Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си купих декодер STRONG 8105 и искам да го свържа към телевизора. Купих си и една антена която съм свързал към ANT IN. Остана да свържа с нещо към телевизора. Купих си чинчове 3 към 3 / 1 VIDEO и 2 за AUDIO R,L /

https://www.dropbox.com/s/fjpa3rqrjxnbyy0/2013-10-12%2016.17.25.jpg

На телевизора отзад имам 4 букси. /AUDIO IN , OUT/ VIDEO IN, OUT

https://www.dropbox.com/s/jr6ddcrdi9u5ye1/2013-10-12%2016.18.46.jpg

В магазина ми казаха да пусна на AV и ще тръгна инсталацията, но не става. Свързал съм VIDEO с VIDEO IN .

https://www.dropbox.com/s/h5sgnuqx91k1jun/2013-10-12%2016.19.31.jpg?m

Помагайте :(

Edit: Ето и марката и модела на телевизора (ако е от значение)

https://www.dropbox.com/s/1fvcil0oh51o5u6/2013-10-12%2016.41.45.jpg

Редактирано от citynet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти работи входа за композитно видео на телевизора, трябва при превключване на Video/AV да излезе образ на екрана на телевизора, ако от другата страна на чинч кабела е включен композитният видео изход на декодера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както в написал @simtech в настройките на телевизора търси AV, защото декодера подава сигнал по ниска честота. Също може да се ползва и изхода от декодера toTV, ако имаш под ръка такъв кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...може да се ползва и изхода от декодера toTV, ако имаш под ръка такъв кабел.

To TV май е действителност е loop though
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пусна на AV , се появява черен екран и горе пише в зелено AV и до там :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледай отново начина на свързване на кабелите, да не би да са разменени по входа на ТВ-то. На снимките, които си дал Video кабела е по-дебел от двата Audio, а той не е закачен. 

Редактирано от gyps (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пусна на AV , се появява черен екран и горе пише в зелено AV и до там :)

Значи имаш декодер за ремонт или телевизор за ремонт. Може и кабел дефектен. А така като гледам просто не си закачил от двете страни видео входа на телевизора с видео изхода на декодера. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буксата за видеото е жълта, да я свържа към VIDEO IN , нали така ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора, може да пробва и следния вариант.

Предполагам в комплекта са дали и един коаксиален кабел (антенен).

Включва го към изхода на декодера Coaxial. От другият му край към стандартния коаксиален вход на телевизора (една букса).

(където се е ползвал преди за аналоговата телевизия)

И пуска от дистанционното на телевизора на сканира/търси канали.

Но, в този случай може да не получи добра картина. Но все пак, поне ще разбере дали работи декодера.

След, като го намери декодера, може да пипне в настройките и да провери какво става и защо, не иска да тръгне композитния изход.

(576p, 576i, настройка на кой от изхода се ползва и т.н.).

Буксата за видеото е жълта, да я свържа към VIDEO IN , нали така

Да.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имаш декодер за ремонт или телевизор за ремонт. Може и кабел дефектен. А така като гледам просто не си закачил от двете страни видео входа на телевизора с видео изхода на декодера.

Нещо са объркали тия боклуци.. Наистина в това е било проблема. Цветовете и дебелината на кабелите са омотани. Зареди ми инсталацията директно като пуснах на AV. Благодаря ти много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хванах 11 канала и 0 радия. От време на време има някакви смущения и телевизора затъмнява и след 10 сек се осветлява.. На какво може да се дължи това? Направих го на 1080p и като пусна BNT1 HD все едно съм на кино :D

Благодаря на всички които коментираха. И да попитам ако купя по - скъпа антена или някакъв усилвател дали мога да хвана над 11 канала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хванах 11 канала и 0 радия. От време на време има някакви смущения и телевизора затъмнява и след 10 сек се осветлява.. На какво може да се дължи това? Направих го на 1080p и като пусна BNT1 HD все едно съм на кино :D

Благодаря на всички които коментираха. И да попитам ако купя по - скъпа антена или някакъв усилвател дали мога да хвана над 11 канала?

Тук може да проверите в зависимост от района в който сте, колко ефирни телевизии се излъчват.

В повечето региони са само 11.

Относно накъсването, преместете мястото на антената.

Ако антената е активна, ще трябва да и включите захранването от настройките на декодера (прочетете си упътването)

При пасивна такава , ще трябва да го изключите.

Относно 1080i, няма как да гледате такава резолюция на TV, тъй като телевизора максимално може да пуска само 576i, 576p (SD).

Затова го настройте на нея. Ако искате да гледате по висока, ще трябва да го включите на телевизор/монитор който потдържа HD резолюция , чрез HDMI кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На композитния кабел няма 1080р - най-много да изкараш 576р, макар че повечето телевизори поддържат само 576i.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук може да проверите в зависимост от района в който сте, колко ефирни телевизии се излъчват.

В повечето региони са само 11.

Относно накъсването, преместете мястото на антената.

Ако антената е активна, ще трябва да и включите захранването от настройките на декодера (прочетете си упътването)

При пасивна такава , ще трябва да го изключите.

Относно 1080i, няма как да гледате такава резолюция на TV, тъй като телевизора максимално може да пуска само 576i, 576p (SD).

Затова го настройте на нея. Ако искате да гледате по висока, ще трябва да го включите на телевизор/монитор който потдържа HD резолюция , чрез HDMI кабел.

Как да разбера каква е антената. Иначе намерих това в настройките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера каква е антената. Иначе намерих това в настройките

Точната марка и модел на антената.

Редакция: Също споделете в кое населено място се намирате, защото ако сигнала е слаб ще трябва по добра антена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точната марка и модел на антената.

Редакция: Също споделете в кое населено място се намирате, защото ако сигнала е слаб ще трябва по добра антена.

В Пазарджик съм и ловя 83% максимални сила на сигнала и 100% сигнал качество.

Антената е One for All sv-9015

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този сайт пише, че антената е пасивна.

Това означава, че трябва да изключите захранването на антената от настройките на декодера.

Настройте резолюцията/излъчването да е на 576i.

След, което намерете точното място на антената с преместването и (може и да е по настроите като движите "антенките"),

като гледате качеството и силата на сигнала на канала на който сте.

Ако пак имате проблем , ще трябва да се насочите към активна антена със собствено захранване или такава който ползва захранването на Set-Top -Box-а

(както ви обясних по-горе).

Забележка: ако изберете такава със собствено захранване, изключвате пак захранването и от декодера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този сайт пише, че антената е пасивна.

Това означава, че трябва да изключите захранването на антената от настройките на декодера.

Настройте резолюцията/излъчването да е на 576i.

След, което намерете точното място на антената с преместването и (може и да е по настроите като движите "антенките"),

като гледате качеството и силата на сигнала на канала на който сте.

Ако пак имате проблем , ще трябва да се насочите към активна антена със собствено захранване или такава който ползва захранването на Set-Top -Box-а

(както ви обясних по-горе).

Забележка: ако изберете такава със собствено захранване, изключвате пак захранването и от декодера.

Има само 576p, 720p, 1080i, 1080p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само 576p, 720p, 1080i, 1080p

Настройте го на 576p.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да заключвате темата.

Благодаря на всички! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Днес си купихме декодер за караваната, който е Mini.HD Mpeg4 H 264 DVB-T. Как ли не го молихме и не става. Кажете ми моля ви какво да направя. Как се свързва правилно, че вече си мисля, че ние грешим някъде. Това са ми изходите на телевизора.

20160422_171243.jpg

Редактирано от kemi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към какъв телевизор се свързва? По възможност снимайте гърба на телевизора с конекторите. И конекторите на декодера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са на декодера. Имаме всички видове кабели

20160422_171323.jpg

Ето и кабелите, които имаме

20160422_172404.jpg

Редактирано от kemi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Към какъв телевизор се свързва? По възможност снимайте гърба на телевизора с конекторите. И конекторите на декодера.

А телевизора е Самсунг. Не е стара машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.