Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rwcd

Проблем с Linksys wrt54gl

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам следния проблем с моя рутер Linksys wrt54gl, когато lan кабела е свързан в един от 4-те switch-a имам интернет на, на pc-то което е свързано с рутера, но когато го включа в основния switch (internet) неможе да се свърже, мисля че именно заради това има силен wifi сигнал, но не и интернет достъп като се свържа с лаптопа.

При това положение има нет:

http://img812.imageshack.us/img812/1253/imfm.jpg

А при това положение (както трябва да е според всички инструкции нямам нет):

http://img11.imageshack.us/img11/3407/jz4b.jpg

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не разбрах, кое къде се свързва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам следния проблем с моя рутер Linksys wrt54gl, когато lan кабела е свързан в един от 4-те switch-a имам интернет на, на pc-то което е свързано с рутера, но когато го включа в основния switch (internet) неможе да се свърже, мисля че именно заради това има силен wifi сигнал, но не и интернет достъп като се свържа с лаптопа.

При това положение има нет:

http://img812.imageshack.us/img812/1253/imfm.jpg

А при това положение (както трябва да е според всички инструкции нямам нет):

http://img11.imageshack.us/img11/3407/jz4b.jpg

Мерси!

а конфигурали ли сте маршрутизатора? И за да имате във втория случай интернет не трябва да пускате програмата за свързване към доставчика на клиентските машини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не съм го, конфигурирал незнам как. Не трябва да пускам програмата при pc-то ползващо wifi-а ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не съм го, конфигурирал незнам как. Не трябва да пускам програмата при pc-то ползващо wifi-а ли?

В никакъв случай от машина вързана по Wi-Fi че става голяма обърквация. Настройки винаги се правят от жично свързана машина. Прочете упътването как да настроите маршрутизатора, а и щом автоматично не е тръгнал достъпа, вероятно се свързвате чрез PpoE връзка, и ще трябва да въведете данните за акаунта от доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да всъщност го направих но имам проблем със свързването в браузъра, понякога ми намира http://192.168.1.1/ страницата за конифигурация, а понякога не ми отваря изобщо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да всъщност го направих но имам проблем със свързването в браузъра, понякога ми намира http://192.168.1.1/ страницата за конифигурация, а понякога не ми отваря изобщо

Когато не ви я намира проверете какво е ИП-то на машината от която се опитвате да я достъпите. И прочетете ръководството, защото имам чувството че го ползвате само като комутатор, а не като маршрутизатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би имате някакви загуби към маршрутизатора. Проверете дали всичко е свързано наред, ако се затруднявате прочете ръководството да не би да бъркате някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък ми излиза друга логинг система при която явно има друг пас:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък ми излиза друга логинг система при която явно има друг пас:

Публикувано изображение

това не е маршрутизатора. Къде е закачен wan кабела (този от доставчика)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това не е маршрутизатора. Къде е закачен wan кабела (този от доставчика)?

Прилича на аутентикация от страна на доставчик или админ панел на суич ?!??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но до преди минути ставаше, ресетнах рутера и пак стана за секунди?

Оправи се през IE, но пръдължавам да нямам интернет достъп през wifi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко да се разберем като хората,че май нещо ти  се опитваш да правиш ама не знаеш точно какво искаш.

Преди Рутера  има ли суич ? Ако има суич и той раздава адресите по DHCP не трябва да правиш никакви настройки на рутера  а просто да вържеш суича и рутера с един кабел  ЛАН-на суича и WAN на  рутера.

При положение ,че суича ти раздава адресите 192.168.1.1 примерно то ще се наложи да сложиш на рутера друга вътрешна мрежа  примерно 10.1.1.1 за да няма конфликти между 2-те у-ва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това съм и направил. Имам интернет на компютъра който е свързан с рутера, чрез кабел, но wifi сигнала който хващам от рутера е без интернет достъп.

П.П. ето тук намерих решение на проблема но немога да разбера какво точно трябва да направяМ

Configure the IP address of the secondary router(s) to be in the same subnet as the primary router, but out of the range of the DHCP server in the primary router. For instance DHCP server addresses 192.168.0.2 through 192.168.0.100, I'd assign the secondary router 192.168.0.254 as it's IP address, 192.168.0.253 for another router, etc. http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/1080

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това съм и направил. Имам интернет на компютъра който е свързан с рутера, чрез кабел, но wifi сигнала който хващам от рутера е без интернет достъп.

П.П. ето тук намерих решение на проблема но немога да разбера какво точно трябва да направяМ

Configure the IP address of the secondary router(s) to be in the same subnet as the primary router, but out of the range of the DHCP server in the primary router. For instance DHCP server addresses 192.168.0.2 through 192.168.0.100, I'd assign the secondary router 192.168.0.254 as it's IP address, 192.168.0.253 for another router, etc. http://kb.netgear.com/app/answers/detail/a_id/1080

Т.е. ще кажеш ли какво искаш да направиш накрая или трябва всички да гадаем. Ако разясниш по-подробно предполагам отговора ще е с две думи за подобни елементарни неща. В началото тръгна от едно, а къде се завъртя... Ще помагаме, но кажи каква е целта? Искаш да свържеш два рутера един след друг или...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей искам от рутера да хващам wifi сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става с фабричния фърмуер. Или слагате някакъв къстъм или сменяте маршрутизатора с такъв, който поддържа WISP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А би ли ми разяснил как маршрутизатор ми трябва и защо ловя wifi сигнал, но немога да ползван интернет от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би аз нещо много съм оплетен, но пак не разбирам... Подканих те да разясниш малко, но явно е секретно... И в тоя ред, искаш с този рутер да хващаш сигнал от друга безжична мрежа и към него вече да "връзваш" клиенти или искаш чрез него да създадеш безжична мрежа. Ако е първото, отговора вече го е дал capnemo. Второ е всъщност това, за което е предназначен, та?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol

Не виждаш ли ,че и той не може да обясни точни какво иска . Много е лошо когато не знаеш какво да направиш и да задаваш конкретни въпроси . До колко разбрахме до тука иска от суича да прехвърли нета на рутера  и да  може да се тегли и от двете. Чудя се тоя доставчик съпорт има ли  и колко ще да е трудно човек да се обади  по телефона и да каже какво точно го мъчи.Ако всичко е законно и се плаща в срок и както си му е реда не виждам причина да не дойдат техници и да настроят нещата за 1 час .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второто е. Незнам как да го обясня, чрез него съдавам безжична мрежа в която свързвам лаптопа си но нямам интернет достъп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второто е. Незнам как да го обясня, чрез него съдавам безжична мрежа в която свързвам лаптопа си но нямам интернет достъп

За трети път: настроен ли е маршрутизатора за интернет достъп, кое къде включвате, прочетохте ли документацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да всичко съм настроил както е в ръководството, включвам лан кабела в рутера, а кабела на рутера в pc-то, докъдето сега беше лан кабела от доставчика (както е описано в книжката рутера).

Като идеята ми е пред този рутер да получа безжична връзка за друг компютър, която да ползвам. Въпросът е че получавам wifi сигнал, свързвам се, но немога да вляза в интернет (no internet access).

Незнам как да го обясня по друг начин, от доставчика ми предлагат съдействие, ако закупя нов рутер от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да всичко съм настроил както е в ръководството, включвам лан кабела в рутера, а кабела на рутера в pc-то, докъдето сега беше лан кабела от доставчика (както е описано в книжката рутера).

Като идеята ми е пред този рутер да получа безжична връзка за друг компютър, която имам но при свързване към мрежата нямам интернет достъп от pc-то. Тоест свързвам се с wifi адаптера към мрежата, но нямам интернет връзка.

Незнам как да го обясня по друг начин, от доставчика ми предлагат съдействие, ако закупя нов рутер от тях.

В кои портове включвате кабелите? Снимка, рисунка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.