Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

По принцип знам 36 с една фасунка схемата, но на аквариума ще сложа с две фасунки лум.лампа и се чудя схемата така ли беше, да не обърка нещо.

Ето я рисунката.

Публикувано изображение

Така ли се подвързваше една лампа с две фасунки? Ако реша да си направя тяло с 2 пури такива дълги или 3, схемата как ще изглежда? Дали за всекя поотделно е все така схемата и само спусаците от фазата и нулата ги набутвам в една устра клема. Демек 3 кабелчета за фаза, 3 за нула в едната страна на устра клемата и от другата идващите и така?

Редактирано от qnkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неясен и нескопосан пост. "Рисунката" и термините, които се използват в него са много далеч от електротехниката. Схемата на свързване е елементарна и я има на всеки дросел, различен от електронен.

По принцип знам 36 с една фасунка схемата, но на аквариума ще сложа с две фасунки лум.лампа и се чудя схемата така ли беше, да не обърка нещо.

Ето я рисунката.

Публикувано изображение

Така ли се подвързваше една лампа с две фасунки? Ако реша да си направя тяло с 2 пури такива дълги или 3, схемата как ще изглежда? Дали за всекя поотделно е все така схемата и само спусаците от фазата и нулата ги набутвам в една устра клема. Демек 3 кабелчета за фаза, 3 за нула в едната страна на устра клемата и от другата идващите и така?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти за по-голям набор от постове ли пишеш? Мисля, че всичко съм нарисувал видимо с пейнта и отговор от Да беше достатъчен, или Не. Цъкаш на рисунката, защото е рисунка и тя се уголемява за по-добра видимост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти за по-голям набор от постове ли пишеш? Мисля, че всичко съм нарисувал видимо с пейнта и отговор от Да беше достатъчен, или Не. Цъкаш на рисунката, защото е рисунка и тя се уголемява за по-добра видимост.

Постове достатъчно съм натрупал. Дал съм ти и отговор на въпроса, но понеже е много дълъг явно не си стигнал до края.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готовите решения от магазина навярно са по-подходящи за случая

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да го нарисуваш както трябва в Paint. Колегата е прав. Така нищо не се разбира. Иначе колеги от форума ще ти помогнат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете невежеството ми, но вие знаете ли как изглежда  една електрическа схема, та била тя и само с 2 луминисцентни тела ? Ключ за палене и гасене вероятно не се предвижда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То добре ще светне крушката в главата ти, но гледай и рибите да не светнат. Що си не купиш нещо готово. Няма да се охарчиш, а и маже да бъде много ефектно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно никой не е правил такава крушка, затова никой не може да ми отговори на супер ясната "рисунка" с Не или Да. Заеби. Ще си пробвам друга де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си прав! Такава "крушка" никой не е правил.

Редактирано от Даниел1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз питам едно, вие ми давате акъл за друго? Кажете, че не знаете и не ме занимавайте с глупости?

Прави я ти по тази схема;

https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BB+36w&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=VTRMUuzEJoqWtQa36oGgDQ&ved=0CEgQsAQ&biw=1280&bih=878&dpr=1#facrc=_&imgdii=_&imgrc=9yucLEXQpy6I-M%3A%3B_3rcY-_z23gWkM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.xn--80aanabsblhggxzeye.com%252Fuploads%252Fcom_article%252Fgallery%252Fb3e790c5b87d03e5b5bd8f61d7492a717a3ce3ba.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.xn--80aanabsblhggxzeye.com%252F%2525D0%252594%2525D0%2525A0%2525D0%25259E%2525D0%2525A1%2525D0%252595%2525D0%25259B-36W-230V-%2525D0%2525922-%2525D0%25259B%2525D0%25259B%3B1280%3B960

Аз не мога. Аз си въобразявам как ще светне крушката в главата и правя схемата.

Приятел! Я го давай по-спокойно! Това което си нарисувал е НИЩО! Схеми не се рисуват, а се чертаят. И наистина ли сте електротехник, както бяхте писал в другата тема? Колегите са Ви отговорили достатъчно компетентно. Това, че не ги разбирате, не са виновни ТЕ!

Явно никой не е правил такава крушка, затова никой не може да ми отговори на супер ясната "рисунка" с Не или Да. Заеби. Ще си пробвам друга де.

Правилно! Най добре е да пробвате с питането в друг форум. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Където и да се пробваш всеки ще те помоли да дадеш нормален чертеж. Предполагам си виждал чертежи и разбираш, че си далече от истината

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно сте на светлинни години разстояние от електротехниката. По добре си направете осветлението на аквариума Ви със светодиодни ленти. Ще е много по ефективно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

ето схема, която начертах точно за една минута със същия този "пейнт".

да виждаш разликите ?

Публикувано изображение

всяка една луминисцентна лампа трябва да бъде свързана по този начин.

Дали е една, две, три пет.....петдесет -  всяка трябва да има стартер и дросел.  

Ако се използва електроенен баласт от този вид - схемата се опростява : 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=18&t=44488&p=542043#p542043

Copy-paste линка. Трябва да ви го отвори.

Аз си знаех, че моята "рисунка" ще светне, но исках потвърждение. Когато правиш едно тяло такова, тя в тялото ще изглежда по начина, по който съм я нарисувал, но с малко подредба. Крушка е, защото са ме наричали "крушкара", да виждам разлика в схемите, но аз съм направил рисунка не схема, виждаш разликата, нали? Спирам да ви затруднявам потенциала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, стига бе :) къде е била тази блага тема та не съм я огледал вчера :(

Явно сте на светлинни години разстояние от електротехниката. По добре си направете осветлението на аквариума Ви със светодиодни ленти. Ще е много по ефективно.

Може би това предложение ми най харесва , дори има и RGB ленти сменяване на цветовете :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, стига бе :) къде е била тази блага тема та не съм я огледал вчера :(

Може би това предложение ми най харесва , дори има и RGB ленти сменяване на цветовете :(

На един приятел му ремонтирах няколко пъти китайският боклук за осветяване на аквариума му. Предложих му да му направим осветлението с водоустойчива  светодиодна лента и стана прекрасно. Сега вече не ме търси за глупости.  :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
qnkov , това че някой в някакъв форум те е поощрил да направиш нещо, което не разбиваш, не означава, че живота ти е в безопасност !!! Разликата е, че ТАМ, всеки се бори за майсторски статут, а тук са ти казали съвсем културно, че не е добре да си играеш с тока и своя живот без нужните познания ! От мен успех   ;)  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ П.П. ...а това, което са ти спестили в "професионалния" форум, е че ако устер клемата е над водното пространство, първо тя ще пробие, после ако бушона също си го "рециклирал" с въпроси по форуми няма да изключи/изгори....и останалото Док може да ти го каже по медицински... ....другия проблем е, че не казваш за какъв обем искаш 2Х36W...щото ако е за малък воден обем, вследствие силната осветеност, ще се завишат и плесенните образувания във водната среда...........ане има много АКО-та, та затова питай както трябва, та да ти се обяснява както трябва, че и да имаш ефективни резултати  ;)   

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте за офтопика, ама колко още начина ще измислите за име на това полезно нещо?

устра клема... устра клемата

устер клемата

т.е. какво ви е направила буквата Л? мислех си, че само в Перник не я ползват. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От  офтопика, малко и от мен.

Да се чете, пише и говори правилно е дабре, но когато някой яхне тази фиксидея и започне да критикува на ред - лошо.

Та за Лустер клемата.

Във всяко техническо съсловие се използват съкращения и наречия. Те са разбираеми за съответното техническо съсловие и не правят никому впечатление, макар и граматически неправилни при писане  / изказ..

В случая с изписването на лустерклема бихме озадачили доста колеги, но на изписването на устерклема едва ли някой да е обърнал внимание и при това правилно е разбрано значението на думата, та макар и  да е граматически грешна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
rulom - аз като гледам доста добре си разбирам схемата, щом съм си я направил сам и свети, умнико? Защо въобще се допитах дали е правилна връзката до този форум, не знам. Моя огромна грешка, която няма да повторя. Доста хора не изричат лустер клема, а използват У като начало. Не знам как се е променило това, но е факт, че съм я научил и аз така. Спрете да коментирате темата вече. Видяло се е, че сте експерти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.