Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

S0S

Неизвестна външна мрежа свързана към лаптопа ми

Препоръчан отговор

Здравейте!!! Преди няколко дена видях, че има някаква външна мрежа закачена към мен, веднага я спрях и 1 ден я нямаше. Днеска гледам пак е свързана към мен.

post-331186-0-12053200-1386194728_thumb.post-331186-0-06134900-1386194761_thumb.post-331186-0-74587300-1386194773_thumb.

Има ли някой представа какво или кой може да е това???Много ще съм ви благодарен ако някой ми помогне със съвет какво да правя. Очевидно е че не мога да го спра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си в пространството на обществена гореща точка и може да ползуваш интернет достъп през нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, може и да греша :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо опасно няма. Това е виртуален адаптер по всяка вероятност създаден от антивирусен пакет като комодо за open vpn връзка. Това на първо четене ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо опасно няма. Това е виртуален адаптер по всяка вероятност създаден от антивирусен пакет като комодо за open vpn връзка. Това на първо четене ;)

мм не ползвам антивирусен или защитен софтуер, освен вградения в уиндоус-а, и сканирам от време на време с МБАМ. Също VPN услуги не позлвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спомни си какъв софт си инсталирал на компютъра преди да се появи въпросният адаптер. От device manager > driver > driver details, погледни кой е издателя на драйвера, което може да те ориентира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е TAP интерфейс създава се най често от впн софтуери или от торент клиенти

устройството е стандартно въпроса е кой софт го инициира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VMWare или нещо подобно ползвате ли? Лаптоп или десктоп комп...?

От device manager > driver > driver details, погледни кой е издателя на драйвера, което може да те ориентира.

!

Ползвам примерно VMWare Player и той инсталира TAP драйвер за виртуална мрежа. Ползвал съм и VPN клиент, като CyberGhost и той инсталира такъв... В смисъл вероятно е това да е станало с ваше съгласие...Вероятно не става дума за продукт на Vmware (явно не ползвате) или випиен клиент...Уиндоус принципно има строги политики при инсталирането на (външни) мрежови драйвъри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно е че не мога да го спра.

Ако си с Windows 8 ,няма как да се премахне,това  е виртуална мрежова връзка на мрежовата ти карта  за Open VPN и си върви със него! 

Ако инсталираш trustconnect ,ще ти поиска достъп и най вероятно го ползваш,след като само се активира.Явно имаш инсталирана P2P програма,която ползва точно този протокол.Някой битторент клиент или нещо от сорта.
Нищо обезпокояващо според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.