Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

smurfavr

Нормални ли са тези показатели на температурата pc

Препоръчан отговор

Нормални ли са тези показатели на температурата на компютъра ми?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кое точно не е нормално? Когато правих снимката  бях стартирал 6 програми ако това е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистете компютъра от прахоляк, ако не е чистен скоро! По-подробни напътствия ще получите от отбор хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор определено е топъл, ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво е стартирано...Процесора си е топъл по принцип. Но профилактиката никога не е излишна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите не са толкова зле. Процесора е леко топъл, но зависи дали преди това не си го товарил нещо. При нормална работа и браузване трябва да е малко надолу от показаните температури. Можеш да позачистиш прахоляка и ако скоро не е правена профилактика да подмениш пастата. Ако обаче при натовареност процесора вдига такава температура си е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах в момента на снимката бяха стартирани 6 програми които при работа си натоварват компа и отделно си работеха антивирусна и други процеси които се стартират при пускане на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време имах такъв процесор и го хладих с това http://ixbtlabs.com/articles2/cooling-systems/gigabyte-pcu21vg-shootout-april2k4.html

Но скоро не съм виждал подобни изпълнения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време имах такъв процесор и го хладих с това http://ixbtlabs.com/articles2/cooling-systems/gigabyte-pcu21vg-shootout-april2k4.html

Но скоро не съм виждал подобни изпълнения...

Какво се оказа последно зле ли са ми данните или са си добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са нъпълно нормални. Пък и явно си го натоварил със нещо, защото в момента е на силен волтаж - 1.312 волта което ще рече пълна честота и тогава си загрява стабилно. Ако под товар не вдига над 95-100 градуса си е ОК. Все пак ако можеш го изчисти от пряхоляк в кутията и радиаторът на процесора, по повърхността му, през ребрата му, перката също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се оказа последно зле ли са ми данните или са си добре?

Температурите са нормални за този тип процесор, особено ако е с бокс охладителя. Лятото обаче, едва ли ще е толкова добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами никога до сега неми е гаснал компа от пргряване през лятото нито други проблеми ми е правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.