Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравей, народе!

Надявам се, че съм уцелил раздела, и че темата е за тука.

Значи, предстои ми да си купя първия принтер. Нямам никакви, ама никакви познания, но от малко четене в интернет се спрях на мастилноструйни принтери, които могат да се зареждат.

Намерих един френд, който си купи принтер отдавна, но не го ползва от 2 г. А той работеше преди време с него, но спря да го използва. Иска да ми го даде за 20-30 лв. Искам да знам обаче какво трябва аз да го правя с него. Той е принтер, може да прави и снимки съответно със специалната хартия и може да печата върху цс/двд дискове. Точно това ми трябва на мен.

Искам да питам, като го взема, какво да правя с него. Може тонер касетите да са засъхнали, или да са се спекли (от интернето го чух) и да трябва да се сменят, а то гледал съм цените, и са скъпички, а а ако е само за зареждане за мастило, не мисля, че ще ми излезе повече от 20-30 лв. нали? Точно затова пиша тук, за да ми кажете какво ще трябва да го правя, след като 2 г. не е ползван този принтер. Обяснете ми, моля. Знам, че е на HP, принтера.

Също така бихте ли се навили да си купите принтер от интернет втора употреба, принтер, който повече от 6 месеца не е ползван, какво ще трябва да му се направи?!

Редактирано от Cvetanov Posveteniat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Този принтер, ако не е използван 2 години просто го зарежи. За нищо не става.

2. Мастилноструйните принтери са по-евтини, но консумативите са доста скъпи.

3. Кажи точно за какво ще го използваш този принтер и с какъв бюджет разполагаш, за да може да те ориентираме.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Този принтер, ако не е използван 2 години просто го зарежи. За нищо не става.

2. Мастилноструйните принтери са по-евтини, но консумативите са доста скъпи.

3. Кажи точно за какво ще го използваш този принтер и с какъв бюджет разполагаш, за да може да те ориентираме.

Значи въобще да не се занимавам с другия, така ли?

Ами аз предимно ще си принтирам за мен разни неща, информация, разни песни с акорди и подобни глупости. За даскалото нещо, или нещо, ако може да се измисли за преиписване/пищовчета пак.

Нямам по-големи критерии, но този ми се видя изкушаващ, защото беше и фотопринтер и на сд/двд може да печата, затова.

Цената - колкото по-малко, толкова по-добре. Не им разбирам консумативите, ако можеш ми обясни. Разбрах, че има такива, дето после мастилото само се зарежда, нали? Няма да принтирам кой знае колко много...

Пак питам, нещо от интернет втора употреба, да рискувам ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи въобще да не се занимавам с другия, така ли?

Ами аз предимно ще си принтирам за мен разни неща, информация, разни песни с акорди и подобни глупости. За даскалото нещо, или нещо, ако може да се измисли за преиписване/пищовчета пак.

Нямам по-големи критерии, но този ми се видя изкушаващ, защото беше и фотопринтер и на сд/двд може да печата, затова.

Цената - колкото по-малко, толкова по-добре. Не им разбирам консумативите, ако можеш ми обясни. Разбрах, че има такива, дето после мастилото само се зарежда, нали? Няма да принтирам кой знае колко много...

Пак питам, нещо от интернет втора употреба, да рискувам ли?

Цвете ли искаш да бъде принтера или чернобял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цвете ли искаш да бъде принтера или чернобял?

Ако чернобелите са драстично по-евтини, нека бъде чернобял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако чернобелите са драстично по-евтини, нека бъде чернобял...

Ето ти линк. Може да си намериш и втора употреба, но там не е сигурно дали принтера няма да има дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк. Може да си намериш и втора употреба, но там не е сигурно дали принтера няма да има дефект.

Защо лазерни, бе, брат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо лазерни, бе, брат?

Ето защо:

цък

цък

Прецени си сам.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето защо:

цък

цък

Прецени си сам.

Здравей отново. Намерих един принтер, който не работи от около 3-4 месеца. Дали би ми създавало проблеми и излишни средства по него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей отново. Намерих един принтер, който не работи от около 3-4 месеца. Дали би ми създавало проблеми и излишни средства по него?

Пробвай го, разпечати нещо на него и ще разбереш.

Това "не работи от около 3-4 месеца" какво означава? Спрял е да работи или не го ползват, защото са си взели нов?

Ако си прегледал предложенията (от фирми и с гаранция) за принтери втора ръка, сигурно си забелязал, че фирмите не предлагат мастилено-струйни принтери.

Защо ли?....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мастиленоструен принтер се купува, ако е нов.При всички други случаи ще имате сериозни проблеми. При него консумативите са много неизгодни за купуване като цена-копия. Лазерен може, но и там нещата опират до сериозна проверка какво може и какво не да печата, колко копия може да направи с едно зареждане на касетата и т.н. Не ви съветвам да давате пари за стар или ползван принтер, най вече от непознат човек, който не знаете как е експлоатирал принтера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За разни "други работи";"от дъжд на вятър" и т.н. - само  лазерен принтер.Може да не е най-евтиния ,но консумативите му трябва да са такива.Може половин година да  седи в ъгъла ,но като ти потрябва - ще си  свършиш работа. Също така трябва да има драйвери за актуалните ОС.   За снимките има фирми : хем по-евтино, хем по-качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора значи трябва да търся принтер, който е лазарен.

Я кажете, този струва лиси? http://prodavalnik.com/hp-photosmart-d5160-namalenie-i36674059

Ако не, дайте някаква информация за принтери втора ръка, които мога да поръчам през интеренет. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През лятото с помощта на lz4jw си намерих цветен лазерен принтер втора ръка.

До момента съм отпечатал около 1000 страници А4 предимно цветни и има тонер за поне още толкова.

Използвам го да си правя етикети разни листовки и отвреме навреме  отпечатвам по някоя снимка.

Във фото студио ми искат от 1,50 до 2лв за цветна страница формат А4 

Цената му я избих отдавна. Още с първите 1000 етикета които си отпечатах.

Консумативи не мисля да сменям в момента в които спре да печата просто ще си купя друг пак втора ръка вървят по около 200-250лв.

ето линк към темата

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помагайте, деееееееее :(

Сигурно ви е много трудно да напишете в Гугъл "принтери втора употреба"...

Между другото още не сте казали до колко пари да е принтера....

И за какво и колко ще го ползвате...

Цветен или черно-бял...

Ако е до 20-30лв (каквито си избирахте до сега) няма смисъл да си пишем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсих в гугъл и не намерих. Този принтер имаше печат за цс/двд, затова се спрях на наго, заради цената.

Друг въпрос. Ако лазарен принтер не е ползван от 1-2 г. какво става с него? За смяна на тонер касетите, за презареждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Търсих в гугъл и не намерих. Този принтер имаше печат за цс/двд, затова се спрях на наго, заради цената.

Друг въпрос. Ако лазарен принтер не е ползван от 1-2 г. какво става с него? За смяна на тонер касетите, за презареждане?

По темата Ви са дадени достатъчни мнения. Ако я прочетете внимателно, сам можете да вземете правилното решение. Достатъчно сме Ви помогнали. Съвсем друг е въпросът, че не сте запознат с принтерите и техният начин на употреба. Темата за мен е приключена!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помагайте, деееееееее :(

Ами трябва да се тества. Ще трябва да се разбереш с продавача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.