Премини към съдържанието
Glenarvan

От скоро съм на договор, и искам да си взема нещо на изплащане

Препоръчан отговор

Добър ден. 

От около 3 месеца работя в една фирма на договор, 6 месечен. 

Искам да си закупя от Техномаркет едно таблетче, което ми идва в много да дам сумата наведнъж, и затова реших да е на изплащане.

Въпроса ми е дали ще ми позволят да го купя на изплащане, след като съм на 6 месечен договор? Или трябва да съм на постоянен. 

Мисля да пробвам с UNI кредит. Другите възможности са към TBI и JET...

Какви са изискванията им? Имате ли опит с тях и ако имате информация по въпроса с някои от трите възможности споделете. Ще съм ви благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще те спрат и ще ти откажат, но все пак тяхна е последната дума.

Препоръчвам ти да не купуваш от Техномаркет, защото ще си намериш същата стока от други надеждни сайтове и магазини с 20-30% цена надолу, което не е малко.

Повечето магазини вече предлагат изплащане, та това няма да ти е проблем, че не е от Техномаркет покупката.

Иначе която и лизингова компания да избереш не мисля, че ще имаш коренно различни условия.

Виж къде има някаква промоция за безлихвени вноски или нещо подобно, което ще ти е от полза.

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, колегата е прав. Даже, ако влезнеш в tablet.bg и погледнеш лизинговата схема за който и да е таблет, ще видиш, че цената и вноските са напълно еднакви... А дали ще се съгласят или ще ти откажат - решението е тяхно, но си мисля, че все някоя компания ще се съгласи. Борят се за всеки клиент в момента. Единствено се чудя дали няма да ти завишат лихвата, заради по-големият риск, ама ще се види това. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден. 

От около 3 месеца работя в една фирма на договор, 6 месечен. 

Искам да си закупя от Техномаркет едно таблетче, което ми идва в много да дам сумата наведнъж, и затова реших да е на изплащане.

Въпроса ми е дали ще ми позволят да го купя на изплащане, след като съм на 6 месечен договор? Или трябва да съм на постоянен. 

Мисля да пробвам с UNI кредит. Другите възможности са към TBI и JET...

Какви са изискванията им? Имате ли опит с тях и ако имате информация по въпроса с някои от трите възможности споделете. Ще съм ви благодарен.

Uni щети откажат на 100%..

С ТБИ или ДЖЕТ имаш по голям шанс.

Най-добре опитай с ТБИ първо,лихвите са с около 20-30 лв по малко за година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха.. ясно...

То може и някои от родителите ми да го вземат пък аз да си го плащам, но не искам така. Макар, че са съгласни, достатъчно са заети, че да ги разкарвам тук и там за моите глупости :D.

Много ви благодаря хора :). Ще проуча въпроса по-обстойно, и ще си взема някакъв за 9 месеца. За толкова ми е поносимо :).

Лек и успешен ден на всички...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар, че са съгласни, достатъчно са заети, че да ги разкарвам тук и там за моите глупости :D.

Принципно може (Лаптоп.бг така работят) да ти изпратят документите, да си ги попълниш на спокойствие у дома, връщаш ги пак с куриер и чак тогава ти пращат стоката, ако си одобрен за кредита. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета. Ще помисля пак какво да предприема. Благодаря за мненията ви :).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета. Ще помисля пак какво да предприема. Благодаря за мненията ви :).

Само дай коментар какво каки защо си решил, как е преминало и дали си доволен. Нещо като коментар или рецензия за други потребители, ако попаднат на темата :) Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO, аз мога да кажа - нищо няма да вземе.

Първото, което питат, като поискате да ви отпуснат лизинг, е: "Работите ли на постоянен договор, и от колко време?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO, аз мога да кажа - нищо няма да вземе.

Първото, което питат, като поискате да ви отпуснат лизинг, е: "Работите ли на постоянен договор, и от колко време?"

Ми не аз вече си закупих 3 неща за последните 2 години, като поради особеноста на позицията ми съм на срочен договор който си има точна и ясна крайна дата. Особено от Jet **** там услугите и подобните им дето те налазват като влезеш в техно магазин, не ги интересува много това. Питат те за доход, за странични доходи и т.н. и нищо не е длъжно да го доказваш. Можеш да кажеш имам странични доходи от 1 000 лева и никой няма да ти иска документ за тях ;). А стоките, които си купих - 2 за около по 200-300 лева и 1 лаптоп за 1 000 лева, даже лаптоп-а беше на "промоция" на равни месечни вноски без оскъпяване, но предполагам беше предварително оскъпен, винаги съм се чудил къде им е кяра да пускат без оскъпяване... Просто трябва да отиде и да попита, а банка надали ще му отпусне кредит, те са тези които първо питат за постоянен трудов договор. От тях и аз няма да взема, макар да имам добра кредитна история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А стоките, които си купих - 2 за около по 200-300 лева и 1 лаптоп за 1 000 лева, даже лаптоп-а беше на "промоция" на равни месечни вноски без оскъпяване, но предполагам беше предварително оскъпен, винаги съм се чудил къде им е кяра да пускат без оскъпяване...

Оскъпяването идва от връщането на ДДС-то, лизинговата компания го взима и все едно ти го продава на теб, така във веригата едни 20% ДДС изплуват на повърхността като печалба :) Фиктивна сделка :) Така, ако лаптопа струва 1200 лв., то от тази стойност 200 лв са ДДС. Когато Технобакалията го продава на лизинговото дружество, тя го продава за 1200 лв. и дължи 200 лв данък към бюджета. Обаче после, тъй като и лизинговото дружество се е регистрирало по ДДС и когато изинговото дружество ти го продаде за 1200 лв. на теб, то държавата връща тези 200 лв Данък обратно, защото данъка е в/у добавената стойност само и се дължи от крайният потребител, демек купувача и той го понася от своят джоб. Държавата възстановява данъка, платен от предишните участници по веригата, защото те не са крайни, което се явява реално печалбата на 0% оскъпяването :) Но то може да работи само на договорени отношения за изкупуване и договорка за бонус схема м/у конкретният магазин и лизинговото дружество, като и двете трябва да имат регистрация (или чрез 3-то подставено лице) по ДДС.

quickJO, аз мога да кажа - нищо няма да вземе. Първото, което питат, като поискате да ви отпуснат лизинг, е: "Работите ли на постоянен договор, и от колко време?"

Конкуренцията и глада на пазара карат дружествата да правят все по-големи отстъпки. А ако и преди това, някога си взимал нещо, то сега даже няма и да ти искат документи някакви. Естествено, тогава риска е по-голям, което може да се отрази в повишаване на лихвеният процент, ако имат правилна система за риск менидмънт. И като трета стъпка трябва да имат кредитен подписвач, който може да разреши на практика всичко и при всякакви условия. Поне банките имат.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оскъпяването идва от връщането на ДДС-то, лизинговата компания го взима и все едно ти го продава на теб, така във веригата едни 20% ДДС изплуват на повърхността като печалба :) Фиктивна сделка :) Така, ако лаптопа струва 1200 лв., то от тази стойност 200 лв са ДДС. Когато Технобакалията го продава на лизинговото дружество, тя го продава за 1200 лв. и дължи 200 лв данък към бюджета. Обаче после, тъй като и лизинговото дружество се е регистрирало по ДДС и когато изинговото дружество ти го продаде за 1200 лв. на теб, то държавата връща тези 200 лв Данък обратно, защото данъка е в/у добавената стойност само и се дължи от крайният потребител, демек купувача и той го понася от своят джоб. Държавата възстановява данъка, платен от предишните участници по веригата, защото те не са крайни, което се явява реално печалбата на 0% оскъпяването :) Но то може да работи само на договорени отношения за изкупуване и договорка за бонус схема м/у конкретният магазин и лизинговото дружество, като и двете трябва да имат регистрация (или чрез 3-то подставено лице) по ДДС.

Пич, без да изпадам в подробности ще ти кажа, че това може да стане само в някой филм от началото на 90-те години.

Печалбата няма общо с ДДС-то и към днешна дата няма как "да ти изплува като печалба".

Печалбата идва от производителя във формата на отстъпка - така на практика дадена лихва не се начислява на закупилия стоката, а си я е взел лизингодателя от производителя.

Повишават продажбите на дадени продукти по този начин, защото хем стимулират хората да пазаруват без оскъпяване, хем никъде официално не пише, че дадения продукт му е завишена отстъпката.

Никой производител няма изгода да парадира със сваляне на цени и затова въпросната схема е простичък маркетингов трик, който е добър за всички страни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На изпитателен срок ли си,или на граждански?По принцип условието е 6 месеца,защото обикновено толкова е изпитателния срок на постоянните трудови,затова мисля ,че не биха ти отпуснали.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.