Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Поразтърсих из нета за бинокъла Baigish 20x50, навсякъде пише, че "вижда" до 1000 метра. Попаднах и на тази тази обява в Продавалника. Пише че вижда не на 1000, а на 10 000 метра. Реално ли е това, или потребителя иска да метне нещо купувачите си?

Редактирано от Dancho^94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сбъркал е вероятно. Попитай го на лично съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах го, чакам отговор. :P  Иначе много кофти постъпва като мами така с една нула повече. :mad: Гледам, че и на други негови обяви с бинокли и монокли е сложил някоя друга нула отзад...

Редактирано от Dancho^94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Поразтърсих из нета за бинокъла Baigish 20x50, навсякъде пише, че "вижда" до 1000 метра. Попаднах и на тази тази обява в Продавалника. Пише че вижда не на 1000, а на 10 000 метра. Реално ли е това, или потребителя иска да метне нещо купувачите си?

Малко инфо за неве`ите:

Характеристики на биноклите

Приближение

Биноклите се идентифицират по две числа. Първото е приближението, второто, диаметърът на предните лещи.

Пример: 7 x 35 бинокли имат приближение 7 пъти.

Приближение 7 означава, че обектът се приближава седем пъти. Например, ако забележите елен на 200 метра с бинокъл с приближение 7, той ще се появи на около 28.6 метра от вас (200 делено на 7).

Така, по-голямото число за приближение позволява по-добра гледка, нали? Не е задължително. Биноклите с приближение повече от 10 отразяват потрепването на ръцете ви, правейки образа нестабилен и труден за гледане.

Диаметър на лещите на обектива

Второто число се използва за диаметъра (в мм.) на лещите на обектива (тези, които са по-далеч от очите ви). 7 x 35 биокъл ще има 35mm лещи. Диаметърът на лещите на обектива определя, колко светлина ще приема биокъла. Ако вземете два бинокъла с еднакви характеристики, освен диаметъра на лещите на обектива, този с по-голям диаметър ще приема повече светлина. Повече светлина, означава по-ясен образ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е измама на 100%.

Дори оптика на снайпер няма такава дължина на видимост... и то за 40 лв. за бинокъл.

Nikon MONARCH 12x42DCF

Цена: 579.00 лв
 Купувам 

Всички лещи и призми са многослойно просветлени за по-светли изображения

Огледално покритие на призмите за по-светъл образ

Лещите са от екостъкло без арсен и олово

Водоустойчив до 1м дълбочина за 5 минути, устойчив на мъгла

Гумено покритие за предпазване от удар и за удобно захващане

Технически характеристики:Приближение:12

Диаметър на обектива: 42ммНай-близко фокусно разстояние: 2.5 м

Действителен зрителен ъгъл:  5

Собствен зрителен ъгъл: 55.3 градусаЗрително поле на 1000 м: 87 м

Диаметър на изходния лъч: 3.5 мм

Разстояние до зеницата: 15.4 мм

Настройка на междуочното разстояние: 56-72 мм

Тегло: 625 гр

Дължина: 146 ммШирочина: 129 ммПодходящ за лов и риболов, морски спортове, планински туризъм и хора носещи очила

Това ти е за пример.

Бинокъл за 40 лв може да ти върши работа само за шпиониране на съседите

Редактирано от snuri (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много искам да купя на приятеля ми бинокъл. Трябва ми да е професионален. Искам да попитам 80 лева ще ми стигнат ли? Някой може ли да ми каже откъде мога да разгледам и евентуално да поръчам. Искам бинокълът да е и водоустойчив, но не знам дали парите ще ми стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, emanuela444 написа:

Много искам да купя на приятеля ми бинокъл. Трябва ми да е професионален. Искам да попитам 80 лева ще ми стигнат ли? Някой може ли да ми каже откъде мога да разгледам и евентуално да поръчам. Искам бинокълът да е и водоустойчив, но не знам дали парите ще ми стигнат.

Професионален бинокъл за 80 лв няма. За 800 ще намериш.

http://magazinoptika.com/bg/faq.html

http://magazin.photosynthesis.bg/sportna-optika/binokli-monokli.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В https://www.lovni.bg/binokli има един за 55 и един за 54 лева, които са водоустойчиви. Ако искаш професионален, може да видиш там и други модели, но цената им е доста по-височка. Помисли дали не можеш да отделиш малко повече парички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.