Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Атакуват ме на  пощата ми, че съм спечелила от някаква лотария от САЩ.Как да разбера какъв е IP и да видя от къде го пращат?  Със триене на имейла не става, продължават пак./Ползвам АБВ-то/

Редактирано от Тоника (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атакуват ме на  пощата ми, че съм спечелила от някаква лотария от САЩ.Как да разбера какъв е IP и да видя от къде го пращат?  Със триене на имейла не става, продължават пак./Ползвам АБВ-то/

Адреса е в хедърите на писмото, не знам как можете да ги видите в АБВ. Но даже и да го видите нищо не можете да направите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адреса е в хедърите на писмото, не знам как можете да ги видите в АБВ. Но даже и да го видите нищо не можете да направите

Точно къде да ги видя тези хедъри? В повечето случаи със заплаха с полиция се оправят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите си нова пощенска кутия и преставате да влизате в старата въобще. И внимавайте в бъдеще къде сърфирате и къде давате адреса на пощата си. Защото и по-лоши неща от фишинг могат да Ви застигнат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно къде да ги видя тези хедъри? В повечето случаи със заплаха с полиция се оправят нещата.

Повярвайте ми, подателя е взел достатъчно мерки да не можете да го откриете. И заплахи няма да помогнат. Иначе търсете хедър Received

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време пак така ме атакуваха и успях да видя от къде се пращат имейлите-Украйна, Сърбия.

Но сега  не мога са се сетя за този  хедър Received от къде да видя.И чак толко не са умни тия мошеници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите си нова пощенска кутия и преставате да влизате в старата въобще. И внимавайте в бъдеще къде сърфирате и къде давате адреса на пощата си. Защото и по-лоши неща от фишинг могат да Ви застигнат.

Това вероятно не е вариант, ако пощата е "стара" или служебна и се ползва за важни неща?Не всички си правим поща само да се регистрираме в някой форум.

Между другото форумите продават пощите ни на пакет за жълти стотинки.

Сигурен съм че го правят защото няколко пъти ми се е случвало да си направя чисто нова поща използвам за една регистрация във форум и след 3-4 часа започват да ме засипват със спам.

Имам няколко регистрации в АБВто общо взето маркираш като спам и триеш.

Досадно е но такава е цената да ползваш безплатна поща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вероятно не е вариант, ако пощата е "стара" или служебна и се ползва за важни неща?Не всички си правим поща само да се регистрираме в някой форум.

Между другото форумите продават пощите ни на пакет за жълти стотинки.

Сигурен съм че го правят защото няколко пъти ми се е случвало да си направя чисто нова поща използвам за една регистрация във форум и след 3-4 часа започват да ме засипват със спам.

Имам няколко регистрации в АБВто общо взето маркираш като спам и триеш.

Досадно е но такава е цената да ползваш безплатна поща.

Именно - ако искате сигурна поща, решението е собствен мейл сървър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си махна пощата, защото мн я ползвам.

А ай пито ме е важно да го видя и да знам кой го праща имейла, защото аз преди години съм играла он-лайн на амер лото и там ми има имейла.За това питам да ми кажете от къде се гледаше  адреса на подателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си махна пощата, защото мн я ползвам.

А ай пито ме е важно да го видя и да знам кой го праща имейла, защото аз преди години съм играла он-лайн на амер лото и там ми има имейла.За това питам да ми кажете от къде се гледаше  адреса на подателя.

В заглавната част на писмото, нещо от рода Виж оригинала или подобно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето от къде идва имейла -UNITED STATES OF AMERICA LOTTO INC <usa@aol.com>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето от къде идва имейла -UNITED STATES OF AMERICA LOTTO INC <usa@aol.com>

Не, този адрес лесно може да бъде фалшифициран, говорех за ИП адреса на подателя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно ай пито не знам как да го видя в абв-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да видиш всичко в подробности, от ABV-то пусни IMAP и си изтегли някой email клиент като Mozilla ThunderBird или дори MS Office Outlook. В тези програмки има разширени опции, с които можеш да прегледаш хедърите и цялата информация. Общо взето web интерфейсите на пощите не предлагат такива възможности, аз си тегля пощата с email клиент.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да видиш всичко в подробности, от ABV-то пусни IMAP и си изтегли някой email клиент като Mozilla ThunderBird или дори MS Office Outlook. В тези програмки има разширени опции, с които можеш да прегледаш хедърите и цялата информация. Общо взето web интерфейсите на пощите не предлагат такива възможности, аз си тегля пощата с email клиент.

КОнкретно гугълската поща предлага интересни инструменти в тази насока, така че човек да може да види каквото го интересува :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така няма ли да стане? Опитай.

Публикувано изображениеabv.jpg

ТОва ще е само временно решение, докато спамерите не решат да сменят адреса на подателя. Може би ще е по-разумно просто да се мине на друга поща като гугъл или яху

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще е по-разумно просто да се мине на друга поща като гугъл или яху

Google, която ти чете личната кореспонденция ли? Я пак? Имам поща в Google, но единственото й предназначение е за регистрации. Всъщност точно в тая поща имам СПАМ, който не мога да спра, колкото и филтри да създавам.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google, която ти чете личната кореспонденция ли? Я пак? Имам поща в Google, но единственото й предназначение е за регистрации. Всъщност точно в тая поща имам СПАМ, който не мога да спра, колкото и филтри да създавам.

Имам няколко акаунта там и нямам оплаквания и то от откриването на тази услуга. Явно местата, където се регистрираш нещо правят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам няколко акаунта там и нямам оплаквания и то от откриването на тази услуга. Явно местата, където се регистрираш нещо правят :)

Аз имам оплаквания. За поверителността на личната информация. А ако GMAIL беше по стока, трябваше да пльосна мейла си в интернетя, да бъде заливан със СПАМ, но нито едно писмо да не достига до мен. Да не говорим как ти четат цялата поща, уж за да персонализират рекламите, търсенията и какво ли не, а в действителност към трети страни не се знае на къде отива информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, твоите оплаквания и при мен НЕ се случват. Спамят ми само от петиционният сайт Avaaz, от Seeking Alpha и фейсбук(където много отдавна не влизам). За което аз лично съм си виновен. Мога да ги блокирам когато пожелая, но ме мързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, твоите оплаквания и при мен НЕ се случват. Спамят ми само от петиционният сайт Avaaz, от Seeking Alpha и фейсбук(където много отдавна не влизам). За което аз лично съм си виновен. Мога да ги блокирам когато пожелая, но ме мързи.

Това ли?

Microsoft has launched a campaign openly criticising its rival Google for snooping on people’s emails.The software company has said it is appalled how Google uses “private information for profit” and found the majority of people think scanning emails is “an invasion of privacy. “In a series of new adverts, Microsoft explains how Google reads every email users send, picking up on key words to target advertising in a bid to make more cash.In a survey Microsoft found 83 per cent of people felt scanning emails was an invasion of privacy and 93 per cent said they thought users should be allowed to opt out of the service – it is not currently possible to do this as a Gmail user.Microsoft, which makes most of its money by selling software, has set up a website called keepyouremailprivate.com which includes examples of how Google uses emails to make more money.Telegraph.co.uk

А иначе - определено не съм се вписвал сам в СПАМ листите. Някакви германци ми спамят едната поща. Регистрации като цяло имам малко. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и разни други. Подписах една две петиции против SOPA и PIPA навремето и ония  се закачиха :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли?А иначе - определено не съм се вписвал сам в СПАМ листите. Някакви германци ми спамят едната поща. Регистрации като цяло имам малко.

Да, и разни други. Подписах една две петиции против SOPA и PIPA навремето и ония  се закачиха :)

Мисля че се отклоняваме от темата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.