Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Направих една малка глупост.Слагах HDD ATA на дъно SATA посредством адаптор.Но когато го включвах компа беше пуснат,и закачих адаптора(там където се включва захранването на адаптора) на единия край на харда.В последствие компа се изключи моментално и след стартирането не иска да разпознае харда.Предполагам,че съм го изгорил.При това положение мога ли да направя нещо за да си изтегля информацията която имам,или трябва да го нося на специализиран сервис.

Благодаря. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се опита с платка от същият модел диск, но вероятността за успех, не е кой днае каква. Ако информацията не е ценна, купуването на нов диск ще е доста по-евтино от нейното възстановяване във фирма занимаваща се с такава дейност, особено ако файловете са с голям обем.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема,че информацията не е моя а е фирменна.Значи да търся платка.Поне ще опитам.Иначе пак ще плащам,но тогава ще има санкций и от шефа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблема,че информацията не е моя а е фирменна.Значи да търся платка.Поне ще опитам.Иначе пак ще плащам,но тогава ще има санкций и от шефа.

Така както задавате въпросите, мяза че без сервиз няма да се оправите...Впрочем, действието Ви, пораки което е установено възникналото поражение, само говори за това. Не се занимавайте повече, с направи си сам!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако хард диска е изгорял вариантите са тези, които е описал Sliderum. Говори си с шефа, ако има информацията на други компютри или хард дискове да я изтеглиш от там и да се разминеш с купуването на нов хард диск. Иначе възстановяването на голяма информация излиза солено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробван ли е диска на компютър с IDE интерфейс? - може нищо да му няма на диска, а да се скапал само адаптера. А и като ги знам колко "хубаво" работят тея адаптери - случвало ми се е при здрав диск и чисто нов адаптер компютъра изобщо да не вижда че има закачен диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както задавате въпросите, мяза че без сервиз няма да се оправите...Впрочем, действието Ви, пораки което е установено възникналото поражение, само говори за това. Не се занимавайте повече, с направи си сам!

Обадих се на подръжката и съобщих какво съм направил.Тъкмо сега свършиха с изтеглянето на данните.Как го направиха не питах,но след доста човъркане успяха.А санкцията ще си я получа в понеделник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обадих се на подръжката и съобщих какво съм направил.Тъкмо сега свършиха с изтеглянето на данните.Как го направиха не питах,но след доста човъркане успяха.А санкцията ще си я получа в понеделник.

Явно с имат опит, може и не електрониката на диска да е изгоряла, а контролера на дънната платка...Иначе едва ли щяха да се справят с четенето на диска. Но санкция ще има и се надявам искрено да се поучите от нея и да седнете повечко да четете за хардуер, за да знаете какво и най-вече защо не трябва да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин да е умрял харда. Ако дадеш на късо от някой молекс, захранването си има защити и компа ще изключи, а би трябвало след включване, всичко да е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.