Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

desi55555

Връщане на кола след изземване от МВР

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам някой има ли представа какво се случва след като мвр върнат автомобил който е бил иззет и вече не им трябва. А случея е следния: Преди 10 години на името на баба ми вкараха автомобил и собственоста прехвърлих ме само с пълномощно. Преди 1 месец ме издираха от мвр че колата е задържана и собственика се води баба ми. Днес ми звънаха и казаха,че  досъдебното е приключило и колата не им трябва, "напишете писмо и си я вземете вие излизате като собственик" каза инспектора. Проблема ми е, че аз нямам никакви документи(талон, документи нищо....) И незнам какво да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, сега собствеността на кого е не разбрах? На баба ти или на теб - на кого е по-документи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@galidbul , ти изобщо прочете ли какво е писал питащия.? Колата се води на бабата, но той има само пълномощно,че може да я управлява.!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе щом ти излиза името като собственик какво те притеснява тогава?

С лична карта и молба си я вземаш. За по-сигурно върви ан място и питай, но без да даваш чак такива подробности. Както се казва "Ако мине". :) Ако не мине, тогава ела да питаш тук, но предполагам с удостоверение за наследник ще стане(ако не е жива собственичката).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе щом ти излиза името като собственик какво те притеснява тогава?

С лична карта и молба си я вземаш. За по-сигурно върви ан място и питай, но без да даваш чак такива подробности. Както се казва "Ако мине". :) Ако не мине, тогава ела да питаш тук, но предполагам с удостоверение за наследник ще стане(ако не е жива собственичката).

Благодяря за отговорите, баба ми е жива, въпроса е аз като нямам никакви документи, а се води на името на баба ми  какво да правя като я вземеме с нея? Според мен за да не са искали да плащат допалнително всичко е минавало само с пълномощното но никой не я е регистрилал за 10 години в Кат. Тя се води на името на баба ми по талон. Възможно ли е като я взема след 1 година някой да се яви с някакъв договор и да каже че е негова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автомобилът се връща с прокурорско постановление, издадено на базата на молба, от името на собственика и лична карта на собственика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодяря за отговорите, баба ми е жива, въпроса е аз като нямам никакви документи, а се води на името на баба ми  какво да правя като я вземеме с нея? Според мен за да не са искали да плащат допалнително всичко е минавало само с пълномощното но никой не я е регистрилал за 10 години в Кат. Тя се води на името на баба ми по талон. Възможно ли е като я взема след 1 година някой да се яви с някакъв договор и да каже че е негова?

Нямаш документ за правоуправление ли. Щото никакви документи ми е някак си странно да нямаш. Ами води с теб човек, който има шофьорска книжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баба ти инвалид ли е?

Според мен е така, тя си е отстъпила правото, някой я е внесъл, регистрирал и управлявал с пълномощно. Задържана е за нещо, тия с пълномощното може и да са в затвора или да са отписали автомобила, след като е престоял "за експертиза" няколко години.

Взимаш колата. виждаш доколко се е скапала от престоя, дали става за движение или скрап. Контролни номера има ли? Талоните от регистрацията може да са в тези, които са я карали. По сайта на КФН можеш да видиш имакла ли е ГО, оттам застрахователя и евентуално данните на сключилия застраховката. Или направо от МВР от кого са я иззели. Ако имате желание може да им я подарите или да си я ползвате. Може и те да ви потърсят, разбирайте се, вероятно сте получили пари за инвалидното.

Като е инвалидна данък не се дължи ако е до 1800 кубика и до 74KW. Преди десетина години беше толкова.

Можеш да поискаш нови талони от КАТ като загубени, мината се ГТП и плащаш ГО ако ще караш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.