Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
desi55555

Връщане на кола след изземване от МВР

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам някой има ли представа какво се случва след като мвр върнат автомобил който е бил иззет и вече не им трябва. А случея е следния: Преди 10 години на името на баба ми вкараха автомобил и собственоста прехвърлих ме само с пълномощно. Преди 1 месец ме издираха от мвр че колата е задържана и собственика се води баба ми. Днес ми звънаха и казаха,че  досъдебното е приключило и колата не им трябва, "напишете писмо и си я вземете вие излизате като собственик" каза инспектора. Проблема ми е, че аз нямам никакви документи(талон, документи нищо....) И незнам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, сега собствеността на кого е не разбрах? На баба ти или на теб - на кого е по-документи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@galidbul , ти изобщо прочете ли какво е писал питащия.? Колата се води на бабата, но той има само пълномощно,че може да я управлява.!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе щом ти излиза името като собственик какво те притеснява тогава?

С лична карта и молба си я вземаш. За по-сигурно върви ан място и питай, но без да даваш чак такива подробности. Както се казва "Ако мине". :) Ако не мине, тогава ела да питаш тук, но предполагам с удостоверение за наследник ще стане(ако не е жива собственичката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе щом ти излиза името като собственик какво те притеснява тогава?

С лична карта и молба си я вземаш. За по-сигурно върви ан място и питай, но без да даваш чак такива подробности. Както се казва "Ако мине". :) Ако не мине, тогава ела да питаш тук, но предполагам с удостоверение за наследник ще стане(ако не е жива собственичката).

Благодяря за отговорите, баба ми е жива, въпроса е аз като нямам никакви документи, а се води на името на баба ми  какво да правя като я вземеме с нея? Според мен за да не са искали да плащат допалнително всичко е минавало само с пълномощното но никой не я е регистрилал за 10 години в Кат. Тя се води на името на баба ми по талон. Възможно ли е като я взема след 1 година някой да се яви с някакъв договор и да каже че е негова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автомобилът се връща с прокурорско постановление, издадено на базата на молба, от името на собственика и лична карта на собственика.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодяря за отговорите, баба ми е жива, въпроса е аз като нямам никакви документи, а се води на името на баба ми  какво да правя като я вземеме с нея? Според мен за да не са искали да плащат допалнително всичко е минавало само с пълномощното но никой не я е регистрилал за 10 години в Кат. Тя се води на името на баба ми по талон. Възможно ли е като я взема след 1 година някой да се яви с някакъв договор и да каже че е негова?

Нямаш документ за правоуправление ли. Щото никакви документи ми е някак си странно да нямаш. Ами води с теб човек, който има шофьорска книжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба ти инвалид ли е?

Според мен е така, тя си е отстъпила правото, някой я е внесъл, регистрирал и управлявал с пълномощно. Задържана е за нещо, тия с пълномощното може и да са в затвора или да са отписали автомобила, след като е престоял "за експертиза" няколко години.

Взимаш колата. виждаш доколко се е скапала от престоя, дали става за движение или скрап. Контролни номера има ли? Талоните от регистрацията може да са в тези, които са я карали. По сайта на КФН можеш да видиш имакла ли е ГО, оттам застрахователя и евентуално данните на сключилия застраховката. Или направо от МВР от кого са я иззели. Ако имате желание може да им я подарите или да си я ползвате. Може и те да ви потърсят, разбирайте се, вероятно сте получили пари за инвалидното.

Като е инвалидна данък не се дължи ако е до 1800 кубика и до 74KW. Преди десетина години беше толкова.

Можеш да поискаш нови талони от КАТ като загубени, мината се ГТП и плащаш ГО ако ще караш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.