Премини към съдържанието
meany

Проблем: PC постоянно издава сигнала за включено/изключено ново устройство

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем: компютърът ми постоянно издава сигнала за включено и после изключено ново устройство (като например при свързването на флаш памет), но няма нищо включено в него. Как да го спра? Благодаря предварително и извинявайте, ако темата не е за тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си USB-тата дали работят коректно. Не е нормално да се чува подобен звук без да е закачено някакво устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разкачете всички usb кабели и споделете резултата.

Ако продължи да се чува - тогава ще мислим за други варианти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп или настолен компютър?

Ако е лаптоп е възможно проблема да идва от картриадъра. Изкривена пластинка, дефектна карта или овлажняване са най честите проблеми.

Отвори Диспечер на устройствата, при чуване на сигнала менюто ще се обновява и ще видиш кое устройство е проблемното.

Възможно е и да ти е прекъснат някой USB кабел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп или настолен компютър?

Ако е лаптоп е възможно проблема да идва от картриадъра. Изкривена пластинка, дефектна карта или овлажняване са най честите проблеми.

Отвори Диспечер на устройствата, при чуване на сигнала менюто ще се обновява и ще видиш кое устройство е проблемното.

Възможно е и да ти е прекъснат някой USB кабел. 

настолен компютър

Разкачете всички usb кабели и споделете резултата.

Ако продължи да се чува - тогава ще мислим за други варианти.

няма свързани usb кабели, освен този за мишката, клавиатурата, монитора, захранващия и този за интернета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мишката и клавиатурата да не са USB?

Опитахте ли да спрете (изключите) компютъра изцяло (включително и от захранването) и да го пуснете отново?

Чува ли се звук преди да е заредил ОС (Windows)?

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от двете свързани с USB (мишка и клавиатура) ,ще те изоставя скоро.Най-вероятно поради прекъснат кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мишката и клавиатурата да не са USB?

Опитахте ли да спрете (изключите) компютъра изцяло (включително и от захранването) и да го пуснете отново?

Чува ли се звук преди да е заредил ОС (Windows)?

не, не са usb, изходите са... кръгли :D ако мога така да ги опиша :P не се чува звук преди да е заредил, но странното е, че звука се появява примерно по средата на деня, когато вече е поработил компютъра или веднага след включването. Сега нищо не съм правила преди да прочета всички ваши мнения и спря сам.. (луда работа) След като се появи пак този звук, ще изпробвам съветите ви и пак ще докладвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така - след като игнорирахме проблем с включените кабели в усб конекторите (няма такива според ползвателя) остава изкривени пластинки и окъсяване на някой от конекторите за усб дъното или ако кутията има преден панел и там са изнесени усб портове - то може и там да окъсява някъде (махат се конекторите за предния панел от дъно и ще се види дали е това проблема). Засега толкова като съвети...

А светва ли стрелкичка долу в дясно при часовника?

Четец за карти да имате вместо флопи и да е включен с вътрешен кабел в кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така - след като игнорирахме проблем с включените кабели в усб конекторите (няма такива според ползвателя) остава изкривени пластинки и окъсяване на някой от конекторите за усб дъното или ако кутията има преден панел и там са изнесени усб портове - то може и там да окъсява някъде (махат се конекторите за предния панел от дъно и ще се види дали е това проблема). Засега толкова като съвети...

А светва ли стрелкичка долу в дясно при часовника?

Четец за карти да имате вместо флопи и да е включен с вътрешен кабел в кутията?

Не светва стрелкичката, нямам четец, но и нямам представа за кои пластини става въпрос :( ако се налага отваряне на комютъра, явно ще ми трябва човек.. Благодаря ви много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, два

И при мен го има този проблем. Много рядко се случва, но не съм му обръщал внимание. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете капачето на предните портове и огледайте внимателно в какво състояние са. Почистете с нещо духащо/смучещо дупките, ако се е събрал прах и мъх.

За да се игнорира дали проблема е от тях - трябва да се отвори кутията и да се изключат от дъното и да се поработи без да са включени....

Също така на задните портове (които са директно на дъното) може да окъсява при окривена пластинка вътре в порта.

Още един вариант е да имате нещо като програма в ОС, която търси модем/четец/друго на определен усб порт и тя да прави проблем. Огледайте какво се стартира заедно с ОС и кажете какви усб устройства използвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.