Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kala77

Въпрос относно изскачащите реклами на Германос

Препоръчан отговор

Здравейте ,

Мога смело да заявя , че съм ваш ревностен фен и не минава ден без да отворя kaldata.Тук на едно място е събрано всичко , което ме интересува и , което ме влече.

Мога само да Ви поздравя за професионализма и високия стандарт , който налагате. Но , както почти винаги има едно много голямо НО :)

Става въпрос за изскачащата реклама на Германос на главната страница на сайта ....... тук Ви слагам една голяма ...... всъщност направо ОГРОМНА черна точка.

Разбирам , че ракламата за Вас е от съществено значение , но повярвайте ми направо е отвратително дразнеща.

Представете си , че съм си пуснал леко музиката и започвам да сърфирам в сайта Ви и постоянно тази реклама започва да правr опити да надвика музиката , която съм си пуснал :)

Дразнещо е постоянно да трябва да я паузирам или да и изключвам звука.

За в бъдеще може да помислите малко по-вече за тези реклами :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си добавка към браузера за спиране на рекламите и няма да имате проблеми.

За Mozila Firefox препоръчвам Adblock Plus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен много ме дразни тази ши*ана реклама .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си добавка към браузера за спиране на рекламите и няма да имате проблеми.

За Mozila Firefox препоръчвам Adblock Plus

Мозилата и без това е гладна за много рам и ако и набримча плъгин за това , плъгин за онова става много тромава ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мозилата и без това е гладна за много рам и ако и набримча плъгин за това , плъгин за онова става много тромава ;)

Предполагам 20мб рам не са проблем за един доста полезен плъгин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, разбирам, че в съвременният свят от всякъде ни заливат с реклама. Телевизия, вестници, сайтове, дори игри на телефона... Много пъти може да бъде неприятно. Колегите са споменали начин за блокиране на подобни реклами, но ако желаеш да помогнеш на сайта, то остави ги да си вървят. Днес ще е на Германос, дразни те, звука, цвета, местоположението, офертата, без значение какво. Това ще е до време, след няколко дни рекламата може да е друга и да е по-поносима лично за теб. Но може на друг да не се хареса :) Съгласи се, че при толкова много потребители няма как да се откликне на всички очаквания, както и че този, който плаща, той поръчва музиката. В този случай май си е направо буквално "музиката" :) Никой от нас не знае с каква нова реклама ще ни изненада сайта на другият ден, но и за да съществува то това е наложително. Моля просто за малко търпение :) Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ей го пак тоя педе*ас и съм с включен AD BLOCK PLUS ! Аз си слушам музика и тоя започва да бърбори за таблети андроиди екрани. Снимал съм снимката със спрян звук.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но ако желаеш да помогнеш на сайта, то остави ги да си вървят.

quickJO, има и друго решение. Нали не мислиш, че за един 

ваш ревностен фен и не минава ден без да отворя kaldata.Тук на едно място е събрано всичко , което ме интересува и , което ме влече.

ще са много 10ина лева на година, нали? Истинските фенове не жалят сили и средства да помогнат на любимия сайт, а ще се съгласиш, че едно ВИП абонаментче си струва екстрите, нали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quickJO, има и друго решение. Нали не мислиш, че за един  ще са много 10ина лева на година, нали? Истинските фенове не жалят сили и средства да помогнат на любимия сайт, а ще се съгласиш, че едно ВИП абонаментче си струва екстрите, нали :)

Естествено. Но българина не е свикнал да плаща, за да ползва даден сайт, за това и избягвам да предлагам това решение. В едно 90 и повече процента се приема негативно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@quickJO@ Много правилно го каза това "В едно 90 и повече процента се приема негативно" В това число съм и аз ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това число съм и аз !

Ами разбира се. А това, че Кал и компания си губят времето и плащат за място, домейн и т.н. за това да четеш тука - кучета ги яли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и други реклами на мтел които са хубави, но пък тази на германос кърти мивки вече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и други реклами на мтел които са хубави, но пък тази на германос кърти мивки вече.

Осъзнаваш, че рекламите се правят от самите компании. Били те М-Тел, Германос, Лидъл, Лукойл или който и да е там. Според тяхната маркетинг политика. Осъзнаваш и това, че няма как да се предвиди каква точно ще е рекламата и как точно ще "стои" на сайта? Осъзнаваш и това, заедно с другото, че това е важно за самото съществуване и работа на сайта? Защото интернет таксата, не е 20-30 лева, както за домашен потребител... Нито сметката за електричеството, за а се поддържа един такъв клъстър от компютри. Но не, това не са просто компютри в някое мазе, както си го представяш, това са сървъри, в съответните ракове. Всеки един компонент струва пари, а ти знаеш (защото си активен в раздел "Хардуер" колко струва подобна апаратура). Разбираш, че говорим за десетки хиляди левове. Да, има реклама из сайта. Да, не винаги ни харесва или е поносима. Но това не зависи от мен или теб... Това зависи от този, който е поръчал рекламата. И ако е толкова гадна и тъпа или както и да, то аз ще я изтърпя, защото така е най-добре за всички ни! Това е като тези 5+ минутни реклами по телевизията на всеки 30 минути по време на любимият ни филм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Opera.

И сега от вас научавам, че имало реклама на Г......с на заглавната страница :cool: 

Направете си извод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Opera. И сега от вас научавам, че имало реклама на Г......с на заглавната страница :cool: Направете си извод.

Офтопик и шега Извод: Не ползвайте Opera, за да не бъдете изненадан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само при мен ли не спира, дори след като натисна пауза ? Трябва да затоваря цялата страница, защото слушам музика...

Нямам нищо напротив рекламите, но това става банално дразнещо с този "дет" дрънка за Xperia... Разбирам, че е криза и за тази реклама се взимат луди пари, но не забравяйте и кой търпи тези реклами...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези добавки " Лиско "  не показва реклами навсякъде където сърфирам . Естествено и с необходимите филтри за Adblock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз това момченце от рекламата ако го срещна някъде по улиците, такъв бой ще му хвърля на това к0пeлeнцe долно. че и той няма да се познае после.

Да, има реклама из сайта. Да, не винаги ни харесва или е поносима. Но това не зависи от мен или теб... Това зависи от този, който е поръчал рекламата. И ако е толкова гадна и тъпа или както и да, то аз ще я изтърпя, защото така е най-добре за всички ни! Това е като тези 5+ минутни реклами по телевизията на всеки 30 минути по време на любимият ни филм...  - аз точно за това спрях да гледам телевизия. ще спра и тук да влизам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, разбирам, че в съвременният свят от всякъде ни заливат с реклама. Телевизия, вестници, сайтове, дори игри на телефона... Много пъти може да бъде неприятно. Колегите са споменали начин за блокиране на подобни реклами, но ако желаеш да помогнеш на сайта, то остави ги да си вървят. Днес ще е на Германос, дразни те, звука, цвета, местоположението, офертата, без значение какво. Това ще е до време, след няколко дни рекламата може да е друга и да е по-поносима лично за теб. Но може на друг да не се хареса :) Съгласи се, че при толкова много потребители няма как да се откликне на всички очаквания, както и че този, който плаща, той поръчва музиката. В този случай май си е направо буквално "музиката" :) Никой от нас не знае с каква нова реклама ще ни изненада сайта на другият ден, но и за да съществува то това е наложително. Моля просто за малко търпение :) Поздрави и лека вечер!

Има други сайтове, подобни на този показващи много по- малко реклами. И те плащат за хардуер, домейни, ел. енергия и продължават да съществуват.Така, че това не е оправдание. Като модератор, естествено е ясно какво ще е мнението ти по въпроса. Но реклама, която да стартира със звук веднага след отварянето на страницата на сайта е доста неприятно и отблъскващо. За това си има бутон "Play", за този който иска да се осведоми по-подробно, а не да слуша досадното бърборене на този или онзи. Прав си за това, че този който плаща поръчва и рекламата - но зле премерената реклама става вече анти реклама и точно по тази причина скочиха срещу това колегите от форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но зле премерената реклама става вече анти реклама и точно по тази причина скочиха срещу това колегите от форума.

Това е като тези 5+ минутни реклами по телевизията на всеки 30 минути по време на любимият ни филм...  - аз точно за това спрях да гледам телевизия. ще спра и тук да влизам.

Спрете да влизате, ама няма да е от полза. Такива са нещатата. М/у другото пробвай се да гледаш в Щатите телевизия. Съотношението филм:реклама е 1:1, не 6:1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете да влизате, ама няма да е от полза. Такива са нещатата. М/у другото пробвай се да гледаш в Щатите телевизия. Съотношението филм:реклама е 1:1, не 6:1

Спирам да влизам, няма да е от полза - за кого? Тук става въпрос за Интернет, а не за телевизия. И все пак сме в България, а не Щатите и няма база за сравнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирам да влизам, няма да е от полза - за кого? Тук става въпрос за Интернет, а не за телевизия. И все пак сме в България, а не Щатите и няма база за сравнение.

Няма да е от полза за теб. В сайта очевидно влизат хора. Едни търпят рекламите, други са VIP като мен :) а трети си ги заобикалят с блокери. Фактът е, че ако всички спрат да влизат в Калдата и почнат да влизат другаде, рекламодателите ще видят от статистиките и ще преместят тази реклама там... Ако искате да се борите ефективно - не е начинът да набеждате сайта - накажете авторът на рекламата, като не посещавате рекламираният обект. Тогава те сами ще я спрат или сменят с по-ефективна. П.П. База за сравнение има и още как. Тезата ми е че медиите (без значение ТВ или нет) имат нужда от реклама за да съществуват. И щом в Щатите, където би трябвало хората (нали уж са по-заможни) да могат да си позволят по-голям избор, го преглъщат, значи това чака и нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ползвам Opera.

И сега от вас научавам, че имало реклама на Г......с на заглавната страница :cool:

Направете си извод.

Я тоже...Ghostery му е майката  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против рекламите но тая специално - Стряска ! Слушал си нещо с нормална сила на звука после влизаш в Калдата  и изведнъж неочаквано тоя писклив глас започващ с ряз със сила много над нормалните стандарти !?! Нямам против да се напъли и 90 % от страницата с реклами и да се махат с хиксчета , така сте решили така правите , досадно е но не е проблем, но това стряскане :no-no:

Като стана дума за реклами нали бяха решили телевизиите да намалят силата на звука на рекламите си в нормални граници а не както е сега двойно по-силни от предаванията си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова когаро съм седнал на компа и слушам музика си пускам Adblock,зада съм сигурен,че няма да ми нарушат спокойствието.Защото рекламите ги има не само тук.Но никъде не се оплакват.Какво си мислите,че всичко трябва да ви е наред ли.Не е възможно.Ако бяхте на тяхно място(на собствениците) какво бихте направили.Щяхте ли да спрете парите от който си изкарвате хляба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.