Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Людмила Попкръстева

Проблем с непрекъснато изскачащо контекстно меню след заливане на клавиатурата

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дни котаракът ми заля клавиатурата на лаптопа с кафе. Не всички бутони работят вече, поради което минах на външна клавиатура.

От 2 дни обаче непрекъснато ми изскача контекстното меню. Нито мога да пиша, нито нищо от него.

Реших, че е вирус и дори си преинсталирах всичко ;), но не е това. Свалих програмка, Sinaptyc..., която би трябвало да  ми изключи тъч пада, но не става, а и клавиатуртните комбинации с Fn + F 3,4,5,6 и т.н. не помагат.

Лаптопът ми е Dell Vostro

Някакви идеи?

Как да изключа изцяло лаптопската клавиатура и тъч пад-а?

ПП: Това го пиша повече от 15 минути, защото непрекъснато ексейпвам контекстното меню и се връщам, където ме е прекъснало, отврат :((

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сервиз лаптопа за сериозно почистване, защото под клавиатурата има и по-важни части. А кафето (водата) не е добър съветник на платките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа в сервиз, за да му сменят неговата клавиатура. Това е най-полезното нещо, което може да се направи за машинката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз задължително, ако кафето е проникнало и под клавиатурата, кой знае още какво може да стане. Най-добре е да се извади дъното и да мине химическа баня и, естествено, да се смени клавиатурата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дни котаракът ми заля клавиатурата на лаптопа с кафе. Не всички бутони работят вече, поради което минах на външна клавиатура.

От 2 дни обаче непрекъснато ми изскача контекстното меню. Нито мога да пиша, нито нищо от него.

Реших, че е вирус и дори си преинсталирах всичко ;), но не е това. Свалих програмка, Sinaptyc..., която би трябвало да  ми изключи тъч пада, но не става, а и клавиатуртните комбинации с Fn + F 3,4,5,6 и т.н. не помагат.

Лаптопът ми е Dell Vostro

Някакви идеи?

Как да изключа изцяло лаптопската клавиатура и тъч пад-а?

ПП: Това го пиша повече от 15 минути, защото непрекъснато ексейпвам контекстното меню и се връщам, където ме е прекъснало, отврат :(

ПП 2: Току-що си извадих и почистих клавиатурата. Просто няма да я включвам към дъното и така ще си реша временно проблема :) Благодаря ви за отзивчивостта, Светъл ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП 2: Току-що си извадих и почистих клавиатурата. Просто няма да я включвам към дъното и така ще си реша временно проблема :) Благодаря ви за отзивчивостта, Светъл ден! :)

Има и друг проблем, течностите, дори вода от чешмата, не да дестилирани. Техните примеси разрушават някои от компонентите. За момента може да работи (дори и без клавиатура), но след време да се появят други, по-сериозни проблеми.За това е силно препоръчително да се занесе на сервиз за промивка.Поздрави и лек ден и на теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто няма да я включвам към дъното и така ще си реша временно проблема

Правилно моментно решение. Ако лаптопа е морално стар, може да си продължите така, но

ако е сравнително нов модел, не е зле да си го оправите, все пак идеята на лаптопа е да е мобилен.

П.П.: И повече не давайте на котката да пие кафе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.