Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да ви попитам нещо.

На колко метра дълбочина в язовир и на колко метра дълбочина в морето, налягането става 10 бара. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко метра дълбочина в язовир и на колко метра дълбочина в морето, налягането става 10 бара. Благодаря предварително.

Мисля на около 100

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90 метра. 9 бара от налягането на водата + 1 бар атмосферно налягане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А това че солената вода е по-плътна от сладката има ли значение или то е минимално.

Питам не за друго, ами си купих един водоустойчив часовник и на него вместо метри под вода до които е устойчив пише че е водоустойчив до налягане 10 бара. Та за това питам.

Редактирано от borisfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А това че солената вода е по-плътна от сладката има ли значение или то е минимално.

Нали не става въпрос за Мъртво море :) Значи разликата в повечето нормални случаи е сантиметри, което в процентно съотношение е от 1.5-3.2% по-малка дълбочина в морета и океани спрямо сладководните басейни.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А това че солената вода е по-плътна от сладката има ли значение или то е минимално. Питам не за друго, ами си купих един водоустойчив часовник и на него вместо метри под вода до които е устойчив пише че е водоустойчив до налягане 10 бара. Та за това питам.

Е, освен ако не си водолаз със специална екипировка, не мисля, че ще се повреди, преди теб.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам не за друго, ами си купих един водоустойчив часовник и на него вместо метри под вода до които е устойчив пише че е водоустойчив до налягане 10 бара. Та за това питам.

Проверете в какъв режим са тези 10 бара, защото има часовници, които могат само да работят т.е. вие само да ги гледате. И други, които могат да се управляват при такова налягане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук :    http://www.time-bg.com/%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82

"НИВА  НА  ВОДОУСТОЙЧИВОСТ"

1. Water Resistant  (30 m;  3 Bar; 3 АТМ) - Ежедневна употреба без директно излагане на вода.Издръжливост на леки пръски от дъжд или случайно попадане на капки вода при миене на ръце.

Не се препоръчва: Плуване, гмуркане, миене на ръце с директно потапяне на часовника, други дейности,   като: риболов, миене на автомобил, излагане на обилен дъжд и др.

2. Water Resistant 50 m (Water Resistant 5 Bar; 5 АTM) - Подходящ за плуване в басейн, водни спортове при, които часовника не се потапя на повече от 1-2 м дълбочина,  риболов и др.

Не се препоръчва: гмуркане със шнорхел или с бутилка с кислород.

3.Water Resistant 100 m (Water Resistant 10Bar; 10АTM) - Плуване, гмуркане със шнорхел, водни спортове, риболов и др.

Не се препоръчва: гмуркане със бутилка кислород.

4. Water Resistant 200 m (Water Resistant 20Bar; 20АTM) - Плуване, гмуркане със шнорхел, гмуркане с бутилка с кислород,  всякакви водни спортове.

Не се препоръчва: гмуркане със бутилка кислород на голяма дълбочина.

5. Diver's 200 m or 300 m - Гмуркане с бутилка кислород (scuba diving)

Не се препоръчва: Професионално гмуркане на големи дълбочини.

Редактирано от dred (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Но и горното е доста относително, съдейки от моя опит. Имах преди време Candino 10 атмосфери (100 метра), който направи конденз от едно плуване в басейн... Часовника си работи безпроблемно, само дето не го ползвам вече... Но какъвто и да е часовника, поне веднъж на пет години трябва да го види часовникар и евентуално да му смени уплътнения и т.н. Сега съм с 20АTM часовник и с него нямам притеснения, но и наскоро беше на профилактика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 1991 до 2010 г. ,съм имал два часовника SEIKO, пишеше 30м, сега съм с Q&Q water resist от 3г., нито един от тях не съм махал ни в банята, в басейна или гмуркане до 3-5м.,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.