Премини към съдържанието
Гост

Всичко за продуктите на Norton - Antivirus, Internet Security, 360 v.2014

Препоръчан отговор

Гост

Официален сайт на Norton

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Norton Internet Security осигурява бърза и неограничена защита срещу всички видове интернет заплахи. В новата версия, той разполага с иновационна нова архитектура, която драстично намалява времето за зареждане, сканиране, заеманата памет, както и времето за инсталиране на приложението. Освен това, разполага и с "Silent-Mode", който при своето включване, спира да Ви информира за сигнали и нови актуализации. Работи под Windows XP/Vista/7/8
/8.1.

Norton Internet Security предпазва Вашия компютър от неоторизирани хакерски атаки, вируси и Spyware. Включва в себе си Norton AntiVirus и Norton Personal Firewall в пълните техни функции.
Norton Internet Security е сред най-бързите и леки софтуерни пакети за цялостна компютърна сигурност на пазара - използвайте ефективно времето пред, а не в очакване на системата ви за защита да си свърши работата. 

Публикувано изображение

Norton AntiVirus 2014 е продукт от ново поколение, осигуряващ бърза и неограничена защита срещу всякакъв вид зловреден софтуер. В новата версия, той разполага с иновационна нова архитектура, която драстично намалява времето за зареждане, сканиране, заеманата памет, както и времето за инсталиране на приложението. Освен това, разполага и с "Silent-Mode", който при своето включване, спира да Ви информира за сигнали и нови актуализации. Работи под Windows XP/Vista/7/8
/8.1.

Norton 360 е ново софтуерно решение от водещия разработчик на софтуер за сигурност и защита - Symantec.
Norton 360 ще защити изцяло вашето PC. Има вградена антивирусна система, която ще ви пази от опасни вируси, ще ви пази от кражба на важни за вас данни и файлове, спира всякакъв spyware. Освен това ще оптимизира файловете и регистрите на вашата система, за да работи по-бързо и ефикасно.

Какво ново:

1. Поддръжка на Windows 8.1

2. Подобрено лечение на зарази благодарение на Global Intelligence Network.

3. Подобрение в SONAR.

4. Въз основа на SONAR възстановяване и почистване.Стриктно следене на случващото се в системата е подобрено така, че след лечение тя да се върне в първоначалното си състояние.

5. Опростена конфигурация и управление.

6. Подобрена скорост и производителност на програмата.

7. Подобрeние в Norton Identity Safe.

Връзки за сваляне на последната актуална версия:

RU 
NAV 21.0.0 (пробна версия 30 дни) 
NIS 21.0.0 (пробна версия 30 дни) 
N360 21.0.0 (пробна версия 30 дни) 

EN 
NAV 21.0.0 (пробна версия 30 дни) 
NIS 21.0.0 (пробна версия 30 дни) 
N360 21.0.0 (пробна версия 30 дни)

За да премахнете напълно програмата от вашия компютър, използвайте Norton Removal Tool 

Примерни настройки за Публикувано изображение

http://www.kaldata.com/forums/topic/199548  от  hUstle

Как да възстановяваме легитимни програми отчетени като заплаха от Download Insight базирани на WS.Reputation.1
Download; http://dox.bg/files/dw?a=5ae5038eac

Как се използва Norton Power Eraser тук:

http://www.kaldata.com/forums/topic/199548-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-norton-antivirus-internet-security-360-v2013/page-9#entry2364616

Системни изисквания:

Operating Systems Supported

• [*]
Microsoft® Windows® XP (32-bit) Home/Professional/Tablet PC/Media Center (32-bit) with Service Pack 2 or later [*]Microsoft Windows Vista® (32-bit and 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Business/Ultimate with Service Pack 1 or later [*]Microsoft Windows 7 (32-bit and 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Professional/Ultimate [*]Microsoft Windows 8 and Windows 8 Pro (32-bit and 64-bit)1

Minimum Hardware Requirements

• [*]
300 MHz for Microsoft Windows XP, 1 GHz for Microsoft Windows Vista/Windows 7/Windows 81 [*]256 MB of RAM [*]300 MB of available hard disk space [*]CD-ROM or DVD drive (if not installing via electronic download)

Email scanning supported for POP3-compatible email clients

Support for Antispam

• [*]
Microsoft Outlook® 2002 or later [*]Microsoft Outlook Express 6.0 or later [*]Windows Mail (spam filtering only)

Browser Support for Phishing Protection, Safe Search, and Password Management

• [*]
Microsoft Internet Explorer® 7.0 or higher (32-bit only)1,2 [*]Mozilla® Firefox® (32-bit only)2,3 [*]Google Chrome™2,3

Browser Support for Vulnerability Protection

• [*]
Microsoft Internet Explorer 7.0 or higher (32-bit only)1,2 [*]Mozilla Firefox (32-bit only)2,3

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се появиха проблеми при проба на НИС 2014: трудно извикване на главния прозорец на програмата, мъка при изобразяването на различните прозорци и менюта - забавяния и не последно място, натежаване. Това ме накара да я разкарам, като минах (и в момента съм пети ден) с НИС2013. Не наблюдавам нито един от горните симптоми, а лекотата й си е, както винаги.

Система Уин Екс Пи - дъно

Gigabyte Technology Co., Ltd., Model GC230D (Socket 775), рам - 1гб, процесор - Intel Atom 230 - 1.6 ghz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При мен се появиха проблеми при проба на НИС 2014: трудно извикване на главния прозорец на програмата, мъка при изобразяването на различните прозорци и менюта - забавяния и не последно място, натежаване. Това ме накара да я разкарам, като минах (и в момента съм пети ден) с НИС2013. Не наблюдавам нито един от горните симптоми, а лекотата й си е, както винаги.

Система Уин Екс Пи - дъно

Gigabyte Technology Co., Ltd., Model GC230D (Socket 775), рам - 1гб, процесор - Intel Atom 230 - 1.6 ghz.

Възможно е.Хубавото е че вече бета тестването ще е отворено и всяка версия ще се подобрява.Преди пускаха само хотфиксове и те си ги тестваха.

Beta Testers:

The Public Beta for Norton 21.x is still going on and we plan to have new beta test builds available for the next several weeks. To get the new Beta builds when they become available, keep your current Beta build installed and the new build will be made directly available to you. Keep an eye on the Norton 21.x Beta Forum for more information as it becomes available. 

If you do not wish to continue on beta testing, please restore the backup image you made before beta testing. If you didn't create a backup image, please uninstall the beta build COMPLETELY (do not save settings) before installing the released version. To uninstall, simply go to Control Panel, select Programs and Features (or Add/Remove Programs), select the Norton beta, and click on Uninstall.

If you have any questions, feel free to let us know on the Norton Internet Security / Norton AntiVirus Community Forums!

Tony Weiss

Norton Forums Global Community Manager

Symantec Corporation

Проблеми колкото искаш

http://community.norton.com/t5/Norton-Internet-Security-Norton/bd-p/nis_feedback

Можеш да пробваш новата бета тук

https://community.norton.com/t5/Norton-360-Norton-Internet/New-Beta-Build-21-1-0-5-is-Now-Available-September-13th-2013/m-p/1021735

Иначе изискванията са

perating Systems Supported

[*]Microsoft® Windows® XP (32-bit) Home/Professional/Tablet PC/Media Center (32-bit) with Service Pack 2 or later

[*]Microsoft Windows Vista® (32-bit and 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Business/Ultimate with Service Pack 1 or later

[*]Microsoft Windows 7 (32-bit and 64-bit) Starter/Home Basic/Home Premium/Professional/Ultimate

[*]Microsoft Windows 8 and Windows 8 Pro (32-bit and 64-bit)1

Minimum Hardware Requirements

[*]300 MHz for Microsoft Windows XP, 1 GHz for Microsoft Windows Vista/Windows 7/Windows 81

[*]256 MB of RAM

[*]300 MB of available hard disk space

[*]CD-ROM or DVD drive (if not installing via electronic download)

Email scanning supported for POP3-compatible email clients

Support for Antispam

[*]Microsoft Outlook® 2002 or later

[*]Microsoft Outlook Express 6.0 or later

[*]Windows Mail (spam filtering only)

Browser Support for Phishing Protection, Safe Search, and Password Management

[*]Microsoft Internet Explorer® 7.0 or higher (32-bit only)1,2

[*]Mozilla® Firefox® (32-bit only)2,3

[*]Google Chrome™2,3

Browser Support for Vulnerability Protection

[*]Microsoft Internet Explorer 7.0 or higher (32-bit only)1,2

[*]Mozilla Firefox (32-bit only)2,3

1Some protection features are not available in Windows 8 style browsing mode.

2As made available by Symantec within your service period.

3Supports current and the most recent previous 32-bit releases.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми мисля да си остана с 2013. Иначе нещо, което продължава да тормози компа ми и не знам, дали грешката не е в моя телевизор е, че слушайки музика с КМ Плеър и браузвайки, особено движейки се нагоре-надолу по някакво по-тежичка страница, от време на време музиката завлачва за секунди. Но може би и КМ Плеър-а да има вина...

Но не е дерт, заради който да махна програмчето. Става за секунди и рядко. Иначе съм още с промото от теб. ;)

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми мисля да си остана с 2013. Иначе нещо, което продължава да тормози компа ми и не знам, дали грешката не е в моя телевизор е, че слушайки музика с КМ Плеър и браузвайки, особено движейки се нагоре-надолу по някакво по-тежичка страница, от време на време музиката завлачва за секунди. Но може би и КМ Плеър-а да има вина...

Аз на моя компютър нямах проблеми, но не ползвам KM Player и не мога да ти кажа.

Сега тествам F-Sеcure IS 2014. Малкият няма проблеми с NIS ама има хубав лаптоп и е с осмица.И аз съм с осмица така че под XP нямам и идея как се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следният въпрос.Май ще се налага да преинсталирам ,но имам още 100дни на NIS2013г  до изтичането и затрих някъде ключа,може ли да се види някъде с кой ключ съм я регистрирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Имам следният въпрос.Май ще се налага да преинсталирам ,но имам още 100дни на NIS2013г  до изтичането и затрих някъде ключа,може ли да се види някъде с кой ключ съм я регистрирал.

В акаунта си и в Norton One.

https://one.norton.com/

https://www.mynortonaccount.com/amsweb/default.do

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам Norton IS 2014, та искам да попитам как се изключва автоматичното оптимизиране (Idle Time Optimizer), тъй като не ми трябва? В хелпа на Norton на тази страница пише как става, обаче при мен нещо не желае да се изключи.

Публикувано изображение

Най-тъпото е, че се включва дори и когато компютърът е натоварен като например с видео обработка, при което се оказва, че Norton вместо да забърза работата на компютъра, той я забавя.

Иначе тази функция Idle Time Optimizer представлява дефрагментиране на харддиска, когато компютърът не се използва. Ето още малко подробности за нея Цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам Norton IS 2014, та искам да попитам как се изключва автоматичното оптимизиране (Idle Time Optimizer), тъй като не ми трябва? В хелпа на Norton на тази страница пише как става, обаче при мен нещо не желае да се изключи.

Публикувано изображение

Най-тъпото е, че се включва дори и когато компютърът е натоварен като например с видео обработка, при което се оказва, че Norton вместо да забърза работата на компютъра, той я забавя.

Иначе тази функция Idle Time Optimizer представлява дефрагментиране на харддиска, когато компютърът не се използва. Ето още малко подробности за нея Цък.

не си заслужава мъките, идеал скана също неможе да се изключи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От няколко месеца съм с NIS 2014 / 21.1.0.18/.

Току що финиширах почистване на ПЦто с помощта на Георги Петков Kaldata HJT Team, бях лепна доста зловредни гадини, които не бяха открити с Нортон/също и  от Аваст Про, която използвах преди това/.

Въпросът ми към Вас, ползватели на НИС, е коя защитна стена или допълнителен софтуер бихте препоръчали за най-ефективна съвместна работа с НИС?

Благодаря и весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НИС си има стена и не е препоръчително да се слага още една. Може някое скенерче, като МБАМ да се добави и най-важното е, да се внимава, когато се цъка тук-там в интернет. :D С един AdBlock на браузъра и още 1-2 добавки и готово. Аз лично не съм хващал нищо от толкова дълго, че не помня вече кога за последно антивируса ми се обади. Влизам в калдата, за да сваля някой зловред, защото става скучно. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NIS си има защитна стена. Няма нужда от други. Ползвам Bitdefender IS. Нямам никакви проблеми. Провай го и ако ти хареса ще ти подаря ключ със срок 898 дни считано от днес.

Изпревариха ме. Предложението остава.

Редактирано от georgievdg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Току що финиширах почистване на ПЦто с помощта на Георги Петков Kaldata HJT Team, бях лепна доста зловредни гадини, които не бяха открити с Нортон/също и  от Аваст Про, която използвах преди това/.

Въпросът ми към Вас, ползватели на НИС, е коя защитна стена или допълнителен софтуер бихте препоръчали за най-ефективна съвместна работа с НИС?

за допълнителен софт бих препоръчал 360 internet security без бит енджина естествено ;)

Редактирано от ✯T✯H✯E✯P✯L✯A✯Y✯E✯R✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

COMODO Firewall

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за допълнителен софт бих препоръчал 360 internet security без бит енджина естествено ;)

Не го препоръчвай понеже е несъвместим с други програми за защита.Това не е Байду! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с тия двете ( 360 internet security и baidu ) съм вече около 20 дни и за сега няма никакви проблеми.Всички енджини съм пуснал да работят в реално време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно с тия двете ( 360 internet security и baidu ) съм вече около 20 дни и за сега няма никакви проблеми.Всички енджини съм пуснал да работят в реално време.

Сложи още няколко защитни програми и тогава нито един вирус няма да посмее да влезе в компа ти. И тогава ще спиш още по-спокойно...

Редактирано от georgievdg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Байду може да се комбинира с други (вкл Кихо).Но Кихо сам по себе си - не, или поне крайно непрепоръчително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го препоръчвай понеже е несъвместим с други програми за защита.Това не е Байду! :D

без бит енджина няма проблем, гаранция давам ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НИС си има стена и не е препоръчително да се слага още една. Може някое скенерче, като МБАМ да се добави и най-важното е, да се внимава, когато се цъка тук-там в интернет. :D С един AdBlock на браузъра и още 1-2 добавки и готово. Аз лично не съм хващал нищо от толкова дълго, че не помня вече кога за последно антивируса ми се обади. Влизам в калдата, за да сваля някой зловред, защото става скучно. :D

Здравейте,

Какво имате предвид под още 1-2 други добавки. Ползвам основно Опера/11, че новите версии нещо ги ****/ и Firefox.

Благодаря!

А иначе за 360 Internet security бях чел, че разликата с НИС е, че е по-подходящ като корпоративно решение иначе бил същото, но като гледам препоръките, май не е точно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За Firefox 

https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/noscript/

За Opera

https://addons.opera.com/bg/extensions/details/notscripts/?display=en&hidemessage=1

Не знам става ли за 11 версия.

И тази е хубаво да се добави

https://www.ghostery.com/

И въобще тук виж как да си повишиш защитата

http://www.techsupportalert.com/content/how-harden-your-browser-against-malware-and-privacy-concerns.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да попитам за настройката  Scan Perfomance Profiles Как е по-добре да бъде - Full Scan или High Trust? Настройката е най-долу. И каква е разликата между двете опции :)

Ето я снимката

Редактирано от ludiq94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.