Премини към съдържанието
TheLight

Пускане на метеорологичен балон

Препоръчан отговор

Здравейте, планирам да пусна метеорологичен балон и като цяло имам познанието за хардуерната част как да го приземя,проследя и т.н. но си нямам капка идея къде мога да го пусна. По информацията която намерих  би изминал повече от 30-40 километра в дадена посока и ми трябва някое голямо,проходимо пространство,най вероятно някъде в дунавската равнина. Ако някой има някакъв опит в тази област или някакви предложения моля да ги сподели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, планирам да пусна метеорологичен балон и като цяло имам познанието за хардуерната част как да го приземя,проследя и т.н. но си нямам капка идея къде мога да го пусна. По информацията която намерих  би изминал повече от 30-40 километра в дадена посока и ми трябва някое голямо,проходимо пространство,най вероятно някъде в дунавската равнина. Ако някой има някакъв опит в тази област или някакви предложения моля да ги сподели!

За такава голяма височина трябва да се съобразите и с трасетата на самолетите и (мисля) трябва да получите разрешение от военните и Въздушно движение на гражданската авиация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

30-40 километра по хоризонтал, не по вертикала :) Но за уведомяването капитана е прав. Впрочем като частно лице, какъв интерес имате с това начинание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.