Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля да ми кажете или да ми дадете схема как мога да заменя старата плоча на котлон върху печка "Раховец" с нова от типът "Бързонагряващи".

Разеснявам да не пишем глупости.

Имам печка раховец (ползва я баба ми на село), която е с два котлона от стария тип "Бавно загряващи". Единият е изгорял-Голямата плоча. Ключът, който ги уплавлява е от типът 5 такта а именно 0,1,2,3,4. Проблема е,че искам да заменя въпросният котлон с "Бързонагряващ", кото е за друг тип ключ (7 такта). Въпросът ми е: Как да се направи тази замяна? По каква схема да работя?

Редактирано от fackir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По средата трябва да има болт и гайки, махаш. Имаш две нули и фаза. Елементарно е. На болтчето се връзва нула, а на двете жички нула и фаза. Нямат посока. Да не забравиш керамичните пръстенчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По средата трябва да има болт и гайки, махаш. Имаш две нули и фаза. Елементарно е. На болтчето се връзва нула, а на двете жички нула и фаза. Нямат посока. Да не забравиш керамичните пръстенчета.

НЕ четете условието господине! Единия е обикновен а другият е бързонагряващ! Единия е за 7 тактов ключ а другия за 5 таткта (0,1,2,3,4)! Какви болтчета, какви гайки...... Новите са за 7 такта ключ (бързонагряващите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ четете условието господине! Единия е обикновен а другият е бързонагряващ! Единия е за 7 тактов ключ а другия за 5 таткта (0,1,2,3,4)! Какви болтчета, какви гайки...... Новите са за 7 такта ключ (бързонагряващите).

Господине, при мен е печка горенйе с бързо загряващ котлон. Това колко да загрява котлона се определя от ключето. На практика така ще си имате само 4 степени. Няма нищо повече, относно смяната. Поздрави.

Ето тук може да видите схема: http://www.herd.josefscholz.de/7Takt/4_und_7_Takt.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господине, при мен е печка горенйе с бързо загряващ котлон. Това колко да загрява котлона се определя от ключето. На практика така ще си имате само 4 степени. Няма нищо повече, относно смяната. Поздрави.

Моля да не говорим глупости, ако не можете да помогнете не остроумничете. Прочетете условието, разшерих го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че ключът е 5 степенен "стандартен за модела" /тактовете са в музиката/ просто се прави мост на плочата м/у 3 и 4 и след това е повече от лесно - на самия ключ си пише 1,2 и 3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви една нагледна схема с обяснения, която успях да намеря: http://img104.imageshack.us/img104/5658/pettaktovgb8.jpg

Схемата е точна но важи са нормалните котлони, за бързонагряващите (тези с червената точка)  не стават. Относно 6 коментар, схемата е за 4 тактов ключ:  http://www.herd.josefscholz.de/7Takt/4_und_7_Takt.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно 6 коментар

Това ли е ключът?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И най-вероятно Ви притеснява, че старата плоча е само с три "извода", а новите бързо нагряващите са с четири?

http://www.delta-elis.com/imgdir/4949-900.jpg

Ще се цитирам - "просто се прави мост на плочата м/у 3 и 4 и след това е повече от лесно - на самия ключ си пише 1,2 и 3"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И най-вероятно Ви притеснява, че старата плоча е само с три "извода", а новите бързо нагряващите са с четири?

http://www.delta-elis.com/imgdir/4949-900.jpg

Ще се цитирам - "просто се прави мост на плочата м/у 3 и 4 и след това е повече от лесно - на самия ключ си пише 1,2 и 3"

Да, това ме притеснява.

Ето така се вързва с 3 извода (преработих вашата снимка) ама с 4 как става. Един беше писал да се направи мост между 1- 2 ама....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това ме притеснява.

Ето така се вързва с 3 извода (преработих вашата снимка) ама с 4 как става. Един беше писал да се направи мост между 1- 2 ама....

Такова животно като "глед Лампа" няма!!! Ще го потретя:

- на плочата се прави мост между 3 и 4.

- от ключа се връзват съответно 1 към едно, 2 към две и 3 към три за плочата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова животно като "глед Лампа" няма!!! Ще го потретя:

ГЛИМ лампа, грешка на езика.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да знам, кое или как или кой определя един пост като "най-добър" ?!?!? Защото в случая поста е добър, ама за заменка, а иначе 7 тактови ключове за "бързонагряващи" котлони се продават вече навсякъде и съвети за премостване са меко казано непрофесионални и животоопасни !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да знам, кое или как или кой определя един пост като "най-добър" ?!?!? Защото в случая поста е добър, ама за заменка, а иначе 7 тактови ключове за "бързонагряващи" котлони се продават вече навсякъде и съвети за премостване са меко казано непрофесионални и животоопасни !!!

Може, автора на темата или модератор...Във вторият случай, отговорността за инцидент не се носи от автора на темата....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

даммм и германците музикални в тактове работят  ;) 

Ето въпросното свързване, ама така се губят половината от функциите на котлона:

Публикувано изображение

http://www.herd.josefscholz.de/7Takt/4_und_7_Takt.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да не говорим глупости, ако не можете да помогнете не остроумничете. Прочетете условието, разшери

моля кажи как си го направил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля кажи как си го направил

След 10-тина дни ще си ходя на село и тогава ще видя как ще го направя. До тогава не мога нищо да ви кажа. 

Редактирано от fackir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да ми кажете или да ми дадете схема как мога да заменя старата плоча на котлон върху печка "Раховец" с нова от типът "Бързонагряващи".

Разеснявам да не пишем глупости.

Имам печка раховец (ползва я баба ми на село), която е с два котлона от стария тип "Бавно загряващи". Единият е изгорял-Голямата плоча. Ключът, който ги уплавлява е от типът 5 такта а именно 0,1,2,3,4. Проблема е,че искам да заменя въпросният котлон с "Бързонагряващ", кото е за друг тип ключ (7 такта).

Въпросът ми е: Как да се направи тази замяна? По каква схема да работя?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Схемата предложена от rulom е за свързване на тази плоча към четири тактов тристепенен ключ 0-1-2-3

Свързването на такава плоча /с четири извода,т.е с три нагревателя/ към петтактов четиристепен ключ 0-1-2-3-4 е:

- след като се направи мост между клеми 3 и 4 на плочата,той се свързва към най крайната клема /най отдалечената от врътката/ на петтактовия ключ.За разлика от четиритактовия ключ,където тази обща клема е най близо до врътката.

- клема 2 от плочата/извод на  най мощният нагревател / се свързва с най близката клема на крайната на петтактовия ключ.

- клема 1 от плочата се свързва с последната клема преди клемата  S /сигнал,клема за сигнална лампа/

-

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 10-тина дни ще си ходя на село и тогава ще видя как ще го направя. До тогава не мога нищо да ви кажа. 

За съжаление не можах да го монтирам, защото се оказа, че котлона е направен за кабелни обувки (който ги нямах) а не с болчета. 

Предполагам на 99,9%, че описания начин ще сработи. Стане ли веднага ще пиша тук, не съм забравил. Благодаря за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,реших да възтановя един котлон с малко сантимент за мен и моля да погледнете,дали правилно съм го свързал.Благодаря предварително!

Lenovo_A1000_IMG_20170816_083004.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Palmi

Мога ли да попитам нещо, извън въпросът ти ?

Този винт/болт (без глава), посредата на котлона - за който се "хваща" тази шина, която държи самия котлон (който се вижда на снимката, както си снимал долната страна на плочата), развива ли се или си е "фабрично" завит към плочата ? Питам, защотто и аз имам една печка, на която искам да сменя стара плоча, но новата ми е без винт (но с място за такъв), и се опитах да развия на старата винта (който е без глава), но не успявам....та се чудех, дали мога да го развия, за да го ползвам с новата плоча ?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.