Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

oic

Избор на качествено 500-600 W захранване

Препоръчан отговор

Здравейте Колеги!

Предстои ми избор на качествено. Поради причината, че все още съм със това което идва с кутията Cooler Master Elite 371, т.е. пасивно,

и му нямам доверие. Затова искам да избере възможно най доброто за 150лв ( +-може да увелича малко бюджета, ако наистина си заслужава).

Конфигурацията е следната:

ASRock P67 Pro3 SEIntel® Core i5-2400 CPU @ 3.10GHz

GIGABYTE Radeon HD6770 Silent 1GB 128bit DDR5

4GB A-DATA DDR3 1333 Mhz.

Държа захранването да е сравнително тихо(нямам предвид без-вентилаторно). Не че не съм доволен от сегашното относно тишината,

макар и да имам още два допълнителни вентилатора на кутията. Само искам да попитам дали имам нужда от 600 W, при положение, че не се клоква,

няма да правя SLI/CrossFire. Евентуално в бъдеще е възможно да сменя картата с по-добра  (но, не говорим от висок клас).

Ако, трябва ще отворя кутията и премеря разстоянието. За да е сигурно ,че ще се събере.

Досега съм се спрял на следните захранвания(но очаквам и по-добри предложения):

PSU SEASONIC SS-520GB/520W/APF

PSU SEASONIC SS-620GM BRONZE

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD =стига наистина да си струва. и при положение, че го има налично някъде.

Cooler Master GX650W RS-650-ACAA-D3 - затова е под въпрос. тъй като четох че имало две ревизи. И нямам представа коя  е по-добра.

Cooler Master M2 520w - пак е под въпрос, тъй като че отдавало 800 W (пик). От което на мен ми се струва, че може и да не изкара дълго.

Благодаря предварително!

П.П. Все ми се струва, че Seasonic-a  е по добър избор. В предвид, че наскоро разбрах, че те  са единствената (ако се не лъжа) компания която сами си прави

захранванията. До като другите си ги поръчват от други компании/ и си ги брандират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е точния модел на сегашното захранване и защо те притеснява? Иначе в момента системата ти е с консумация под 200W под това, а с нова среден клас видеокарта ще е не повече от 250W, така че всяко 400W и нагоре ще е предостатъчно. Ако не ти се дават много пари Coolermaster GX450 за 70лв.(побързай докато трае промоцията) с 5 години гаранция е чудесен избор.  За малко отгоре(около 100лв.) вече FSP Raider 550W. Тия 600-700W е излишно за твоята система. Ще работи на малко натоварване, което му влошава КПД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какъв е точния модел на сегашното захранване и защо те притеснява?

Сегашното захранването е пасивно. Това което идва със кутията CM Elite 371:

Публикувано изображение

Ясно ми е ,че компонентите не харчат при максимално натоварване много.

Искам да се застраховам, и да взема поне 500 W захранване. Защото, ако реша да сменям видеокартата, те искат поне минимум 500 W (това пише в спецификациите на повечето видеокарти).

Макар да знам , че е за го правят за "застраховане".

Тогава, кое 500-520-550 W, захранване да избера? Очаквам още предложения.

SEASONIC SS-520GB BRONZE, добро ли е в случая.

И то, както винаги го няма налично. (винаги избирам, това което го няма по-закона на Мърфи)

Фортрона не се се славят с много добро в ниския клас (така поне съм слушал).

Гаранцията е хубаво да е колкото може по дълга. но ако захранването е добро съм склонен и да не гледам този фактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Thermaltake-smart-se-530w - 93.74лв. с 3год. гаранция

Cooler-master-gx-bronze-650w - 112.49лв. с 5год. гаранция

FORTRON-RIDER-550-BRONZE - 100.31лв. с 2год. гаранция

FD-650W-INTEGRA-R2 - 112.02лв. с 3год. гаранция

FORTRON-RIDER-650-BRONZE - 118.70лв. с 2год. гаранция

Имаш голям избор щом искаш 500W+! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашното захранването е пасивно. Това което идва със кутията CM Elite 371:

Публикувано изображение

Ясно ми е ,че компонентите не харчат при максимално натоварване много.

Искам да се застраховам, и да взема поне 500 W захранване. Защото, ако реша да сменям видеокартата, те искат поне минимум 500 W (това пише в спецификациите на повечето видеокарти).

Макар да знам , че е за го правят за "застраховане".

Тогава, кое 500-520-550 W, захранване да избера? Очаквам още предложения.

SEASONIC SS-520GB BRONZE, добро ли е в случая.

И то, както винаги го няма налично. (винаги избирам, това което го няма по-закона на Мърфи)

Фортрона не се се славят с много добро в ниския клас (така поне съм слушал).

Гаранцията е хубаво да е колкото може по дълга. но ако захранването е добро съм склонен и да не гледам този фактор.

Относно Сийсоника:

1.Не е модулно.

2.Мощността на 12 V линии е 480 W.

3.Гаранцията,която дава Никем е 3 години, а не 5 от производителя.

Лично мое мнение - не съм очарован от тези захранвания и са доста прехвалени по нашите форуми (обяснявам го с това, че на пазара няма кой-знае какъв избор и вносителите вкарват евтини и стари модели). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за бронза та да нито е модулно нито е с 5 г. гаранция (нито производителя дава толкова) а 12V линия си е екстра.

Просто не виждам от какво се оплакваш? Да беше със златен сертификат разбирам ама...

пс. 620W Silent Pro M2 дето го препоръчваш (и аз съм за него) си заслужава но единствено защото е на промоция.

Нормалната му цена е такава че никога не бих го купил. Пример за надценено захранване.

Това че едно захранване е полу-модулно и с по-голяма гаранция не го прави авто. по-качествено а само по-скъпо.

Вземи за пример оня боклук на Корсар от CX серията които не е с по-голяма гаранция но пък е модулен.

Сега си го представи с 5 г. гаранция и плюс още 20 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говориш за бронза та да нито е модулно нито е с 5 г. гаранция (нито производителя дава толкова) а 12V линия си е екстра.

Просто не виждам от какво се оплакваш? Да беше със златен сертификат разбирам ама...

Точно производителя дава тази гаранция, а в Никем се правят на ударени.Преди две седмици взех това и вече съжалявам за което.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цулер мастър не правят захранвания. те си ги поръчват и на различни протизводители - fortron, chainwell и после слагат лепенка със стойност реална мощност + 50 до 100 вата... така че на цулер мастър реалната мощност е с 50 до 100 вата по ниска от написаната... колкото до това дали е модулно или не, има и плюсове и минуси:

+ не ти се мотат излишни кабели

- повече места за слаби връзки/контакти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря gyps. тъй като не разбирам много от захранвания (хардуер)

SEASONIC SSR-550RM GOLD (ако го има някъде) и той ли е н 12 V линия, и не е модулно?

Тези които притежават описаните захранвания, ще се радвам да коментират.

Изглежда избора ще е доста труден.

Тъй като нямало смисъл да вземам май 600 + W захранване. Или не е така. Поправете ме, ако греша?

А, пък избора на 500 + W е малък (защото вече не са налични)

Който има още предложения, ще се радвам да ги видя. :wink12:

Преди малко измерих  мястото определено за захранване.

Максимално мога да сложа захранване със размери: 165 x150 x 90.

Нищо не казахте за брандираните захранвание на Cooler Master. То и от тях няма, 500+ W  модел.

Както и за тези (пак brand) на Corsair, какво мислите?

Редакция:

Ако наистина е вярно това, че са с около 100W надолу брандираните захранвания (например CM)?

Да избера, тогава 600+ W, от модели на CM.

Как стои въпроса със SEASONIC M12II-620Bronze, ако и той е със 100W надолу (реално), съм склонен да го взема.

Защото май сам той е със: Highly Reliable 105? Japanese Brand Capacitor

За Silent Pro M2 620W, не пише дали са такива кондензаторите, а че са само Massive (големи).

А пък SEASONIC M12II-620Bronze, няма Intel Form Factor ATX 12V V2.3 (което нищо не ми говори).

Предполагам по-добро (стабилно) захранване към процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами възможно е. И на Njoy им режат гаранцията но пък цената е под препоръчаната от производителя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ми частите в подписа. Среден клас видео, стар 125 ватов поцесор и всичко с клок. На 430 вата захранване. Не казвам, че трябва да направиш същото, но да не си вземеш някое 800 ватово и да го ползваш на 20% от възможностите. Относно захранванията на корсар, имат и много добри модели, имат и лоши. Някой по-запознат да ти каже, иначе съм ги виждал на всяка 2-ра геймърска система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно Сийсоника:

1.Не е модулно.

2.Мощността на 12 V линии е 480 W.

3.Гаранцията,която дава Никем е 3 години, а не 5 от производителя.

Лично мое мнение - не съм очарован от тези захранвания и са доста прехвалени по нашите форуми (обяснявам го с това, че на пазара няма кой-знае какъв избор и вносителите вкарват евтини и стари модели). 

Много са си добре Сисоник.SS520 Bronze може да не е с нова платформа,но и не е стар модел,старият е с две +12.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно производителя дава тази гаранция...

Бъркаш нещо. SS-520GB е с 3 години гаранция. Виж тук: seasonic и тук: seasonic pdf.

По темата. Второто захранване, което автора е линкнал, хем е модулно, хем качествено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две неща не разбрах: защо трябва да се сменя сегашното захранване(може би автора се чуди къде да похарчи някой лев ей така за спорта) и от къде идва притеснението, че захранването е Passive PFC! Сметката за тока ли е притеснителна? За тази система това: SEASONIC-SS-430GB-BRONZE е overkill(става и за бъдещ ъпгрейд със среден клас видео)!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две неща не разбрах: защо трябва да се сменя сегашното захранване(може би автора се чуди къде да похарчи някой лев ей така за спорта) и от къде идва притеснението, че захранването е Passive PFC! Сметката за тока ли е притеснителна? За тази система това: SEASONIC-SS-430GB-BRONZE е overkill(става и за бъдещ ъпгрейд със среден клас видео)!

Поздрави!

Сметката идва от това, че не искам да ми "пострадат" компонентите, понеже съм с пасивно охлаждане, което не струва реално около 40-50 лв , предвид

факта , че кутията струваше 120 лв,и захранването вървеше (в комплект). Смятайте какво има вътре.

И искам да съм сигурен, че то е достатъчно добро, предвид факта че има смущения в ел. мрежата. (типично за BG).

Изобщо не става въпрос за похарчване на средства. Смяната беше запланувана и трябваше да стане на по ранен етап.

Лошото, че няма налични повечето 500 W, захранвания, към които съм се спрял.

Благодаря на всички Колеги които се включиха в темата до момента. :yanim:

Очаквам и други предложения и препоръки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да ти пострада, захранването е достатъчно добро. Проблема му е, че е стар модел с ниска ефективност, от което страда единствено сметката ти за ток. Ако си с Bronze захранване на края на месеца PC-то вместо 12лв. ще изхарчи 10лв. ток(примерно и съвсем приблизително). Щом си притеснен финансово хич не си струват гимнастиките по смяна за захранването. A за система с консумация 200W за какво ти е повече от 400W захранване? Ако искаш да похарчиш едни пари, вземай Coolermaster GX450 за 70лв. както писах по-горе и ще си спокоен. Някой те е наплашил с някакви глупости - не се връзвай. И не разбрах охлаждането какво общо има със захранването, и какво е това 50-левово пасивно охлаждане?! Или имаш предвид, че захранването е с Passive PFC, а не с Active PFC? Това е нещо съвсем различно от охлаждането и се нарича Фактор за корекция на мощността(Power Factor Correction).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря gyps. тъй като не разбирам много от захранвания (хардуер)

SEASONIC SSR-550RM GOLD (ако го има някъде) и той ли е н 12 V линия, и не е модулно?

Тези които притежават описаните захранвания, ще се радвам да коментират.

Изглежда избора ще е доста труден.

Тъй като нямало смисъл да вземам май 600 + W захранване. Или не е така. Поправете ме, ако греша?

А, пък избора на 500 + W е малък (защото вече не са налични)

Който има още предложения, ще се радвам да ги видя. :wink12:

Преди малко измерих  мястото определено за захранване.

Максимално мога да сложа захранване със размери: 165 x150 x 90.

Нищо не казахте за брандираните захранвание на Cooler Master. То и от тях няма, 500+ W  модел.

Както и за тези (пак brand) на Corsair, какво мислите?

Редакция:

Ако наистина е вярно това, че са с около 100W надолу брандираните захранвания (например CM)?

Да избера, тогава 600+ W, от модели на CM.

Как стои въпроса със SEASONIC M12II-620Bronze, ако и той е със 100W надолу (реално), съм склонен да го взема.

Защото май сам той е със: Highly Reliable 105? Japanese Brand Capacitor

За Silent Pro M2 620W, не пише дали са такива кондензаторите, а че са само Massive (големи).

А пък SEASONIC M12II-620Bronze, няма Intel Form Factor ATX 12V V2.3 (което нищо не ми говори).

Предполагам по-добро (стабилно) захранване към процесора?

G550 си е модулно.

http://www.techpowerup.com/reviews/Seasonic/G550/3.html

Tова което давам като линк е част от негово ревю. Наистина е превъзходно захранване за парите си. А ако го няма може да бъде поръчано от Ибей. Там има достатъчно голямо количество бройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към колегата КОЛЕЦ: предпочитам да взема захранването от BG, за да съм по-сигурен и за гаранцията и прочие

За G550 Gold, в един друг форум прочетох, че се разцвърчавало след време.Това се отнасяло и за CM Silent Pro Gold 600W.

За SEASONIC SS-520GB BRONZE, пък било орязно захранване и имало само 3 защити. Kакто и, че читавите на CM S12 серията започвали от 650 W, нагоре (със повече защити и прочие).

Гледам май имат наличен и по-малкият модел (в нет-а) Seasonic G450. Но вече тотално се "ошашках".

Колкото повече четеш, толкова повече се разубеждаваш! (то по-добре човек направо да взема)

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE - което изглежда го няма налично в BG.

Тук, даже има и ревю, На мен нищо не ми говорят графиките и как се справя.

PSU SEASONIC SS-620GM BRONZE: - (-) няма достатъчно защити, доста мощно за моята система; (+) модулно, Japan high capacity condensators

Cooler Master Silent Pro M2, 620W -  (-) било доста шумно като е PC се натовари (инфо от клип в тубата). Нека колегата naruto, да сподели дали е вярно.

пак е доста мощно за моята с-ма (ако в действителност е с  около 100 W надолу, може и него да взема, не знам как е със защитите,

(+) има по голям вент. 134 мм, респективо трябва да е по тихо.

Cooler Master Silent Pro M2, 520 W -  предполагам като горното. Ако е в действителност със 50-100w по малко, тогава не е моят избор.

SeaSonic G Series 450 - (-) може да се разцвърчи.

Досега се бях спрял на тези модели. Но вече не знам...

Ще си помисля още малко. Който има още какво да добави, да заповяда. :wink12:

П.П. Пиша по-подробно, за тази които им предстои подобен избор. Да имат вземат на предвид какво открих за следните захранвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкарваш се в някакви филми, ама щом си решил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искаш 500W+ взимай това Cooler-master-gx-bronze-650w за 112лв. имаш 5год. гаранция, 85% ефективност, достатъчно мощност в запас дори при сериозен ъпдейт + всички основни защити. За тези пари незнам какво се чудиш. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Тук, даже има и ревю, На мен нищо не ми говорят графиките и как се справя."-ieenso,като не ти говорят нищо графиките,прочети извода,че няма конкурент в класа и цената си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Тук, даже има и ревю, На мен нищо не ми говорят графиките и как се справя."-ieenso,като не ти говорят нищо графиките,прочети извода,че няма конкурент в класа и цената си.

Благодаря, колега за информацията.

Тъй, като размера на кутията не позволява по-голямо (като размер) захранване и наличноста в търговската мрежа, изборът е само между двата (модулни) модела:

SEASONIC SS-620GB BRONZE

Cooler Master GM650, 650W, ATX 2.3, PFC activ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ss 620 не е модулно.Колко и какви карти ще връзваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.