Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи баща ми понеже е много голям "разбирач" пусна компютърът на сестра ми и нещо не му е тръгнало или не знам какво е станало но нещо е натискал кой го знае какво,та въпроса е че сега сестра ми пуска компютъра,зарежда Windows и дотам рестар и започва наново.Има ли начин да го оправя или направо да го преинсталирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали може да влезеш под Safe mode. Ако успееш изключи опцията за автоматично рестартиране. Тогава Windows няма да се рестартира автоматично, а ще ти покаже грешката, която е причината за проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи баща ми понеже е много голям "разбирач" пусна компютърът на сестра ми и нещо не му е тръгнало или не знам какво е станало но нещо е натискал кой го знае какво,та въпроса е че сега сестра ми пуска компютъра,зарежда Windows и дотам рестар и започва наново.Има ли начин да го оправя или направо да го преинсталирам?

Опиши по подробно.

До къде стига преди да се рестартира?

До логото на Windows? Или успяваш да видиш декстопа и тогава?

ПП:Забравих да попитам:Коя е ОС?

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами рестартира се веднага след логото на Windows не стига до Добре Дошли,пробвах и в Safe Mode и пак не иска да тръгне.Също така забравих да спомена че операционната система е Windows XP Professional.

Редактирано от BAZZINGA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами рестартира се веднага след логото на Windows не стига до Добре Дошли,пробвах и в Safe Mode и пак не иска да тръгне.Също така забравих да спомена че операционната система е Windows XP Professional.

Ами както е обяснил колегата над мен.

Рестартирай машината и веднага започни да помпаш бутона F8.

Ще ти излезе следната страница.Трябва да избереш това което съм ти посочил.

Снимката е от Windows 7 но при теб го има този ред.

На следващият рестарт ще спре на синият екран.Снимай го и дай да го видим.

http://prikachi.com/images.php?images/851/6533851s.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами както е обяснил колегата над мен.

Рестартирай машината и веднага започни да помпаш бутона F8.

Ще ти излезе следната страница.Трябва да избереш това което съм ти посочил.

Снимката е от Windows 7 но при теб го има този ред.

На следващият рестарт ще спре на синият екран.Снимай го и дай да го видим.

http://prikachi.com/images.php?images/851/6533851s.jpg

Като помпам F8 ми излиза "Please select boot device:".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като помпам F8 ми излиза "Please select boot device:".

Това е бутона за влизане под безопасен ржим.

Нека накой, който знае да пише как да влезеш там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако помпаш още преди инициализирането на устройствата, а не след това много ясно, че ще ти изкара това съобщение!

Моя комп. е с дъно на Асус и F8 се ползва както за буут меню, така и за влизане в безопасен режим на Уиндоус!
Ето снимка от .pdf файла за буут опцията:
Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво показва.

Даа.От Microsoft казват за тази грешка, че е от твърдият диск.

Даже препоръчват от Recovery Console да се стартира chkdsk /r

Та за целта ще ти трябва инсталационният диск.

Ти имаш ли такъв???

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да му направя ли преинсталация ?

Това за което ти писах,/за проблем със твърдият диск/, ако е така няма да помогне преинсталацията.

Щом можеш да направиш преинсталация, мисля че имаш бутваш диск.

Тогава пробвай да го стартираш.

И когато премине Windows Setup.

На следващата страница избери чрез натискане на бутона R за да се стартира Recovery Console.

И след като стартира напиши  chkdsk /r

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих това което каза и тръгна изписа някои неща обаче сега не мога да го снимам затова преписах всичко:

C:>chkdsk /r CHKDSK is checking the volume... CHKDSK is performing additional checking or recovery... CHKDSK is performing additional checking or revocery... CHKDSK is performing additional checking or recovery... CHKDSK found and fixed one or more errors on the volume.  51199120 kilobytes total disk space.  26623368 kilobytes are available. 4096 bytes in each allocation unit.  12799780 total allocation units on disk.   6677842 allocation uints available on disk.

Като тръгна се показа прозорец chipset.exe Application Error.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите в антивирусната секция, ще помогнат с обновяването на счупените регистри, ако ги помолите. Системата е почистена, но явно има нужда от подмяната на някои системни файлове или цели услуги, с читави копия.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А докато сме на темата за този компютър може ли някой да помогне да премахна това.

post-328276-0-05948900-1378576103_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ с чистене на настоящите драйвери за видеото и да инсталираш тези от диска към видеокартата, или най-новите, които са пуснати за нея, на чисто. Колегите ще ти укажат как става процеса. Но има вероятност да има проблем с лош контакт с между картата и слота...някакво замърсяване или окисление по клемите. Размърдване или изваждане и отново поставяне на видеокартата, и на кабела между нея и монитора и/или проба с друг кабел...Също и подобен проблем с кабела от видеото до монитора. Това, ако проблема е останал, след поправяне на регистрите и сервизите(услугите). Ако след всичкото описано проблема остава, тогава вероятността от това картата да сдава багажа, ще е доста висока.

Какво стана с проверката на твърдият диск?

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.