Премини към съдържанието
julienalexandrov

Проблем с инсталирване на third party drivers от flopy

Препоръчан отговор

както се разбира от заглавието , става въпрос за инсталирване на XP САТА драйвърите които се инсталирват в началото на процеса със  F6

машината е ACER Т650

драйвърите ги изтеглих от сайта на ACER, директно на флопито във вид на zip файл, след това ги разархивирах 

ето така изглежда папката 

Публикувано изображение

а това е съдържанието

Публикувано изображение

почва инсталацията на Win XP ,    натискам F6    излиза 

Публикувано изображение

натискам  S

Публикувано изображение

Публикувано изображение

и накрая както се вижда ми казва че го няма  файла txtsetup.oem,    а той си е вътре в папката

моля който се е сблъсквал с подобем проблем да даде съвет, какво не е както трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вгради ги с N-Lite в диск с ХР,поне дискета няма да ти трябва.Или направо си намери инсталационен диск със SATA драйвери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще пробвам това с N-Lite

а иначе гледам че биоса го вижда 

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

както се разбира от заглавието , става въпрос за инсталирване на XP САТА драйвърите които се инсталирват в началото на процеса със  F6

машината е ACER Т650

драйвърите ги изтеглих от сайта на ACER, директно на флопито във вид на zip файл, след това ги разархивирах 

ето така изглежда папката 

а това е съдържанието

почва инсталацията на Win XP ,    натискам F6    излиза 

натискам  S

и накрая както се вижда ми казва че го няма  файла txtsetup.oem,    а той си е вътре в папката

моля който се е сблъсквал с подобем проблем да даде съвет, какво не е както трябва

Сложете файловете от архива в главната директория на дискетата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
как изглежда на английски това ?

за ROOT DIRECTORY ли става въпрос ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как изглежда на английски това ?

за ROOT DIRECTORY ли става въпрос ?

Да, само че това, което сте публикувал няма нищо общо с темата. Идеята е да дезархивирате файловете така че да са видими когато изпълните командата:

dir a:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да дезархивирате файловете така че да са видими когато изпълните командата:

dir a:

ако не те затруднява, може ли някакъв линк към нещо което ще ми помогне   как да направя това

за това ли става въпрос ?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става въпрос на дискетата да има само файловете,а не папката - премести папката от дискетата на десктопа,да речем,отвори я и копи/пейст на файловете в чистата дискета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да направя това

Хаиде бе няма ли кой да помогне ?

Проблема е че след F6 когато ми поиска да вкарам дискетата във флопито, не ми дава съдържанието на дискетата и не ми дава възможност да избирам кой файл точно да зареди и XP-то не намира файла който му е нужен

става въпрос на дискетата да има само файловете,а не папката - премести папката от дискетата на десктопа,да речем,отвори я и копи/пейст на файловете в чистата дискета.

писали сме заедно
ще го пробвам това, макар че вече е късно.
пробвах със Уиндоус 7 да видя дали ще тръгне и в момента почти свършва инсталацията. Седмицата ми даде възможност да избирам и избрах разархивираната папка и и си се изтегли файла без проблем

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаиде бе няма ли кой да помогне ?

Проблема е че след F6 когато ми поиска да вкарам дискетата във флопито, не ми дава съдържанието на дискетата и не ми дава възможност да избирам кой файл точно да зареди и XP-то не намира файла който му е нужен
писали сме заедно
ще го пробвам това, макар че вече е късно.
пробвах със Уиндоус 7 да видя дали ще тръгне и в момента почти свършва инсталацията. Седмицата ми даде възможност да избирам и избрах разархивираната папка и и си се изтегли файла без проблем

Не, всички файлове от архива ги преместете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, всички файлове от архива ги преместете

кептън мерси  .........научиx доста неща...... другия път ще знам какво да правя
макар че вече е късно, понеже инсталирах вече седмица ултимате 32 бита и доста бърза е машината.
може би ще оставя седмицата,

но все пак благодаря и на двамата и на тия гдето мълчаха и запазиха ценните си знания

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и на тия гдето мълчаха и запазиха ценните си знания

от това все пак нямаше нужда,колега :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от това все пак нямаше нужда,колега

Е добре аkо някой се чувства засегнат ще го изтрия.
Но все пак 131 човека са прегледали темата (поне толкова показва брояча ) и само трима са дали мнение.
А все пак щом са влезли в темата значи имат някакви макар и бегли познания относно материята на моето питане.
Аз който нямам познания в тази област (настройки и софтуер) просто ще я отмина, няма да вляза..
Та затовa има лек саркастичен оттенък,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре аkо някой се чувства засегнат ще го изтрия.
Но все пак 131 човека са прегледали темата (поне толкова показва брояча ) и само трима са дали мнение.
А все пак щом са влезли в темата значи имат някакви макар и бегли познания относно материята на моето питане.
Аз който нямам познания в тази област (настройки и софтуер) просто ще я отмина, няма да вляза..
Та затовa има лек саркастичен оттенък,

От тези 131 човека, не всички могат да помогнат. Други пък в това число минават от тук, по същата причина като вас - да научат нещо. Дали от любопитство, дали от нужда. Според мен хората обичат да показват знания и/или да помагат и в двата случая обаче биха ви отговорили, ако бяха достатъчно наястно с това, за което питате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези 131 човека, не всички могат да помогнат. Други пък в това число минават от тук, по същата причина като вас - да научат нещо. Дали от любопитство, дали от нужда. Според мен хората обичат да показват знания и/или да помагат и в двата случая обаче биха ви отговорили, ако бяха достатъчно наястно с това, за което питате.

Е добре де, тя твоята работа стана - гузен негонен бяга.  :)

Те тия които поради липса на знания са нямали възможност да помогнат, не се чувстват засегнати по простата причина, че разбират че не се отнася за тях.

А ако наистина това 131 е числото на хората влезли да научат нещо ( в което дълбоко се съмнянвам), то това  е внушителна цифра и заслужават адмирации.

Извън темата. Ще изразя мнение което може би ще засегне някои, но съм забелязал че в много случаи знаещите и опитните не се натискат много много да помагат ( не става въпрос на мои питания ).

А виждам че са чели темата, знам че имат необходимите знания но... :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но все пак благодаря и на двамата и на тия гдето мълчаха и запазиха ценните си знания

А бе,момчето,туй че някой не е отговорил,какво означава-има безброй варианти на отговор.Тоя лек закачлив сарказъм хич не ми подейства добре на сутрешното кафе.Все пак никой не е длъжен да пише по всяко време,като искаш помощ,има си платен support и сервизи .Знайш ли в колко теми съм писал,но никой даже и не ми е обръщал внимание,ама не съм седнал кат тебе да рева що не са ми дали ръкава на потника.Но решението идва само-викам Неволята  и се оправям с проблема.Те така стават тия работи....

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.