Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам следния компютър:

Процесор: Athlon II X2 250

Дъно: ASRock M3A770DE

Видео: ATI Radeon HD 5570 1GB DDR3

RAM: Kingston 2 x 2GB Kingston DDR3 1600

HARD: 320GB 

CASE: CoolerMaster (модел около 50-70лв.)

Моля за съдействие, понеже се чудя дали да продам компютъра и да си поръчам нов или да направя ъпгрейд. Възможен ли е въобще ъпргрейд? Ще се ползва за игри, а бюджета ми е 600лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С един Phenom II X4 965 например и една R9 270X/R7 260X ще се подобри значително положението. Само процесора ще трябва вероятно някъде втора ръка да го търсиш, тъй като нов по магазините отдавна няма. Само че остава въпроса със захранването, което не се знае какво е и дали евентуално няма да се наложи да се купува ново, но зададеният бюджет го позволява.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил смяна само на видеокартата сега, а после - ново дъно и нов процесор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следния компютър:

Процесор: Athlon II X2 250

Дъно: ASRock M3A770DE

Видео: ATI Radeon HD 5570 1GB DDR3

RAM: Kingston 2 x 2GB Kingston DDR3 1600

HARD: 320GB 

CASE: CoolerMaster (модел около 50-70лв.)

Моля за съдействие, понеже се чудя дали да продам компютъра и да си поръчам нов или да направя ъпгрейд. Възможен ли е въобще ъпргрейд? Ще се ползва за игри, а бюджета ми е 600лв. 

Ъпгрейд е възможен, но зависи какви игри ще се играят! На този процесор повече от една 7730 му е предостатъчна! Тя е около 112лв., с другите пари може да си купите един билет за F1 примерно на ''Hungaroring''!

П.П. 5570 не е лоша карта!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил смяна само на видеокартата сега, а после - ново дъно и нов процесор.

+ захранване.

Ъпгрейд е възможен, но зависи какви игри ще се играят! На този процесор повече от една 7730 му е предостатъчна! Тя е около 112лв., с другите пари може да си купите един билет за F1 примерно на ''Hungaroring''!

С DDR3 си е направо плачевна  ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С DDR3 си е направо плачевна  ;)

Личи си, че си младо момче и не си имал възможност да тестваш да го наречем по-старичък хардуеър. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка. С твоята кутия, твърд диск, оперативна памет(временно, докато събереш пари за 2Х4ГБ) Имаш възможност за бъдеш ъпгрейд с по-добри процесори и други компоненти. Може да клокваш  процесор, оперативна памет и видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личи си, че си младо момче и не си имал възможност да тестваш да го наречем по-старичък хардуеър. :D

Не си позволявай да даваш определения за хора, които не познаваш, така както аз не си позволявам. Ако ти цитирам какъв ми беше първия компютър, сигурно ще се чудиш на какъв език ти говоря. Така че въздържай се, ако обичаш. И искам да видим колко кадъра ще изкараш на Crysis 3 с тая пръчка 5570 DDR3 на FullHD монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си позволявай да даваш определения за хора, които не познаваш, така както аз не си позволявам. Ако ти цитирам какъв ми беше първия компютър, сигурно ще се чудиш на какъв език ти говоря. Така че въздържай се, ако обичаш. И искам да видим колко кадъра ще изкараш на Crysis 3 с тая пръчка 5570 DDR3 на FullHD монитор.

Оки, прав си, не те познавам! В по-горен мой пост споменах  ''Ъпгрейд е възможен, но зависи какви игри ще се играят''! Никъде не се пише за игри като Crysis 3 на FullHD монитор! То и няма как с такъв бюджет! Имах в предвид, че сериите карти на АТИ 5570, а също и 5550 са доста сполучливи и това, че са с DDR 3 дори DDR 2 не е пречка да се играят съвременни игри(естествено не на FullHD и макс настройки)! 

П.П. Това, че споменах за младостта ти не означава, че те вкарвам в определен тертип или те определям като едикакъв си! Напротив, смятам те за умно момче с добри познание в областта на хардуера! За първия ти компютър - еми надали ще се учудя на какъв език ми говориш при положение, че ще да съм минал от там доста по рано във времето! :) 

П.П.П. И още нещо - не приемам наставления от когото и да било стига да не са наистина основателни!

Поздрави и лек ден!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 5 стотака взимаш например това:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+ 1 121.99 лв. 121.99 лв. AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ 1 288.45 лв. 288.45 лв. PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 1 101.66 лв. 101.66 лв. Междинна стойност: 512.10 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 6.35 лв.

Обща стойност: 505.75 лв. с ДДС

Естествено може да се мине и по-тънко. После търсиш пазар за старите части заедно с останалата стотарка и взимаш читаво видео и рамец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5570 не е лоша карта,ама зависи за какво. За филми, интернет и флаш е ок, ама за някоя по свястна си е  мъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5570 не е лоша карта,ама зависи за какво. За филми, интернет и флаш е ок, ама за някоя по свястна си е  мъка.

Наскоро ми се наложи да тествам 5550 1GB DDR 2 с Athlon II X2 260! Игрите, които тествах са: COD MW2, COD World at War, Darksiders II, NFS The Run и др. На резолюция 1680x1050 единствено NFS са се опъна здраво, а другите с леки насичания! На 1280x1024 нямаше проблеми! 

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля за начало само видеокартата да сменя за да пробвам как ще работи. Задължително ли трябва да е ATI?

А дали е възможно да работят едновременно старата и новата, която ще взема?

Редактирано от Милен Симов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително, разбира се, AMD (ATI карти вече няма) или Nvidia графичен ускорител все ще ти върши работа, но на твое място бих се уверил преди това, че захранването е адекватно. Има възможност да работят заедно, в CrossFire, но втората карта също трябва да е AMD, да са от едно поколение и една серия и, в твоя случай, няма смисъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.