Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

galidbul

проблем с RAM - РС не я разпознава

Препоръчан отговор

Компютърът ми е в подписа ми (подпис обаче излиза затова го пействам - CPU: Intel® Pentium® 4 2.66 GHz, Original System Clock 133 MHz; RAM Kingston DDR ll 533 MHz - 1 GB; HDD: Seagate ST3808110AS 80 GB; Video: ATI RADEON XPRESS 200 Series 64 MBytes; win XP SP3;). Оригинално беше с 0,5GB RAM и преди месец най-накрая се наканих да го ъпгрейдна. Нарочно взех 1ГБ РАМ от същата марка със същата работна честота за да се сработят и да вървят и двете едновременно. 

Да, обаче не става. След малко перипетии успешно инсталирах новата RAM на слота на който беше старата, а нея - на този който беше свободен. Сега компютърът работи само с новата 1 ГБ - вижте:

http://prikachi.com/images/121/6546121L.jpg

http://prikachi.com/images/122/6546122R.jpg

http://prikachi.com/images/123/6546123Z.jpg

Защо се получава така, как да активирам и половинката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи, събери пари и си купи един свестен компютър.!! Стига си наливал пари в тази кошница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е дъното и дали случайно не се опитваш да пуснеш dual channel? Ако единият модул е на канал 1, другият - на 2, най-вероятно няма да тръгнат така, защото са с различен обем. P.S. Някои дъна се сърдят заради различния обем независимо от конфигурацията, в която са сложени модулите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е дъното и дали случайно не се опитваш да пуснеш dual channel? Ако единият модул е на канал 1, другият - на 2, най-вероятно няма да тръгнат така, защото са с различен обем. P.S. Някои дъна се сърдят заради различния обем независимо от конфигурацията, в която са сложени модулите.

Tова ми дойде доста сложно. Ще ми обясниш ли по-подробно? И как да проверя дали е това за което говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова ми дойде доста сложно. Ще ми обясниш ли по-подробно? И как да проверя дали е това за което говориш?

Добре, да започнем с това: какво е дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, да започнем с това: какво е дъното?

E? Какво ще кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи, събери пари и си купи един свестен компютър.!! Стига си наливал пари в тази кошница.

А не е ли по добре да се смени системата/XP?

Компютарът си му е екстра...тоя комп може да ни надживее всички, за какво да го сменява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не е ли по добре да се смени системата/XP?

Компютарът си му е екстра...тоя комп може да ни надживее всички, за какво да го сменява.

Правилно :) то зависи за какво го използва. Един от от моите компютри е даже с по слаби параметри ама съм му сложил и Уйн 8 и си върви перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама той си е с ХР бе хора, не четете, пише го в параметрите горе. ХР, при това оптимизирано. ползва се само за интернет. нямам намерение да наливам никакви пари, така и така съм му купил 1ГБ РАМ за 18лв. която си работи, просто исках да включа и старата паралелно - да върви с 1,5ГБ.

badsector, за какво е този reset и как се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама той си е с ХР бе хора, не четете, пише го в параметрите горе. ХР, при това оптимизирано. ползва се само за интернет. нямам намерение да наливам никакви пари, така и така съм му купил 1ГБ РАМ за 18лв. която си работи, просто исках да включа и старата паралелно - да върви с 1,5ГБ.

badsector, за какво е този reset и как се прави?

връща настройките на БИОС-а на дефолт - ако можеш влез в БИОС и там трябва да има настройка load default settings или нещо подобно,или извади батерията на дъното за около 2 мин.при изключен от контакта комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Малко късно пиша, но тоя комп вече не го ползвам оставил съм го на майка ми и рядко с занимавам с него. Въпросът обаче ми е интересен технически и се надявам да го изчистим. 

Направих reset-a на BIOS - никаква промяна. Ето така изглежда RAM в BIOS когато са сложени и двете:  http://prikachi.com/images/780/6618780h.jpg

И като ги разменя на шините - пак същото. Когато са двете работи само голямата (по обем) самостоятелно и малката и голямата работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не можах да схвана от всичките писаници.. сигурен ли си че и двата слота работят? Знаеш как да провериш. Ако да, виж имаш ли ъпдейт за биос-а в официалния сайт на производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виждал съм компютри дето работят стабилно само с ръчни настройки на паметта (честота и тайминги - това си е проблем на дъното...). сега ако разбираш ще ти отнеме много време на подкараш 2-те памети заедно, а ако не разбираш си е на късмет... така става като не знаеш кога се прави ресет на биос и какво да настроиш след ресета...

п.с. ако някоя памет не тръгва на компа с нов биос пак няма да тръгне, ако обаче тръгва ама работи нестабилно компа проблема може и да се реши, а може и да се наложи да носиш биос да го програмират на програматор... ако паметите са с мръсни и окислени контакти, няма да работят, дори да са работещи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повтарям да стане по-ясно: и двата слота работят, всяка от паметите работи когато е сама, но като сложа и двете работи само голямата. Иначе си рабтят стабилно струва ми се, не знам какво ще рече да работят нестабилно.. Направил съм reset на BIOS-a, за ръчните настройки трябва да ми кажете какво как да конфигурирам. Ако е рисковано да си прецакам BIOS-a обаче не си струва наистина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.