Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gw_dragon

Лаптоп за графики

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя лаптоп за около 1200лв... ще се ползва с програми катo autocad, sap и други подобни.     Мисля да  пускам успоредно по 2-3 програми  от тях...     За момента съм си харесал това --> http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo-ideapad-z510-59-403823.html?___SID=U   .        Харесал съм този лаптоп, заради: 

1) Lenovo (струва ми се добра марка за лаптоп)  2) Ще седя доста време на лаптопа и гледах да е с матова матрица, за да не мори окото.   3) За тези пари ми се струва, че този i5 е най-добрият процесор.4) Видеокартата ми изглежда добра.

5) Има 8гб рам.     Моля да си кажете личните мнения за този лаптоп и да дадете и алтернативни варианти. Благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP ProBook 450 Недостатъка е, че е с 4GB RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон това което си харесал е отличен избор . За целите който си поставил по отношение на използвани програми и приложения , Lenovo би ти свършил отлична работа . Да не се забравя все пак че това си е IBM .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 глас за Пробука - отличен избор. Щом автора е готов да извади 1300лв за Леновото, то много лесно (че и по-евтино от 1300) ще му излезе Пробука с 8 гб рам.

1/ Може би еквивалентен на вашата точка 1/2/ Също има матов екран

3/ Заради промоцията ще ви излезе по-тънко, че и с i7 процесор

4/ Видеокартата е равностойна на тази на Леновото (единствено може да излязат проблеми с драйвера, които се решават просто с по-специфична инсталация)5/ Както се разбра, можете много лесно да си допълните рама :)Успех с избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям варианта за ПроБук-а, макар че и Леново-то никак не е лошо и определено по-красиво ( ако това е критерий :) )

- HP ProBook 450 H6P53EA - тук го има готов с 8-ца памет и подарък чанта и мишка на НР

Иначе, ако си решил да си на вариант с Intel Core i5, но да заложиш на ПроБук-а - виж това:

- HP ProBook 450 H6E48EA - отново с подарък чанта и мишка и опция да си надградиш паметта на 8GB или повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,  коя видеокарта е по-добра от 2-те ...

AMD MOBILITY™ Radeon® HD 8750M с 2GB DDR3 собствена памет  
или
NVIDIA GeForce GT 740M с 2GB DDR3 собствена памет

И защо HP-то е по-евтино от Lenovo... ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Notebookcheck казва, че 740-ката е с около 3-4% по-добра от ATI-то, но не мисля че това е разлика, която би усетил ( освен ако не правиш тестове с бенчмарк софтуер и пр. ) - така че по този параграф според мен да еднакви картите.

По отношение на цената - тук можем да гадаем, макар че от това, което съм гледал по сайтове и пр. - винаги в този клас НР-тата са били по-евтини, така че това не би трябвало да те учудва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай това --> hp-probook-450-h6q19ea
ми се вижда най-оптималният вариант. 

Какво ще кажете ?

Някой ми каза, че видеокарта geForce 635m била бъгава... тази hd8750m дали е такава ?

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS
2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като производителност, двете карти са на кантар. Nvidia-та има едно предимство обаче - CUDA.

Аз бих предпочел в случая леновото, макар и да е малко по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.