Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди време ми помогнахте за избор на конфигурация, за което съм ви благодарен и до ден днешен. Тогава бях решил да не ъпгрейдвам абсолютно всичко, но ето, че дойде време за ъпгрейд на кутията. Макар че в последното ми питане за видео карта се засегна сериозно въпросът за кутия, все още не съм сигурен за избора си.

Конфигурацията ми в момента:

MB: Gigabyte Z77X-UD3H

CPU: Intel i5 3570K

RAM: Corsair Value Select 2x4 GB 1600 Mhz

GPU: MSI GTX 760 Gaming

PSU: Cooler Master GX 550

HDD: Hitachi 750 GB

Samsung DVD RW

Тъй като търся кутия от среден-висок клас, изискванията ми са следните - филтри против прах на отворите за вентилатори, cable management (предпочитаемо с гумички на дупките), поне 2 вентилатора към нея, гнездото за захранването да е отдолу, да има добър airflow и да държи хубави температури на компонентите вътре, да е широчка. Трябва кутията да е до 50 см висока и съответно ако е над ~45, USB портовете и останалите букси не трябва да са отгоре, а отпред, понеже преградата на бюрото ми ме ограничава. Също така, възнамерявам в бъдеще да си купувам водно охлаждане и искам да може да се побере 240mm радиатор + 2 вентилатора (за момента окото ми е паднало на Cooler Master Seidon 240M/XL, така че ми е небходимо пространство за нещо такова; рамта ми е ниско-профилна). Не държа да има самостоятелен обособен ssd bay, но няма да е лошо да има място за поне 1 ssd, тъй като го имам в предвид при бъдещи ъпгрейди. Предпочитаемо е да е полу- или изцяло черна, без изкрящи цветове. Нямам против да закупя и кутия втора ръка, стига да е читава и на разумна цена. Бюджетът е към 150 лв., а сега ще изброя няколко модела, на които съм се спрял, очаквайки вашите критики и предложения:

Corsair Carbide 200R - 119 лв., предложена от @XECUTIONER в друга моя тема; безплатна доставка за София, откъдето могат да ми я донесат роднини; притеснява ме, че дупките, от които трябва да влиза въздух са отстрани, вместо отпред.

Cooler Master N600-KKN1 - 148.74 лв. (никъде не намерих толкова ниска цена за тази кутия). Макар че не съм от София, мога да накарам някой роднина да я закупи директно от офиса им, за да спестя доставка. Всичко в нея ми харесва, но леко ме притеснява, че няма гумени изолации по дупките за закачване на вентилатори и не съм сигурен дали присъстват и при hdd bay-а. Такива има при 200R. Като цяло не съм абсолютно сигурен, че си заслужава парите, макар и да е най-добрата оферта за този модел.

Fractal Design Core 3000 - 111.09 лв., от там вече трябва да си платя доставката, която ще излезе най-вероятно към 10-15 лв., поради теглото на кутията. Тази я споменавам, понеже разгледах доста теми и много хора по форума я хвалят, освен това и на мен ми допада като вид, а откъм функции мисля, че покрива изискванията ми.

Cooler Master 690 II Lite/Basic - 140.84 лв., безплатна доставка. За този модел получих и оферта за втора ръка, само че беше бяла, а човекът я дава с 1 допълнителен вентилатор, освен 2-та включени и левият и капак е моднат и има огромен плексигласов прозорец. Дава ми я за 100 лв. с безплатна доставка, но поради плексигласовия прозорец се губят 2 отвора за вентилатори и се притеснявам, че това може по някакъв начин да окаже влияние на въздушния поток. Има ли място за притеснение?

Приемам и други предложения за кутии. Това, че съм се спрял на няколко, не значи, че задължително крайният ми избор ще е от тях. Също така, не държа кутията да е на някоя известна марка, стига да е качествена и да покрива изискванията ми (изключение правят напр. Colorful Raynor, както и други кутии с искрящи цветове, понеже не ми допадат особено на вид). Нямам против и да се надвиши с малко бюджета, стига наистина да си заслужава, но като цяло не ми се дават особено много пари за кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

EDIT: "никъде не намерих толкова ниска цена за тази кутия в България". 97-8 лв., но кой знае колко ще станат, докато дойде до мен от Щатите... Пък и това е KKN2, не че разликата в цените им е кой знае колко, но все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EDIT: "никъде не намерих толкова ниска цена за тази кутия в България". 97-8 лв., но кой знае колко ще станат, докато дойде до мен от Щатите... Пък и това е KKN2, не че разликата в цените им е кой знае колко, но все пак.

Ако имаш познат, който ще се връща оттам...хм, сайта май е международен за онлайн търговия и вероятно цената е такава, откъдето и в някоя по-бяла от нашата страна да се поръча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш познат, който ще се връща оттам...хм, сайта май е международен за онлайн търговия и вероятно цената е такава, откъдето и в някоя по-бяла от нашата страна да се поръча.

Не знам дали това с роднините беше подигравка, аз лично не виждам нищо смешно в това, че съм отбелязал за кои от моделите мога да се възползвам от безплатна доставка по един или друг начин. Предполагам, че офертата която си постнал е от valleyseek, не видях там да доставят до друго място, освен САЩ. Нямам нищо против да ми предложите и от друга държава кутии, щом там са на по-хубави цени, само да не стане така че заедно с доставката да ми излезе по-скъпо, отколкото да си я купя от тук. Освен това, как бих си потърсил гаранция (ако изобщо се предлага такава) при повреда? Като цяло съм изключително скептично настроен към онлайн пазаруването от чужбина, но може би там ми е грешката, опровергайте ме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали това с роднините беше подигравка, аз лично не виждам нищо смешно в това, че съм отбелязал за кои от моделите мога да се възползвам от безплатна доставка по един или друг начин. Предполагам, че офертата която си постнал е от valleyseek, не видях там да доставят до друго място, освен САЩ. Нямам нищо против да ми предложите и от друга държава кутии, щом там са на по-хубави цени, само да не стане така че заедно с доставката да ми излезе по-скъпо, отколкото да си я купя от тук. Освен това, как бих си потърсил гаранция (ако изобщо се предлага такава) при повреда? Като цяло съм изключително скептично настроен към онлайн пазаруването от чужбина, но може би там ми е грешката, опровергайте ме :)

Единствената ти грешка е, да си мислиш че някой се подиграва с теб. Нямам никаква представа относно семейното ти положение и дали и какви роднини имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази кутия е мн добра. възможност за 12 вентилатора, филтри, черна с малко червено, хубав дизайн, 5 bay-a за 2,5" (ссд). Само няма на панела usb 3.0 , но можеш да си закупиш такъв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази кутия е мн добра. възможност за 12 вентилатора, филтри, черна с малко червено, хубав дизайн, 5 bay-a за 2,5" (ссд). Само няма на панела usb 3.0 , но можеш да си закупиш такъв :)

Ммм, леко и е тънка ламарината, но все пак е по-добре от на масовите китайчета. иначе:

Публикувано изображение Чупливост: Да

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази кутия е мн добра. възможност за 12 вентилатора, филтри, черна с малко червено, хубав дизайн, 5 bay-a за 2,5" (ссд). Само няма на панела usb 3.0 , но можеш да си закупиш такъв  :)

Видях ревю за нея, има филтри само на гнездото за захранването и предния панел, идва само с 1 вентилатор; макар и да не разбрах колко е пространството за видео карта, кутията ми се стори твърде тясна, заради лайсните определени за hdd и ssd устройства. Картата ми е 26-7 см на дължина, поради което не съм убеден, че ще се побере (в сегашната ми разстоянието е около 28-9 см и се побира изключително трудно, а причината са именно лайсните за гореспоменатите устройства, които са разположени по същия начин като на предложената кутия). Предпочитам лайсните за hdd и ssd. да са сложени косо, тоест хард дисковете да се слагат напречно на посоката на видео картата, вместо следвайки я, защото това позволява включването на SATA и SATA Power конекторите от дясната страна на кутията, предоставяйки по-изчистен cable management. Още по-добре ще бъде, ако тези bay-ове могат да се премахват и/или пренареждат, както е например при CM N600, CM 690 II и др. от изброените в първия пост. Много по-добра е от моята, но с няколко думи не искам да си купя нещо, за което после да съжалявам, поради недостиг на функции. Както каза и @sliderum, доста тънка ѝ изглежда ламарината. Предполагам, че с доставка ще ми излезе ~100 лв., което ми изглежда множко за такова предложение.

Единствената ти грешка е, да си мислиш че някой се подиграва с теб. Нямам никаква представа относно семейното ти положение и дали и какви роднини имаш.

В такъв случай съжалявам, че реагирах остро, но останах с впечатлението, че се подиграваш с написаните от мен варианти да се възползвам от безплатна доставка за някои от кутиите. Просто попитах за разяснение при поръчването от чужбина: как стоят нещата с цената на доставката, гаранция, срокове и т.н. (най-важното, по-изгодно ли ще ми излезе, отколкото да я поръчам от тук, имайки предвид теглото и размерите на пратката), понеже, както казах, съм изключително скептично настроен към онлайн пазаруването от други страни, пък и никога не съм го практикувал, така че нямам никаква представа как стоят нещата.

Очаквам критики към изброените от мен кутии и предложения за други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N600 е доста добра кутия. Единствената критика, е към цената на която я предоставят нашите търговци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай и сайта на ж@. имат интересни промоции на стари модели на Tt.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай и сайта на ж@. имат интересни промоции на стари модели на Tt.

Разгледах тези кутии, нито една не ми хареса и май нито една не ми покрива изискванията. Доста странно ми се стори, че някои модели са намалени с близо 300 лв... Това може да означава само, че няма интерес към тях и виждам защо. В интерес на истината, прегледах и някои други кутии предлагани в сайта, но за жалост, хубавите са над 200 лв., или поне аз не намерих такава, която хем да ми върши работа, хем да ми влиза в бюджета. Спрях се на няколко модела от Antec, Raidmax и Cooler Master, които ми допаднаха отначало, но след като прегледах техни ревюта, се отказах. Други предложения?

N600 е доста добра кутия. Единствената критика, е към цената на която я предоставят нашите търговци.

Нямам наблюдения, понеже не следя особено цените в чужбина, но съм почти сигурен, че нещата стоят по същия начин с много голяма част от продуктите... Това, което ме интересува е мнението ви дали тя си заслужава цената, поставена до други предложения (някои от които съм изброил) на българския пазар или има някоя по-изгодна на същата или по-ниска цена.

Изговори се доста за N600, но никой не спомена нищо за останалите изброени. Заслужават ли внимание, изгодни ли са? Дайте мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв е проблема да си поръчаш кутия от небългарски онлайн търговец! Какво има да и се скапе на кутията освен предния панел с бутоните за влючване, рестарт и usb! Всеки квалифициран техник ще го оправи за 10 на лв., а дори ти можеш да извършиш тази операция! Та опасенията ти за гаранцията ги остави на заден план! Огледай се в Амазон(UK) и си избери каквото ти харесва според бюджета! Доставката доколкото си спомням последно е около 6 паунда за такъв артикул! По въпроса за другите кутии съм се изказал вече!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв е проблема да си поръчаш кутия от небългарски онлайн търговец! Какво има да и се скапе на кутията освен предния панел с бутоните за влючване, рестарт и usb! Всеки квалифициран техник ще го оправи за 10 на лв., а дори ти можеш да извършиш тази операция! Та опасенията ти за гаранцията ги остави на заден план! Огледай се в Амазон(UK) и си избери каквото ти харесва според бюджета! Доставката доколкото си спомням последно е около 6 паунда за такъв артикул! По въпроса за другите кутии съм се изказал вече!

Поздрави!

Добре, нека оставим гаранцията настрана. Току-що порових малко и в Amazon(UK) Cooler Master N600-KKN1 струва £75.70. Предвид това, че курса на паунда в момента е ~2.32 това излиза 175.62 лв. Дори с безплатна доставка това е много по-скъпо отколкото да си я взема от sky, а прочетох в 1 сайт (макар и да нямам никаква представа колко достоверна е информацията посочена в него), че цената на основната услуга за доставка е £5.69 и за всеки килограм се добавят по £0.59.  Дори и да изключим допълнителната такса за тегло (ако случайно информацията не е актуална), пак е много по-скъпо. Това ще ми излезе общо към 200 лв. и ще я чакам от 7 до 10 дни, не виждам какво му е по-изгодното. Проверих и за всички останали изброени от мен кутии, само 2 от тях са по-евтини отколкото тук, и то само с 1-2 лв., а след добавянето на доставката стават доста по-скъпи, даже Cooler Master 690 II Lite беше на промоция.

Нямам нищо против да си купя нещо от чужбина, стига да си заслужава и да е по-изгодно, отколкото в България. Скептично настроен съм, поради това, че нямам опит с такива покупки. Ако бъркам нещо с амазон, моля, поправете ме или ме насочете към кутии, които биха ми излезли по-евтини, закупени от там, вместо от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aerocool-VS-92 - 113лв. с доставката!   BitFenix-Shinobi - 129лв. с доставката!   Antec-One - 117лв. с доставката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aerocool-VS-92 - 113лв. с доставката!   BitFenix-Shinobi - 129лв. с доставката!   Antec-One - 117лв. с доставката!

Не искам да се заяждам или нещо такова, но:

BitFenix-Shinobi - 118.76 лв.

Antec-One - 112.80 лв., + от JAR доставката е безплатна, защото се взима от офиса (поне тук е така)

Колкото до Aerocool-VS-92, явно не се предлага на българския пазар, защото не успях да я намеря никъде. Погледнах нейно ревю и имах чувството, че гледам ревюто на предложената от @AGgolqm Strike-X ONE. Имам същите забележки и към нея, не ми харесва.

При Antec One имаше много неща, които не ми харесаха, но от пръв поглед сега видях в описанието, че разстоянието за видео карта е 266 mm, а както казах, в сегашната ми дори 28-9 ми е крайно недостатъчно. На Bitfenix-Shinobi USB портовете са и отгоре, а е висока 46 см, най-вероятно ще има проблеми с включването на жакове, лайсните за hdd и ssd са по посока на видео картата, много малко отстояние има от земята и т.н., а за толкова пари смятам, че има и по-добри оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да се заяждам или нещо такова, но:

BitFenix-Shinobi - 118.76 лв.

Antec-One - 112.80 лв., + от JAR доставката е безплатна, защото се взима от офиса (поне тук е така)

Колкото до Aerocool-VS-92, явно не се предлага на българския пазар, защото не успях да я намеря никъде. Погледнах нейно ревю и имах чувството, че гледам ревюто на предложената от @AGgolqm Strike-X ONE. Имам същите забележки и към нея, не ми харесва.

При Antec One имаше много неща, които не ми харесаха, но от пръв поглед сега видях в описанието, че разстоянието за видео карта е 266 mm, а както казах, в сегашната ми дори 28-9 ми е крайно недостатъчно. На Bitfenix-Shinobi USB портовете са и отгоре, а е висока 46 см, най-вероятно ще има проблеми с включването на жакове, лайсните за hdd и ssd са по посока на видео картата, много малко отстояние има от земята и т.н., а за толкова пари смятам, че има и по-добри оферти.

Хм, не знаех, че Шинобито го има толкова евтино! Антека не е 266мм и картата ти ще се побере! На Аерокуула какво не и хареса освен монтажа на HDD та(не виждам какво толкоз те притеснява това, няма да има проблеми с кабелите)?! Опитах се да дам алтернативи според бюджета, но се оказа много капризен! Имаш 7-8 предложения и още се чудиш - такова нещо не бях виждал! За мен лично избора е между Корсара, Битфеникса и CM 690!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, кутията която си гледал от емаг е CM 690 II Advanced (USB 3) ,а не лайт версията! Тука обаче ,ако гониш тези 500мм то направо я изключваш понеже е 496мм висока!

За голяма кутия която , ще се вмести в това пространство и кутия с отлични харектеристики ти препоръчвам FD DEFINE R4 BLACK - малко над бюджета е но си заслъжава парите!

Има и евтин вариант , който ще ти свърши идеална работа CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU , кутията не е от най-големите , но предлага кейбъл "меринджей"  и страхотно разположение за местата на вентилаторите с което добрия въздушен поток за твоята система няма да е никакъв проблем. Предлагам я понеже ще спестиш 80лв. от сегашния бюджет и закупуването на ссд ,за което спомена може да се осъществи в по-кратък период!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N200 е хубава за бюджетна кутия но не може да завре вътре Gigabyte Z77X-UD3H. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N200 е хубава за бюджетна кутия но не може да завре вътре Gigabyte Z77X-UD3H. 

Правилно колега , мерси за поправката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не знаех, че Шинобито го има толкова евтино! Антека не е 266мм и картата ти ще се побере! На Аерокуула какво не и хареса освен монтажа на HDD та(не виждам какво толкоз те притеснява това, няма да има проблеми с кабелите)?! Опитах се да дам алтернативи според бюджета, но се оказа много капризен! Имаш 7-8 предложения и още се чудиш - такова нещо не бях виждал! За мен лично избора е между Корсара, Битфеникса и CM 690!

Успех!

Доказателство от официалния сайт, разстоянието е 266 mm. Не искам да рискувам да дам 130 лв. за кутия, в която дори не мога да си побера видео картата. Не бих ги нарекъл "капризи", но както казах, това е нещо, което се купува веднъж и (стига да е годно с течение на времето) се ползва и за други конфигурации и поради това, не искам да правя грешен избор.

Колега, кутията която си гледал от емаг е CM 690 II Advanced (USB 3) ,а не лайт версията! Тука обаче ,ако гониш тези 500мм то направо я изключваш понеже е 496мм висока!

За голяма кутия която , ще се вмести в това пространство и кутия с отлични харектеристики ти препоръчвам FD DEFINE R4 BLACK - малко над бюджета е но си заслъжава парите!

Има и евтин вариант , който ще ти свърши идеална работа CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU , кутията не е от най-големите , но предлага кейбъл "меринджей"  и страхотно разположение за местата на вентилаторите с което добрия въздушен поток за твоята система няма да е никакъв проблем. Предлагам я понеже ще спестиш 80лв. от сегашния бюджет и закупуването на ссд ,за което спомена може да се осъществи в по-кратък период!

Ако беше Advanced, да съм я купил вече без да се замислям. Advanced върви по ~200 лв... Макар и да не е написано, това е Lite версията, сравнил съм характеристиките (въпреки че и те са леко сбъркани). За предложената CM N200 - първо, както каза @naruto, не мога да побера в нея моето дъно и второ, след като съм казал, че бюджетът ми е 150 лв. и съм предложил някои модели, които са близко до него, защо да дам половината пари? Не мисля, че ще ме задоволят функциите на кутия за 60-80 лв. Колкото до Define R4, като за начало е 464 mm, а портовете са отгоре, не ми върши работа. Освен това, не ми допада като вид и отново споделям угризенията си, че дупките за вентилация не са отпред, а отдолу.

Какво мислите за Cooler Master N500? Заслужава ли си 15 лв. по-малко в 1 и същи магазин при следните основни разлики: HDD и SSD bay-овете (като при N500 ми харесват повече), при N600 има копче за изключване на диода на предния вентилатор, fan controller отзад, цял филтър за захранването и вентилатора отдолу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 150 лв. може да се вземе и HAF 912.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 150 лв. може да се вземе и HAF 912.

То аз за 110 можех да взема 922 или за 160 932 втора ръка, но не го направих, щото са стари модели, нямат филтри и други неща по тях не ми харесват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил на автора да се спре на следната кутия. http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=49838

Тотален хит аз дори след дълги размисли каква кутия да си закупя се спрях именно на нея. Тази серия на КМ е просто една от най сполучливите такива а относно кутията мога преспокойно да кажа че за цена и качество няма аналог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доказателство от официалния сайт, разстоянието е 266 mm. Не искам да рискувам да дам 130 лв. за кутия, в която дори не мога да си побера видео картата. Не бих ги нарекъл "капризи", но както казах, това е нещо, което се купува веднъж и (стига да е годно с течение на времето) се ползва и за други конфигурации и поради това, не искам да правя грешен избор.

Ако беше Advanced, да съм я купил вече без да се замислям. Advanced върви по ~200 лв... Макар и да не е написано, това е Lite версията, сравнил съм характеристиките (въпреки че и те са леко сбъркани). За предложената CM N200 - първо, както каза @naruto, не мога да побера в нея моето дъно и второ, след като съм казал, че бюджетът ми е 150 лв. и съм предложил някои модели, които са близко до него, защо да дам половината пари? Не мисля, че ще ме задоволят функциите на кутия за 60-80 лв. Колкото до Define R4, като за начало е 464 mm, а портовете са отгоре, не ми върши работа. Освен това, не ми допада като вид и отново споделям угризенията си, че дупките за вентилация не са отпред, а отдолу.

Какво мислите за Cooler Master N500? Заслужава ли си 15 лв. по-малко в 1 и същи магазин при следните основни разлики: HDD и SSD bay-овете (като при N500 ми харесват повече), при N600 има копче за изключване на диода на предния вентилатор, fan controller отзад, цял филтър за захранването и вентилатора отдолу.

Кутията е адвансед модела ,проверено е от колега от форума който я поръча!

Ама кутията е по-висока от р4 , та незнам как ще я ползваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.