Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Daniel Dinkov

RQ : насоки за писане на задача за рязане на медни или стоманени тръби ...

Препоръчан отговор

Добър ден . От училище ни дадоха домашна да развием няколко теми с помощта на интернет , но не откривам нищо. Ако може някой да помогне .... Темите са :

1.Техника и технология за изработване на инсталации от стоманени тръби.

2.Рязане и огъване на медни тръби (инструменти,техника и технология).

ПС: по този предмет няма учебник .............. Приятен ден !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Технологията е много проста. Резеца опира в тръбата, прави се 1-2 пълни оборота, натягане на витката, още 1-2 оборота и така, докато тръбата се среже...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ножовката съм рязал медни тръби, не се смачкват, но после ръбовете трябва да се пилят. Обаче в инсталации рядко се ползват чисто медни тръби... Какъв ви е предмета и не са ли ви дали някаква литература?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предмета е Технология за изработване на инсталации , и нямаме учебник . Госпожата ни раздава уроците на листи , ние ги преписваме и ги учим . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предмета е Технология за изработване на инсталации , и нямаме учебник . Госпожата ни раздава уроците на листи , ние ги преписваме и ги учим .

"Прекрасно" :DЕто ти и клипче:http://www.youtube.com/watch?v=nLB3MomrXd0p.s. Как си с английският език?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако ми кажеш как се казва машинката на български , ще го напиша както човека в клипа го казва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако ми кажеш как се казва машинката на български , ще го напиша както човека в клипа го казва .

Да ти кажа, не знаех и аз как е на БГ, но, представи си, нарича се "тръборез"... Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тръборез се казва, а за огъване се ползва тръбогиб , ама по принцип инсталациите се правят вече със заваряване на фабрични колена и преходи   . 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медни тръби се огъват най лесно и на ръка,като предварително я загреем с горелка до червено и бързо я охладим с вода.Загряваме мястото, където ще огъваме, като то е с дъжина около 20см,след като се охлади, тръбата омеква.Дано съм ти бил полезен.

П.П.Говоря за тръби с дебелина до 22 или 24 мм

Редактирано от balki65 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господата над мен явно имат практически опит и е добре да се вслушаш в тях.Аз лично съм виждал само 1 единствен път как се реже медна тръба и нищо друго. Всичко това, което написах и копирах го намерих с 3-4 клика в Google.Вероятно колегите ще могат по-точно да ти помогнат :)p.s.До днес не знаех, че това се казва тръборез :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер.Госпожата ни по Технологии за Изработване на Инсталации ни даде домашна да препишем някакви теми от интернет, но не намирам нищо освен някакви реклами за стомани и тем подобни...
Ако може помогнете защото за утре трябва да съм готов(поне до някъде) с тая домашна...
Темите са : 
1.Техника и технология за изработване на инсталации от стоманени тръби.Монтаж и укрепване на тръбите.
2.Рязане и огъване на медни тръби .Инструменти , техника и технология.
3.Разглобяеми съединения за свързване на медни тръби , фитинги и арматура.
4.Неразглобяеми съединения за свързване на медни тръби.
5.Техника и технология за озработване на инсталации от медни тръби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам спомен от преди малко. Сега да не се изреди целият клас да пуска отделни теми?

Стъни, колко си бърз:D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам спомен от преди малко. Сега да не се изреди целият клас да пуска отделни теми? Стъни, колко си бърз :D

Хеееей, нали съм "Бързият Джо" :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.