Премини към съдържанието
BabeZzz

Преинсталиране на Windows

Препоръчан отговор

Видях, че има няколко подобни теми обаче не ми помагат особенно. Проблема ми е за преинсталирането на уиндоуса...изобщо не знам кво да правя, а трябва да го оправя, щото много се е збозил. Имам дискове с драйвърите, но не и с уиндоуса.

Първо, откъде да си дръпна свясна версия на ХР без бъгове?

Второ, като го дръпна кво да го правя? Верно съм много кофти и трябва да ми се обясни от началото до края в подробности кво да правя, без термини и думи от по 20 букви. Изчетох другите теми за преинстал на уина......ми на моменти ми се стори, че разбрах, ама май само ми се е сторило.

УеУеееее...много съм зле, но кво да се прави. Моля ви се пишете нещо. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпратих на BabeZzz ЛС с обяснение как да го преинсталира и линк за Win Xp и мисля , че проблема е решен :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз съм си инсталирал Windows XP Service pack X и не ми е правил проблеми. При него не ти трябват драйвери за Sata хард дискове и всичко е автоматично (не ти иска сериен номер) а и има интегрирани програми, които при инсталацията можеш да избереш дали да инсталираш заедно с Windows, но все пак това не е официална версия от Microsoft, а е самоделка (според мен добра) и може да се наложи да преинсталираш отново. Все пак прегледай темата и ще понаучиш повече. Ако искаш "чист" Windows XP SP2 заповядай (торент от data.bg). За инсталацията виж по-горния пост.

Редактирано от rainov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изпратих на BabeZzz ЛС с обяснение как да го преинсталира и линк за Win Xp и мисля , че проблема е решен :bye:

Мерси много за линка и че ми обясни. Тоя път вече го разбрах-време беше ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Windows XP SP X и аз го инсталнах ,не е никак лош.но ние все пак не знаеме каква машина има нашият приятел за да му препоръчаме него ,защото той не е никак лекичак за слаби машинки .Аз му предлагам да си даде данните на конфигурацията и да каже какъв език Windows иска .Пък може и да измисля нещичко

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мерси много за линка и че ми обясни. Тоя път вече го разбрах-време беше :)

Инсталиране на Windows XP - обяснено в картинки на български :) - много полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този Windows XP SP X и аз го инсталнах ,не е никак лош.но ние все пак не знаеме каква машина има нашият приятел за да му препоръчаме него ,защото той не е никак лекичак за слаби машинки .Аз му предлагам да си даде данните на конфигурацията и да каже какъв език Windows иска .Пък може и да измисля нещичко

Щом преди е имал инсталиран XP SP2 значи и този няма да е проблем за машината му. При мен върви дори по-леко от нормалния Windows, наистина е добре направен, е все пак основата му е XP SP2 и повечето разлики са само козметични. BaBeZzz сам си решава. Поздрави, rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля за помощ! Реших да си преинсталерам уиндоуса и направих всичко както си трябвя, но когато компа се ретартира и инсталацията трябваше да започне на син фон си появи следното:

''A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage on your computer...'' (До сега такова нещо не ми се беше случвало)

По надолу пише да проверя за вируси и грешки в системата.Направих го и пак сe опитах да преинсталирам, но отново се появява същото съобщение sad.gif Къде е проблема....?

Редактирано от bozko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може и да е хардуерен : рама или видео картата . Използвай MEMTEST за да провериш рама . УСПЕХ :bye:

Редактирано от home (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За щастие проблема не е в картата и рама. Скоро правих пълен тест на системата и не показа никакви хардуерни проблеми. Все пак благодаря за съвета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля за помощ! Реших да си преинсталерам уиндоуса и направих всичко както си трябвя, но когато компа се ретартира и инсталацията трябваше да започне на син фон си появи следното:

''A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage on your computer...'' (До сега такова нещо не ми се беше случвало)

По надолу пише да проверя за вируси и грешки в системата.Направих го и пак сe опитах да преинсталирам, но отново се появява същото съобщение sad.gif Къде е проблема....?

Здравей! И аз съм имал този проблем. Пробвах да инсталирам Windows XP Nemesis 30 (също самоделка) всичко е ОК и накрая споменатата от теб гршка. Инсталрах си друго копие на Windows Xp Sp2 и грешката липсваше. Друг път инсталирал ли си от този диск? Все пак пробвай и с друг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей! И аз съм имал този проблем. Пробвах да инсталирам Windows XP Nemesis 30 (също самоделка) всичко е ОК и накрая споменатата от теб гршка. Инсталрах си друго копие на Windows Xp Sp2 и грешката липсваше. Друг път инсталирал ли си от този диск? Все пак пробвай и с друг.

Не съм инсталирал от този диск досега, защото вчера си го изтеглих. Работата е там, че този уиндоус е чист SP2 и никой не го е пипал.А в коментарити под торента никой не се оплаква че е имал проблеми. Явно грешката е някъде при мен... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За преинсталирането ясно, но след това с драйвърите....кое първо, кое второ и как изобщо не ми е ясно. Има и някакви настройки...просто искам всичко до последната подробност да ми е ясно преди да почна, щото после ако го прецакам сама не мога да го оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За преинсталирането ясно, но след това с драйвърите....кое първо, кое второ и как изобщо не ми е ясно. Има и някакви настройки...просто искам всичко до последната подробност да ми е ясно преди да почна, щото после ако го прецакам сама не мога да го оправя.

Относно драйверите, след като вече си инсталирала Windows първо си сложи тези на дъното и на видеокартата. За кои настройки питаш? За тези веднага след инсталацията най-важни са следните: Ще те пита за потребителското ти име и паролата (може и без нея) ще те пита също и за интернет връзка, но може и после да я оправиш. Като те пита за регистрацията на Windows твърдо откажи. Това е. Ако е ставало въпрос за други настройки, а не съм те разбрал, питай и ще помагаме biggrin.gif Поздрави, rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това питах, но като се инсталират драйвърите изобщо не знам по тях няма ли някакви настройки, нещо което трябва да се маркира, друго да не се....и за интернет връзката също?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За това питах, но като се инсталират драйвърите изобщо не знам по тях няма ли някакви настройки, нещо което трябва да се маркира, друго да не се....и за интернет връзката също?

По драйверите няма настройки. За интернет по-добре ги остави, ако си на ADSL те автоматично ще се настроят, ако си към друг доставчик просто като си включиш кабела ще си вкараш данните за достъп и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кабелен интернет съм и няма данни...има някакви фирмени настройки май само

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На кабелен интернет съм и няма данни...има някакви фирмени настройки май само

Като си свършила с инсталацията и драйверите им звънни един телефон и те ще ти кажат най-добре какво да правиш. Аз съм на ADSL и не знам как е при кабелните доставчици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен,че във диска всичко е наред ,тогава проблема е 100 % хардуерен .Свали сис Hiren Boot и направи със него пълен анализ на системата ,за да видиш каде е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bozko, ако си свалил Windows-а от торент тракер нищо чудно да е в диска грешката (въпреки, че никой не се е оплакал). Направи ли Hash проверка след като го изтегли? Пробвай и с друго копие от някой приятел и ще стане. Поздрави, rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта :)

Поне вече знам че проблема не е хардуерен.Направих тестове на RAM-а, хард диска, процесора и видеокартата. За капак изтеглих 3D Mark 2005 и пуснах всички възможни тестове. Не се появи никакъв проблем.Като се замисля, ако има нещо нередно, то ще е в дънната платка....

Ще си намеря нов windows и ако пак не стане инсталацията ще търся пролема в дъното.

Ако някой знае линк за читав windows моля да не го крие :)

Още веднъж мерси :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал въпросните "самоделки" с вградени програми, драйвери и какво ли още не, дори не ползвам версията с внедрен SP 2 (дори не съм се интересувал дали е истинска, но знам, че съдържа куп стари версии на обикновено ненужни програми), а обикновен XP с отделен SP 2. Може и да е по-бърза преинсталацията по този начин, ама предпочитам отделните продукти, защото си знам последователността на процедурите и нямам проблеми след това.

Накратко: прехвърляне на нужното в D:\ (най-вече Documents And Settings), формат на C:\ с дискета, Windows, SP 2, драйвери, ъпдейти на Win-а (ако разполагам с такива файлове) антивирусна, стена, програмни файлове, връщане на прехвърленото в D:\ обратно в C:\, кабел, следват ъпдейтите и честито!

На LAN съм от и никога не ми се е налагало да пиша отново настройките след преинсталация - те са в Documents And Settings.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помагайте хора!

Искам да си преинсталирам системата, но става само с дискета. Когато го преинсталираха преди половин година не бях вкъщи и не видях как става. Оставили са ми дискетата, но не знам каква е процедурата. Моля кажете как да се оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.