Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здр.на всички.Имам един стар котлон и вече ми бави дори в сърфирането из нета за клипчета пак да не говорим.Машинката се ползва сама за сърф из нета,клипове...и онлайн игрички!!!Дайте ми съвети дали да я ъпдейтна (ако може) или да купя нов.Ето данните за компа:

AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+

Biostar GF7025-M2 TE  (2 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

nVIDIA nForce 7025-630a

1920 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Hitachi HDP725025GLA380 ATA Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

прикачвам и диагностиката на машината

Report.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр.на всички.Имам един стар котлон и вече ми бави дори в сърфирането из нета за клипчета пак да не говорим.Машинката се ползва сама за сърф из нета,клипове...и онлайн игрички!!!Дайте ми съвети дали да я ъпдейтна (ако може) или да купя нов.Ето данните за компа:   AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+ Biostar GF7025-M2 TE  (2 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN) nVIDIA nForce 7025-630a 1920 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM) Hitachi HDP725025GLA380 ATA Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)   прикачвам и диагностиката на машината

Какъв е бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време един XP  може и да забърза нещата. За останалото казваш цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макс.600 лева и каквото може да се ползва от сегашната щайга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе, аз щях да предложа нещо за 15 лева :P  Тогава пасувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 4G DDR3 1600 SILICON POWER 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA PSU FORTRON HE-500 / 500W FD CORE 1000 MICRO ATX BLACK Обща стойност - 631.73 лв. с ДДС Количка. Можеш да продадеш стария за 150 лв, примерно, и да вземеш едно видео, въпреки че мисля, че ще вграденото ще е достатъчно. Колегите ще кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ?

По темата: 

Asus H81M-PLUS, socket 1150 

Intel® Core i3-4130, 3.4GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box

Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Seagate Barracuda 500GB, 7200, 16MB, SATA3

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

За около 628 лева, с безплатна доставка. Продавате старата конфигурация и си взимате сносна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2 AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ 4G DDR3 1600 SILICON POWER 1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3 FD CORE 1000 MICRO ATX BLACK PSU FORTRON FSP500-60APN /500W Обща стойност - 615.62 лв. с ДДС Можеш да продадеш стария за 150 лв, примерно, и да вземеш едно видео, въпреки че мисля, че ще вграденото ще е достатъчно. Колегите ще кажат.

Ако мога да го продам за 150 лв. може и външна видео карта...нещо от сорта 7750,7770,но според мен вграденото видео  ще  свърши работа.Наблягам повече на процесор защото се отварят много браузери,скайпове,клипове,фейсбутци.Оценявам конфигурацията на всеки...претенции нямам дали ще е АМД или Интел...с възможност за по-нататъчен ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ?

По темата: 

...

Оправих поста. Мисля, че стана добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука нещо имате сбъркано колега. Не че чука не е полезен де ама...

ASROCK FM2A75 PRO4-M AMD A75 FM2

AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CM 250 SERIES W/500W PSU

Обща стойност - 606.32 лв. с ДДС

Количка.

Достатъчно за целите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука нещо имате сбъркано колега. Не че чука не е полезен де ама...

ASROCK FM2A75 PRO4-M AMD A75 FM2 AMD A10-6700 X4/3.7GHZ/FM2/BOX 4GB DDR3 1600 A-DATA 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB CM 250 SERIES W/500W PSU Обща стойност - 606.32 лв. с ДДС

Количка.

Достатъчно за целите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр.на всички.Имам един стар котлон и вече ми бави дори в сърфирането из нета за клипчета пак да не говорим.Машинката се ползва сама за сърф из нета,клипове...и онлайн игрички!!!Дайте ми съвети дали да я ъпдейтна (ако може) или да купя нов.Ето данните за компа:

AMD Athlon 64, 2200 MHz (11 x 200) 3500+

Biostar GF7025-M2 TE  (2 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

nVIDIA nForce 7025-630a

1920 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Hitachi HDP725025GLA380 ATA Device  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Аз пъ ще ви препоръчам на първо място да ползвате вашите хард и кутия.От тях спестявате едни 150-160 лв.Ако и сега имате тия 600 лв,значи може да се вземе нова конфигурация,за 600 лв,без кутия и хард.Така че,може и по-добре да е.не става ясно какво е захранването ви.Отворете кутията и вижте вътре какво пише на самото захранване.Марка и модел.

Втори вариант.Дъното поддържа двуядрени процесори.Купувате от ръка някой такъв-продавалника,или пък някъде другаде.Купувате си външна видеокарта.Евентуално и захранване.И за някакви 250 лв да речем,може да се усети значителен живец в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пъ ще ви препоръчам на първо място да ползвате вашите хард и кутия.От тях спестявате едни 150-160 лв.Ако и сега имате тия 600 лв,значи може да се вземе нова конфигурация,за 600 лв,без кутия и хард.Така че,може и по-добре да е.не става ясно какво е захранването ви.Отворете кутията и вижте вътре какво пише на самото захранване.Марка и модел.

Втори вариант.Дъното поддържа двуядрени процесори.Купувате от ръка някой такъв-продавалника,или пък някъде другаде.Купувате си външна видеокарта.Евентуално и захранване.И за някакви 250 лв да речем,може да се усети значителен живец в системата.

С ДДР2 памет на 800 МХц? По-добре не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих поста. Мисля, че стана добре :)

Да, но пак няма "как", след като няма с какво да предава сигнал към монитора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ДДР2 памет на 800 МХц? По-добре не. 

Не толкова заради паметта, ами по-скоро заради остарялата платформа... То и DDR1 да е все тая, въпроса е че архитектурата е стара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но пак няма "как", след като няма с какво да предава сигнал към монитора. 

Не разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах?

Няма какво да "възпроизведе" видео към монитора - т.е. трябва му и видеокарта. При AM3+ няма интегрирано такова нито в дъно, нито в процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах?

FX-6300 няма вградена видеокарта.

Също,опитвате да сложите пълноразмерно дъно в микро-кутия.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да "възпроизведе" видео към монитора - т.е. трябва му и видеокарта. При AM3+ няма интегрирано такова нито в дъно, нито в процесор.

Аха. Чак сега разбирам защо Х8 е толкова евтин. Благодаря за поясненията! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах?

Доколкото виждам, авторът до сега е ползвал само вградената графика, която се намира в дънната платка. Предложената от вас конфигурация, няма нито вградена, нито външна такава. Пък и бюджетът е превишен с тридесет лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха. Чак сега разбирам защо Х8 е толкова евтин. Благодаря за поясненията! :)

Мда изключение правят само някои дъна но от по-старите чипсети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът на темата ще ползва системата само за сърфиране в нета,филми и някоя онлайн-игра.За целите,даже и 400лв бюджет са много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът на темата ще ползва системата само за сърфиране в нета,филми и някоя онлайн-игра.За целите,даже и 400лв бюджет са много.

Мисля,че ще е по-добре да продам старата конфигурация (но не знам къде и за колко) и да добавя тези пари в сегашната конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че ще е по-добре да продам старата конфигурация (но не знам къде и за колко) и да добавя тези пари в сегашната конфигурация.

Няма лошо,новото си е ново.Все пак,вие сте си господар на парите и на начините,по които ще ги ползвате.

Можете да разглобите компютъра и да го продадете на части,така евентуално ще вземете повечко пари.Можете и наведнъж всичкото,ако не ви се занимава.Обяви се пускат в продавалник,дата,някои специализирани сайтове на компютърна техника и други такива.да ме прощават модераторите за малката реклама.

Ако запазите кутията и харда,наистина ще спестите доста парички от там.Ако и захранването е читаво,и от там ще се спести доста.Кажете ни какво е захранването.

Ако всичките тия парички успеем да спестим,нищо чудно да в бюджета да се вмести последно поколение платформа на Интел.Дори и външна видео-карта,не много силна.И след това доста годинки няма да има какво да ви затрудни в нещата,които ще вършите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.