Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп HP и съм с уиндоус 7 влизам в properties (на моят компютър) и ми показва че използва 2,64ГБ вместо 4ГБ. И съм с 32 битова система . ПОМОЩ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно са заети от видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъм не ме бива много с компютрите и си мислех че е нещо малко ама маи ще го нося на майстор

Сигурно са заети от видеокартата.

А как да разбера и ако са заети мога ли да ги освободя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъм не ме бива много с компютрите и си мислех че е нещо малко ама маи ще го нося на майстор

А как да разбера и ако са заети мога ли да ги освободя ?

Оф, хората ти го написаха, инсталираш Х64 битова система. Обаче няма да виждаш пълните 4гб. рам, а 3 и нещо, защото видеото ти е вградено и дърпа от рам паметта. Нищо не можеш да направиш. Видеото ти е боклук.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 32bit поддържа 4GB според сайта на Майкрософт. Какъв е моделът на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 32bit поддържа 4GB според сайта на Майкрософт. Какъв е моделът на лаптопа?

Той ги "поддържа", но няма да ги види и ползва всичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела е ProBook4540s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
HP Probook 4510s (2.10 GHz) 15.6" diagonal HD 3GB RAM Notebook

Вие защо сте убеден, че сте с модификация, на която са монтирани 4ГБ оперативна памет? В нета виждам такива с 2 и с 3ГБ, има и с 4ГБ, но явно или не сте обърнали коя оферта сте закупили, или просто сте прецакан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Probook 4510s (2.10 GHz) 15.6" diagonal HD 3GB RAM Notebook

Вие защо сте убеден, че сте с модификация, на която са монтирани 4ГБ оперативна памет? В нета виждам такива с 2 и с 3ГБ, има и с 4ГБ, но явно или не сте обърнали коя оферта сте закупили, или просто сте прецакан.Моят е с процесор интел 2.40 и рам - 4Гб.

ето ви и линк на модела http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-probook-4540s-h4r02es.html

Редактирано от Mar70 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Впрочем, нека за малко да спрем и да обмислим добре какво казвате в първият коментар. Всъщност, се притеснявате че в момента ОС и програмите не са заели цялата налична памет и искате това да стане. Те използуват точно толкова колкото са им нужни. Ако искате да се заеме повече оперативна памет, ще трябва да пуснете повече програми едновременно. Но ми се губи смисъла от тази занимавка. Нищо притеснително няма поради това, че не се използува цялата налична оперативна памет, защото напълни ли се, ще се увеличат заявките към swap дяла на твърдият диск, което ще доведе до увеличаване на шума, на отделянето на топлина, ще скъси и времето на активно автономно ползуване на машината.

Като прочетох поредното "Помощ" в заглавието, аз самият се сащисах и обърках, защото имам приятел прецакан с модел точно на НР, който оригинално трябваше да е с 4ГБ, а му беше доставен с 3ГБ. Установи се, че във фирмата продавач са направили врътката.

Моля престанете да пишете думата "Помощ" в заглавията. Създава излишни стресове. Явно имаме посетители, които обичат да се бъзикат с нашите нерви, но ако продължавате, ще почна да докладвам такива теми и доста от тях вероятно ще изгорят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам въпросния

Впрочем, нека за малко да спрем и да обмислим добре какво казвате в първият коментар. Всъщност, се притеснявате че в момента ОС и програмите не са заели цялата налична памет и искате това да стане. Те използуват точно толкова колкото са им нужни. Ако искате да се заеме повече оперативна памет, ще трябва да пуснете повече програми едновременно. Но ми се губи смисъла от тази занимавка. Нищо притеснително няма поради това, че не се използува цялата налична оперативна памет, защото напълни ли се, ще се увеличат заявките към swap дяла на твърдият диск, което ще доведе до увеличаване на шума, на отделянето на топлина, ще скъси и времето на активно автономно ползуване на машината.

Като прочетох поредното "Помощ" в заглавието, аз самият се сащисах и обърках, защото имам приятел прецакан с модел точно на НР, който оригинално трябваше да е с 4ГБ, а му беше доставен с 3ГБ. Установи се, че във фирмата продавач са направили врътката.

Моля престанете да пишете думата "Помощ" в заглавията. Създава излишни стресове. Явно имаме посетители, които обичат да се бъзикат с нашите нерви, но ако продължавате, ще почна да докладвам такива теми и доста от тях вероятно ще изгорят.

Поздравления за експертното обяснение и пояснения към автора на темата . Мисля си обаче че това няма да му е от никаква полза , не поради друга причина , а защото от писането му става ясно че това е човек който не знае как да погледне колко памет има на компютъра . Не мисля че му говорят нещо и термини от рода на swap. Ако искаше да се научи на нещо, с едно елементарно изписване във търсачките на това как да провери  с колко рам е, и щеше да разбере на секундата  че като влезе в БИОС там си пише колко е и всичко  . Тук забелязах как друг колега му обяснява че Уиндоус7х 32 поддържал 4 Гб .....!!!!!!!!  Тези хора не мисля че имат желание да се научат нещо . Поздрави от мен и лека вечер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.