с елементи и чипове. Абе вие само съсипвате техниката. И аз като "skalata–73"  се отказвам да ти отговарям понататък.

виж сега пич ако няма да помагате по-добре хич да не бяхте писали...идвам в kaldata питам, поствам квото мога а ти се правиш на интересен вместо да помогнеш, ако можеш де.

може ли само да хвърлиш едно око тук да не правя излишни преписи

щом на слушалките имам звук значи имам ;)

моят извод е, че дъното(ASRock G31M-GS) няма вход за S/PDIF кабелче което трябва да се свърже към видеото(GeForce 9800 GT) за да има звук през HDMI

ако не съм прав поправете ме! аз 2 седмици си блъскам главата а Вие не искате да си губите времето да обяснявате...

днес си намерих S/PDIF кабелче което може да се свърже към GF 9800GT, но не и към даното(http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20091108112520AAAfDK0)...едвам го намерих кабелчето и пак fail.

Does the asrock G31M-S have s/pdif out?

Sorry...No

I/O Panel

- 1 x PS/2 Mouse Port

- 1 x PS/2 Keyboard Port

- 1 x Serial Port: COM1

- 1 x VGA Port

- 4 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports

- 1 x RJ-45 LAN Port

- HD Audio Jack: Line in / Front Speaker / Microphone

Пък аз си мислех, че отдавна го е включил този кабел. Тия хлапетии нищо не четат, само питат и блеят по месечината. Айде много здраве от мен!

Моля отбележи ми къде трябва да го свържа на дъното

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...може ли само да хвърлиш едно око тук ...

Наистина си любознателен -това,че се интересуваш и търсиш решение за проблема си е показателно :yanim: .Моите познания обаче са дотук относни проблема ти ( не съм и не се правя на всезнайко!)Ако имаш въпроси за ,,по нататък,, аз съм насреща.С радост ще ти помогна :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъла на темата тук е ...? Във форума на Data.bg си писал точно преди година и там са ти отговорили. Причината да я повдигаш отново тук, каква е? Повечето колеги от форума се връщаме от там, където ти едва сега отиваш, логично от тяхна страна е да се отдръпнат и да спрат с обясненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисъла на темата тук е ...?

че в дата НЕ помогнаха и съм дал линк защото(да хвърлиш едно око да не правя излишни преписки)

и аз не водя конфликт на интереси между форумите просто търся някой който да каже точно и ясно какъв е проблема и ако може да се реши

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Realtek ATI HDMI Audio Device Driver 2.70 - Инсталирай този драйвер и всичко ще е ток и жица :) Ако не стане с първия драйвер пробвай с този :

HDMI AUDIO DRIVER DRIVER Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Realtek ATI HDMI Audio Device Driver 2.70 - Инсталирай този драйвер и всичко ще е ток и жица :) Ако не стане с първия драйвер пробвай с този :

HDMI AUDIO DRIVER DRIVER

таман се зарадвах... :shock11:

post-329646-0-10773900-1378496583_thumb.post-329646-0-71091600-1378496582_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малко инфо :

1. ASRock G31M-GS

2. When I connect a HDMI_SPDIF cable from the HDMI VGA card (GTX260 or 

GF9800) to the onboard HDMI_SPDIF header, it cannot get sound from the 

HDMI output.

3. http://foro.noticias3d.com/vbulletin/archive/index.php?t-401767.html(ако някой знае испански точно моя случай!)

извода е, че...? не са съвместими или аз бъркам
LZ4JW толкова си отваряше устата а си толкова некомпетентен колкото този който ми сложи това дъно с тази видеокарта...
покажи де покажи  :clown: хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.