Премини към съдържанието
techo133

Изтриване на Windows 8 и качване на 7

Препоръчан отговор

Здравейте купих си лаптоп  DELL inspairon 15R SE   който сърви само с win 8. Аз не мога да му свикна  и искам да го махна много ми е объркан и ми прави проблеми най- вероятно заради моето невежество но нямам време сега да се: "уча как да ям с вилица"  Чух версията, че няма да мога да инсталирам  win 7  понеже е по стара версия това така ли е? Има ли вероятност при инсталиране на 7 да съсипя нещо? Извинявам се ако има пусната подобна тема погледнах но не открих такава  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай смело! Влизаш в биоса и почваш по стандартната процедура. Нищо няма да прецакаш. Спокойно!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо решихте,че само 8 може да върви на този лаптоп? като гледам,има драйвери и за седмицата.Така че,действайте. Кажете ни все пак,каква точно е конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте купих си лаптоп  DELL inspairon 15R SE   който сърви само с win 8. Аз не мога да му свикна  и искам да го махна много ми е объркан и ми прави проблеми най- вероятно заради моето невежество но нямам време сега да се: "уча как да ям с вилица"  Чух версията, че няма да мога да инсталирам  win 7  понеже е по стара версия това така ли е? Има ли вероятност при инсталиране на 7 да съсипя нещо? Извинявам се ако има пусната подобна тема погледнах но не открих такава  .

Че какво му е толкова сложното на 8? Според мен никак не е толкова объркан, нито пък е толкова по-различен от windows 7. Но да оставим това. Странното за мен, е че си готов да премахнеш оригинална ОС, която вероятно идва с лаптопа или поне така се подразбира от първото мнение и да сложиш пиратска такава по всяка вероятност -  доста странно решение. За да ти отговоря на въпроса, няма нищо опасно да инсталираш 7-ца и това няма да повлияе пагубно на хардуера. Най-много при преинсталацията да си загубиш данни от диска и то само ако не знаеш какво правиш. Относно това дали ще стане и всичко ще тръгне нормално зависи от това дали има драйвери за 7-ца, но почти съм сигурен,че няма да имаш затруднения и в тази посока. И последно като съвет, поиграй си малко с 8-цата и след време ще свикнеш и ще разбереш, че не е толкова лоша

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не съветвам да се прави тази процедура. Този Win 8 е оригинален, демек лицензиран. Това ти гарантира поддръжка, ъпдейти, възможност да търсиш помощ от Microsoft и най-вече: Ти си го платил. Сега да инсталираш пиратка си е меко казано, глупаво. Пък и със всичко се свиква, дай му шанс. Иначе - проблеми никакви нямаш, инсталираш 7-цата, както си се инсталира винаги, но не го препоръчвам.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща. Да win 8  си е оригинален с лаптопа от два дена само разправии нямам това време да го разучавам, и имам чувството, че е много по бавен от стария ми лаптоп а не би трябвало да е така.

Стара конфигурация с качена пиратска win 7 

HP Pavilion dv5t Entertainment Notebook
- Genuine Windows Vista Home Premium with Service Pack 1 (64-bit)
- Intel® Core2 Duo Processor T9600 (2.80GHz)
- 15.4" diagonal WSXGA+ High-Definition HP BrightView Widescreen Display (1680 x 1050)
- 4GB DDR2 System Memory (2 Dimm)
- 512MB NVIDIA GeForce 9600M GT

Нова конфигурация  с win 8

DELL inspairon 15R SE

3rd Generation Intel® Core™ i5-3230M processor (3M Cache, up to 3.2 GHz), Windows 8, 64-bit, English , 6GB Dual Channel DDR3 1600MHz , 750GB 5400 RPM SATA Hard Drive , AMD Radeon™ HD 7730M 2GB , 15.6" Full High Definition (1080p) LED Display

Редактирано от techo133 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай смело! Влизаш в биоса и почваш по стандартната процедура. Нищо няма да прецакаш. Спокойно!

Поздрави!

Като гледаш самия пост мислиш ли че ще инсталира смело? И се влиза в биос, но не се кара по стандартната процедура. За да може да инсталираш Windows 7 има още няколко неща, които трябва да се изпълнят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледаш самия пост мислиш ли че ще инсталира смело? И се влиза в биос, но не се кара по стандартната процедура. За да може да инсталираш Windows 7 има още няколко неща, които трябва да се изпълнят.

с инсталирането ще се справя правил съм го. А осмоцата вече приключи понеже има функция за връщяане на заводските настройки и изтриване на всичко което съм качил раших да го проабвам и след тази процедура вече и рефреш неемога да дам без да забие . Качването на win 7  е неизбежно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с инсталирането ще се справя правил съм го. А осмоцата вече приключи понеже има функция за връщяане на заводските настройки и изтриване на всичко което съм качил раших да го проабвам и след тази процедура вече и рефреш неемога да дам без да забие . Качването на win 7  е неизбежно

Без нотка на заяждане, но ако разбираш от инсталации, няма да кажеш:"Чух версията, че няма да мога да инсталирам  win 7  понеже е по стара версия това така ли е? Има ли вероятност при инсталиране на 7 да съсипя нещо?".

Може да инсталираш Windows 7. Ето ти линк как се прави и какво трябва да предприемеш:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без нотка на заяждане, но ако разбираш от инсталации, няма да кажеш:"Чух версията, че няма да мога да инсталирам  win 7  понеже е по стара версия това така ли е? Има ли вероятност при инсталиране на 7 да съсипя нещо?".

Може да инсталираш Windows 7. Ето ти линк как се прави и какво трябва да предприемеш:

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте сега имам следния проблем не мога да изпълня указанията който са написани в лина по горе  понеже:  win 8 се скапа и не мога да променя настройките за да инсталирам  win 7,  и сега като сложа диска ми го исхвърля какво мога да направя сега ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носиш лаптопа там където си го купил, за да ти го оправят! Явно е, че нищо не разбираш от тази процедура, пък и не става само с четене - нужна е доста практика (опит), за да направиш това, което искаш на реална машина ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
techo133

Не си махай оригиналния софтуер. По-горе са ти го казали. Разликата между 7 и 8 е минимална. Свиква се бързо. 8-цата е по-новата и по-добра система. Бавната работа не е от нея, тъй-като е с по-малки изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятайте колко "добро" е това най-голямо недоразумение на Майкрософт, щом човекът е решил да махне лицензирана ОС и да си сложи пиратка. Сигурен съм, че не е единствен и много хора са направили същото като него.

Колкото и глупаво да ви се струва това, което е направил, аз го разбирам напълно. Работил съм с тази отвратия и грозотия, наречена Windows 8.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятайте колко "добро" е това най-голямо недоразумение на Майкрософт, щом човекът е решил да махне лицензирана ОС и да си сложи пиратка. Сигурен съм, че не е единствен и много хора са направили същото като него.

Колкото и глупаво да ви се струва това, което е направил, аз го разбирам напълно. Работил съм с тази отвратия и грозотия, наречена Windows 8.

Напълно съм съгласен с теб,но лееко си промених мнението,след като поработих няколко дни с Windows 8.1 .Има подобрение с връщането на Старт менюто и другите нововъведения.Не изключвам възможността да го сложа след време на единия комп,ама ще видим.Време да мине...

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, защо му казвате, че ще си загуби оригиналният софтуер. Може спокойно да се обади на телефона за поддръжка на Microsoft България и да им обясни, че иска да downgrade-не от 8-ца на 7-ца. Просто ще трябва да иснталира една OEM версия на Win7. Ще ти поискат снимка на фактурата/касовата бележка за закупеният лаптоп и вероятно една снимка на холограмният Windows 8 стикер, който е залепен на долната част на лаптопа. След като им ги предоставиш, ще ти помогнат да активираш седмицата по телефона.

Source: личен опит с downgrade на 4 броя Леново T530.

Това разбира се е ако ти се занимава и искаш да си с оригинален windows, а не да ползваш разни активатори.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то и с Виста беше същата история 1:1.Обаче,тези от М$ не се отказват ей,сега даже и 8.1 ни предлагат.С една дума искате не искате ще го ползвате.Тъпани.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми то и с Виста беше същата история 1:1.Обаче,тези от М$ не се отказват ей,сега даже и 8.1 ни предлагат.С една дума искате не искате ще го ползвате.Тъпани.

Това е една от причините, които ме накараха да се откажа почти изцяло от продуктите на майкрософт (въпреки, че и сега имам една 7-ца на новия компютър, но много рядко я пускам, защото съм Quad boot т.е. освен оригиналната 7-ца имам и още три линукса)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.