Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте хора както споменах преди време решил съм да си взема 290-ка,НО ВСЕ ОЩЕ НЯМА "Афтермаркет" охлаждене!Мисля да изчакам до януари и ако тогава няма решение ще си "направя" сам охлаждането! :D  Мисля да я охлаждам с вода,но понеже е ПРЕКАЛЕНО скъпо се разрових из нета и какво намерих...един пич си я охлажда си охладител за процесор! :D Много се замислям върху този вариант,но не знам от къде ще мога да взема тези пасивни охладителчета от алуминий и т.н. :questions:  :( Надявам се да ми помогнете с решението!  :) Линка за видеото: http://www.youtube.com/watch?v=D44pXi9Cjkg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключително некъдърно реализирано охлаждане е според мен това.  Винаги са излизали адекватни охлаждания за топ  видео картите така че изчакай  а не прави глупости като този от клипа да не изгориш с 1000 лева. Имам 20 такива пластинки и са пълен смях като изработка.Може да ги лепнеш на рам памет но на видео  да ги сложиш  не е сериозно. Какво ще се случи със тези свински опашки като картата дигне 80 градуса ми е много интересно .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този от клипа охлажда само видео процесора, а при високо производителните видеокарти карти се загрява почти всичко, особено паметта. Картата ще ти прегрее като я натовариш повечко.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам на къде биете и аз не бях много сиг. дали това щеше да стане,но реших да ви попитам все пак горе долу колко пари ще ми излезе къстъм водно ох.?Не съм сигурен дали тази карта ще може да се охл. на въздух и в същото време на е оверклокната на 1200-300мхз. :)Edit: Какво бихте ми предложили вие от всички тези варианти?  :)

Редактирано от Rekklez (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко потребители  имат тая карта и колко от тях  я охлаждат с нещо различно от  заводското охлаждане как мислиш ? Едва ли ще намериш гейм заглавие което да я затормози до толкова ,че да и трябва екстремен клок  в близките поне 18 месеца. Цената и е колкото  ти е цялата конфигурация и има производителност в запас доста.Съвета ми е като си я купиш и видиш как  вървят игрите с по 80+ FPS да  не бързаш с купуването на водно охлаждане  което за тази карта ще е поне 300+ лева.Забелязваш ли ,че всички производители ползват едно и също охлаждане без значение колко е клокната картата заводски! 300 клок  не се прави ей така от раз и може и никога да не го направиш ако ще и течен азот да  сложиш. Чипа си има лимит който  с нищо ти не можеш да минеш а най малкото пък с тия  безумия за охлаждания дето ги гледаш в Youtube.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS R9 290X DirectCU II, MSI TwinFrozr IV, скоро ще ги има. Ако не, по-добре едно Accelero Xtreme III и клоквай на воля. Големия проблем е да се охладят адекватно VRM-ите, не толкова паметта и ядрото.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо въобще е това водно охлаждане, щом картата се държи нормално и със заводското.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо въобще е това водно охлаждане, щом картата се държи нормално и със заводското.

Маи някой иска да си пробва уменията на карта за 1000лв. :D  И ако стане някакъв фал после ще има :help wanted4: .

Картата е достатъчно добра към днешна дата за всяко заглавие. Клок и такива охладители може след 2-3години да се наложи, но само за определени игри и то при големи резолюции и макс. детайли.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуването на такава карта изобщо не си заслужава инвестицията след като и  с карта за 400 лева може да се играят игрите с достатъчно кадри на Full HD . Топ картите са за ентусиасти дето не си знаят парите и имат машини за по 7- 8 бона  със всички гевезелъци по тях. Всима се карта дето ще те избута 2 години а после  ако имаш мерак още за игри  взимаш следващата конфигурация и така  докато ти писне и пораснеш  до толкова ,че и компютър за 500 лева да ти стига.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо трябва да имам нещо в кутията което ще работи на 94C или пък за да работи по-студено трябва на се увеличи вентилаторчето(тоест да имам летище или нещо от сорта до мен :D ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си правете подобни експерименти, най-малко защото може да прецакате картата. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо трябва да имам нещо в кутията което ще работи на 94C или пък за да работи по-студено трябва на се увеличи вентилаторчето(тоест да имам летище или нещо от сорта до мен :D ).

Ако видеокартата работи на 94 градуса, значи имаш проблем. По-добре смени охлаждането с по-добро и си добави вентилатор в кутията. Ако вентилаторите са ти шумни, значи са за смяна или не са почиствани.Има доста добри тихи вентилатори. Вярно по-скъпи са, но в никакъв случай няма да дадеш 300 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако видеокартата работи на 94 градуса, значи имаш проблем. По-добре смени охлаждането с по-добро и си добави вентилатор в кутията. Ако вентилаторите са ти шумни, значи са за смяна или не са почиствани.Има доста добри тихи вентилатори. Вярно по-скъпи са, но в никакъв случай няма да дадеш 300 лева.

Тя самата карта работи на 94ц няма проблем за нея,но аз не искам да имам такова нещо в кутията!  :) Ще изчакам за афтермаркет охлаждания дано излязат скоро. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя самата карта работи на 94ц няма проблем за нея,но аз не искам да имам такова нещо в кутията!  :) Ще изчакам за афтермаркет охлаждания дано излязат скоро. :)

На 94 градуса работи в load режим. В idle не повече от 40 градуса. И картата не е толкова шумна. Ама ако те е шубе изчакай картите със свестни охлаждания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си решаваш. Просто коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора както споменах преди време решил съм да си взема 290-ка,НО ВСЕ ОЩЕ НЯМА "Афтермаркет" охлаждене!Мисля да изчакам до януари и ако тогава няма решение ще си "направя" сам охлаждането! :D  Мисля да я охлаждам с вода,но понеже е ПРЕКАЛЕНО скъпо се разрових из нета и какво намерих...един пич си я охлажда си охладител за процесор! :D Много се замислям върху този вариант,но не знам от къде ще мога да взема тези пасивни охладителчета от алуминий и т.н. :questions:  :( Надявам се да ми помогнете с решението!  :) Линка за видеото: http://www.youtube.com/watch?v=D44pXi9Cjkg

Не ги слушай! :Д Купи си водно охлаждане за процесор и ето това NZXT Kraken G10 - http://www.nzxt.com/product/detail/138-kraken-g10-gpu-bracket.html и нямаш грешка! За жалост в БГ го няма, но ако държиш да ти е така, си го копувай от чужбина! Това охлажда и всичко и с водното охлаждане охлажда процесора. Само си направи сметката кое кога и колко ще струва! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това ти трябва  да изпаднеш в матрицата  и да усетиш игрите :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги слушай! :Д Купи си водно охлаждане за процесор и ето това NZXT Kraken G10 - http://www.nzxt.com/product/detail/138-kraken-g10-gpu-bracket.html и нямаш грешка! За жалост в БГ го няма, но ако държиш да ти е така, си го копувай от чужбина! Това охлажда и всичко и с водното охлаждане охлажда процесора. Само си направи сметката кое кога и колко ще струва! Поздрави!

Това цялото ли е 30$ о.О?  :D ПО ДЯВОЛИТЕ ако е така го взимам където намеря най-бързо! :DЕдит:Ама то още не е представено(утре го пускат на пазара)... :crying10: Ще изчакам до 20 някъде и ще попитам Ник*м дали ще мога да го поръчам при тях(ако го нямат). :) Ревю от Линус:http://www.youtube.com/watch?v=YattxxyWRh0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега не бързай много! Почти сигурно ще изгубиш гаранцията, ако сложиш друг охладител, а да дадеш 800лв. и да нямаш гаранция си е доста глупаво според мен. Ти си прецени!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега не бързай много! Почти сигурно ще изгубиш гаранцията, ако сложиш друг охладител, а да дадеш 800лв. и да нямаш гаранция си е доста глупаво според мен. Ти си прецени!

Kолега, от NZXT дават гаранция 2 години! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това ти трябва  да изпаднеш в матрицата  и да усетиш игрите :)

Докато ровех за Кракен Г10 видях това: http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=CA-000-MW&emcs0=2&emcs1=Produktdetailseite&emcs2=FS-433-OE&emcs3=CA-000-MW :D

До колкото знам Сапфир ти разрешават да сложиш водно охл. без да ти отпада гаранцията,но като връщаш картата трябва да сложиш фирмения охл. или нещо такова съм чел из чичо Гугъл. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дават на тяхната джаджа гаранция. На картата гаранцията пак ли от тях ще си е търсиш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, това което предлагаш е допълнение към водното охлаждане, което струва $100 или $140, в зависимост от модела.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водно за тая карта под 300 лева ще намерите на върба в 6-так :) Един качествен въздушен охладител е 150 лева а за водно  е по 3 цената барабар със течности,маркучета и тн. Гаранцията покрива това което взимаш от магазина  във вида в който го взимаш. Всякакви маниполации  и заигравки на тема модване извършени от не оторизиран за целта сервиз  са  извън гаранцията и на собствен риск. Един  техник който е  разглобил поне 100 карти в практиката си ще  забележи маниполацията  на секундата.Инженерите и дизайнерите на охлаждането са поне 50 пъти  по в час от нас  и  преди да сложат тази турбина са направили тая карта крива от клок и натоварване на стендове. Никой няма да предложи карта за 600 евра и да и сложи охлаждане за видео карта от 60 евро .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дават на тяхната джаджа гаранция. На картата гаранцията пак ли от тях ще си е търсиш?

E като се развали охладителя, 100% ще ти подменят и картата, пък и зависи на каква марка е картата!

Водно за тая карта под 300 лева ще намерите на върба в 6-так :) Един качествен въздушен охладител е 150 лева а за водно  е по 3 цената барабар със течности,маркучета и тн. Гаранцията покрива това което взимаш от магазина  във вида в който го взимаш. Всякакви маниполации  и заигравки на тема модване извършени от не оторизиран за целта сервиз  са  извън гаранцията и на собствен риск. Един  техник който е  разглобил поне 100 карти в практиката си ще  забележи маниполацията  на секундата.Инженерите и дизайнерите на охлаждането са поне 50 пъти  по в час от нас  и  преди да сложат тази турбина са направили тая карта крива от клок и натоварване на стендове. Никой няма да предложи карта за 600 евра и да и сложи охлаждане за видео карта от 60 евро .

Ще намери водно под 300 лева! Ако беше прочел цялата тема и беше видял моя вариант, щеше да разбереш, че може... Моят вариант (Kraken G10) е нещо като bracket, който ти позволява да монтираш водно охлаждане за процесор в/у видео картата си! На пазара има 101 избора, за да може човек да прецени. Нека авторът да прецени какво иска. Ако иска водно- моето предложение, ако иска въздушно да чака Direct CU2 или Gaming варианта на MSI, които за мен са най- добри!ПС: Може и охладителя на Gigabyte, който е с 3 вентилатора, но пак препоръчвам DCU2. Успех! 

Редактирано от AGgolqm (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.