Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, Предложете ми конфигурация за игри и обработка на видео. Конфигурацията да е без мишка и клавиатура. Да включва тон колони и записвачка.Няма да се оверклок-ва , за upgrade може да добавя още рам нищо повече.Искам кутия с добър въздушен поток и място на добавяне на 1-2 вентилатора (отгоре). ПС. Ако може да е с 8 ядреня Амд ФХ, но предложете и с Интел. Бюджет 1000-1200 лева.  :rolleyes:  Благодаря на всички включили се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel:

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155
I5-3330 /3G/6MB/BOX/LGA1155
4GB DDR3 1600 A-DATA
GB R785OC-2GD
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност - 1 222.79 лв. с ДДС

Количка.

AMD:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+
AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 A-DATA
GB R785OC-2GD
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност - 1 151.28 лв. с ДДС

Количка.

Може и да се отреже от кутия и захранване за сметка на по-добро видео.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих само да е с безплта доставка ;с    @techmaniac може ли да се замени AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+ с AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ - http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-FX-8350-4.2G-X8-BOX-AM3

Редактирано от motor4e123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих само да е с безплта доставка ;с    @techmaniac може ли да се замени AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+ с AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ - http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-FX-8350-4.2G-X8-BOX-AM3

Може, но ще е за сметка на някоя част. В ем@г доставката е безплатна, но пък някои части там ги няма налични или пък са по-скъпи такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но ще е за сметка на някоя част. В ем@г доставката е безплатна, но пък някои части там ги няма налични или пък са по-скъпи такива.

e за 40 - 50 няма да ставам циган*н

а по добре ли ще е (знам че е тъп въпроса...)

Редактирано от motor4e123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а по добре ли ще е (знам че е тъп въпроса...)

Ами донякъде да, но ще трябва да се сменят и някои части като захранване (което е със златен сертификат за качество) и евентуално кутията.

Ето така примерно:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+

4GB DDR3 1600 A-DATA

SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION OC 2GB GDDR5 BULK

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

Thermaltake VN900K1W2N Commander GS-II Black USB3

Обща стойност - 1 197.80 лв. с ДДС

Количка.

Така стана по-оптимизирано + 7870.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4GB DDR3 1600 A-DATA - http://nikem-bg.net/computer-components/4GB-DDR3-1600-A-DATA - не е налично 

Ами донякъде да, но ще трябва да се сменят и някои части като захранване (което е със златен сертификат за качество) и евентуално кутията.

Ето така примерно:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ 4GB DDR3 1600 A-DATA 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION OC 2GB GDDR5 BULK PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE Thermaltake VN900K1W2N Commander GS-II Black USB3 Обща стойност - 1 197.80 лв. с ДДС

Количка.

Така стана по-оптимизирано + 7870.

@techmaniac ще изчакам да заредят рам и веднага поръчвам :) Благодаря на всички включили се.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво ще поръчваш, но ако сглобяваш сам, направи справка с коя версия на BIOS  дъното поддържа избрания процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво ще поръчваш, но ако сглобяваш сам, направи справка с коя версия на BIOS  дъното поддържа избрания процесор. 

Би трябвало да се поддържа проца без да се налага ъпдейт на биоса, но все пак трябва да се има предвид. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да се поддържа проца без да се налага ъпдейт на биоса, но все пак трябва да се има предвид. :)

Е, аз не знам дали се поддържа или не, защото не съм ползвал точно това дъно. Обаче обръщам внимание на факта, че според сайта на производителя, тия процесори се поддържат от последните версии на BIOS.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз не знам дали се поддържа или не, защото не съм ползвал точно това дъно. Обаче обръщам внимание на факта, че според сайта на производителя, тия процесори се поддържат от последните версии на BIOS.

Няма да го сглобявам сам т.е. ще гопитам nik*m дали може да го сглобят там иначе ще го сглобявам в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да го сглобявам сам т.е. ще гопитам nik*m дали може да го сглобят там иначе ще го сглобявам в сервиз.

Да,стига да им кажеш.Услугата е безплатна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано.

Абе моторче, нали искаше безплатна доставка? Какъв Никем?  И не разбрах какво стана с музиката.Ако е без музика, а само със записвачка, ето една алтернатива с Интел и SSD. От SSD-то ще видиш много по-голям ефект, отколкото от процесора. Все пак и процесора е алтернатива на FX8320/50,  само че по-добра:

Публикувано изображение

Музика явно сам ще трябва да си избереш. Ако питаш защо тая карта...ами защото е изравнена и дори по-добра от една HD7850  без клок. А ти няма да клокваш нали? Освен това се вмества и SSD,  което е доста по-важно от 10-20% повече кадри при игри. А и видеокартата винаги може да я продадеш и замениш с нова, щом и процесора е добър. А тоя FX8320  е добър, но пък си иска клок, който пък ти явно не си готов да правиш. Поне така разбирам от постовете ти. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер е кнфигурацията, но FX8320 нали не е задължително да се клоква?Иначе клока не мога да га направя сиг. ще ми вземат около 20 лева и 30 - 40 за вентилатори. Как мислиш?Няма да играя с резолюции на макс затова мися , че не му трябва клок.

Редактирано.

Абе моторче, нали искаше безплатна доставка? Какъв Никем?  И не разбрах какво стана с музиката.Ако е без музика, а само със записвачка, ето една алтернатива с Интел и SSD. От SSD-то ще видиш много по-голям ефект, отколкото от процесора. Все пак и процесора е алтернатива на FX8320/50,  само че по-добра:

Публикувано изображение

Музика явно сам ще трябва да си избереш. Ако питаш защо тая карта...ами защото е изравнена и дори по-добра от една HD7850  без клок. А ти няма да клокваш нали? Освен това се вмества и SSD,  което е доста по-важно от 10-20% повече кадри при игри. А и видеокартата винаги може да я продадеш и замениш с нова, щом и процесора е добър. А тоя FX8320  е добър, но пък си иска клок, който пък ти явно не си готов да правиш. Поне така разбирам от постовете ти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер е кнфигурацията, но FX8320 нали не е задължително да се клоква?Иначе клока не мога да га направя сиг. ще ми вземат около 20 лева и 30 - 40 за вентилатори. Как мислиш?Няма да играя с резолюции на макс затова мися , че не му трябва клок.

Разбира се,че не е задължително да го клокваш.Процесора си е достатъчно добър за да играеш игри на висока резолюция с максимални настройки и каквото щеш(с подходяща видео карта,разбира се).

Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Качил съм се 100 лв над сумата за конфигурация.

Нека автора разгледа и моето предложение.

Публикувано изображение

Вариант 2 за конфигурация:

Публикувано изображение

При този вариант има възможност да постави охладител на процесора във рамките на 50 лв. Говоря за Hyper T4 на CM със който, процесора ще се охлажда доста добре.

Oще един трети вариант който е точно във рамките на парите.

Публикувано изображение

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавай, че като играеш с малки детайли, процесор не трябва. Напротив. Точно обратното е. Играейки на високи детайли, процесорът има по-малка роля, а при ниски се товари повече. Абе... доста си е сложно. Затова и постоянните спорове - процесор или видеокарта за игри.  А AMD  колкото и да стават за игри, то главното им предимство е след клок. А за техния клок трябват и други неща - охлаждане, кутия, добро захранване, защото конфигурацията дефакто започва да гори ток както акумулираща печка.  Аз ти дадох една алтернатива, при която не е необходим клок, защото процесорът е достатъчно добър. Никой i5  не може да му се мери без клок. Още по-малко AMD.Това е.

ПП: А и идеята на моята конфигурация бе не да се мери с тия на колегите, а да удовлетвори максимално изискванията - видеообработка и игри. Затова е и това SSD. Иначе може да го замениш с по-бърза видеокарта, ако приоритет са ти игрите, а не живата система.

И пак не разбрах, как смяташ да процедираш с музиката. Гледам тук конфигурации и без записвачки. А така се икономисват пари и е лесно една конфигурация да изглежда по-добра без споменатите компоненти. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Предложете ми конфигурация за игри и обработка на видео. Конфигурацията да е без мишка и клавиатура. Да включва тон колони и записвачка.Няма да се оверклок-ва , за upgrade може да добавя още рам нищо повече.Искам кутия с добър въздушен поток и място на добавяне на 1-2 вентилатора (отгоре). ПС. Ако може да е с 8 ядреня Амд ФХ, но предложете и с Интел. Бюджет 1000-1200 лева.  :rolleyes:  Благодаря на всички включили се.

Ето нещо от мен, но е със 75лв. над бюджета и като сложим доставката ще станат 85! Включил съм всичко според изискванията!        GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III,           RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+      AMD FX-Series X8 8350, 4.20GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition      GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO LEGGERA CL9      WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue      COOLER MASTER K350, with 600W PSU      DEEPCOOL Fan 120mm Xfan 120 - 1300prm      ASUS DRW-24B5ST, SATA, BLACK      F&D FENDA A511, 48W RMS, Remote control (cable), 2.1      GIGABYTE 1024M HD7850 R785OC-1GD DDR 5 PCI-E 3.0          Междинна сума 1 062,86 лв.              ДДС (20%) 212,57 лв.              Крайна цена 1 275,43 лв.   Ако парите идват в повече може предложената по-горе графична карта да се замени с тази: GTX 650TI + доставка и парите излизат точно!

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Da Best ;d  :yanim:  :yanim: Мерси много точно това което исках.

Ето нещо от мен, но е със 75лв. над бюджета и като сложим доставката ще станат 85! Включил съм всичко според изискванията!        GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III,           RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+      AMD FX-Series X8 8350, 4.20GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition      GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO LEGGERA CL9      WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue      COOLER MASTER K350, with 600W PSU      DEEPCOOL Fan 120mm Xfan 120 - 1300prm      ASUS DRW-24B5ST, SATA, BLACK      F&D FENDA A511, 48W RMS, Remote control (cable), 2.1      GIGABYTE 1024M HD7850 R785OC-1GD DDR 5 PCI-E 3.0          Междинна сума 1 062,86 лв.              ДДС (20%) 212,57 лв.              Крайна цена 1 275,43 лв.   Ако парите идват в повече може предложената по-горе графична карта да се замени с тази: GTX 650TI + доставка и парите излизат точно!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се играе на висока резолюция, ще е доста по-добре да се вземе 2GB версията на 7850.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега има супер промоция в Емаг 7850 2GB + 2х4GB DDR3 RAM за 297лв. msi-amd-radeon-hd-7850-2048mb или 660-ка asus-nvidia-geforce-gtx660-2048mb. Вярно паметите са с волтаж 1,65, но като подарък към видео картата са си идеални. Нещо примерно:

AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+

ASROCK 970 EXTREME4/AMD970/AM3

CM K350 W/600W PSU

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV х2

SAMSUNG DVD RW SATA black

LOGITECH Z323 SPEAKER 2.1 30W

Това излиза 911,54лв. http://nikem-bg.net/cart/47412p1r44479p1r1002735p1r46784p1r1003407p1r40791p1r44267p2r47421p1rf.html за доставка още към 10лв.

+ MSI 7850 2GB and 2x4GB Kingston HyperX 1866Mhz за 297,44лв. с безплатна доставка

Общо: 1218,98лв. (с доставката от Никем)

Това на мен ми изглежда най-добрия вид като се възползваме от промоциите. Дъното не е от най-новите серии, но е достатъчно има SATA3 и USB3(може да се замени с това + 20лв. GB-990XA-UD3--AMD-990X-AM3). Сложил съм и допълнителен охладител на процесора, защото той си е по-топличък, а и се вмества в бюджета. Кутията е с добър въздушен поток + тези два вентилатора ще стане доста добре. Колонките ги имам вкъщи и мисля, че са доста добри и предостатъчни(две години ги "бузя" без никакви ядове). :)

Ако искаш да спестиш(-48лв.) махни охладителя на процесора и си ползвай боксовия. Успех!

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички включили се , темата може да бъде заключена.

И последно на кое се спря? или това беше "ейтака"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега има супер промоция в Емаг 7850 2GB + 2х4GB DDR3 RAM за 297лв. msi-amd-radeon-hd-7850-2048mb или 660-ка asus-nvidia-geforce-gtx660-2048mb. Вярно паметите са с волтаж 1,65, но като подарък към видео картата са си идеални. Нещо примерно:

Мале, преди няколко дена си вземах точно MSI HD7850 2048mb от тях и сега го гледам със подарък 2x4GB DDR3 RAM, отново късмета ми ме предава.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.