Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и браво!

Имаш на разположение петте кутии и си изпробвал всяка една от тях и самостоятелно стигна до тези изводи или просто щипна от тук от там инфо и написа ревюто?

Ако е така е редно да посочиш източника, извинявам се ако си го направил но аз поне не видях никъде да пише.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и браво!

Имаш на разположение петте кутии и си изпробвал всяка една от тях и самостоятелно стигна до тези изводи или просто щипна от тук от там инфо и написа ревюто?

Ако е така е редно да посочиш източника, извинявам се ако си го направил но аз поне не видях никъде да пише.

Имал съм досег с FD Core 3000, Enermax ECA3250BW и Thermaltake GS-III. За Cooler Master изцяло инфото съм го взимал от тестове и ревюта в нета. Данните за кутиите са взимани от официалните им сайтове. Другото, което е че не съм събрал кутиите пред мен и да ги тествам една срещу друга, но споменах с кои кутии съм имал опит. Просто сега реших да ги съпоставя като съм се старал да съм максимално обективен. N300 и N400 ги включих, защото са доста популярни в България, а и във форума са доста предпочитани. Всичко което съм написал е със собствени думи и няма едно изречение копирано от друго ревю или тест. А и идеята е като цяло да се види, че компютърната кутия е доста важна част от системата.

Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FD Core 3000 определено не е толкова сред бюджетните предложения, но пък си заслужава цената заради добрите характеристики, както е споменато в статията. Затова я предлагам доста често из конфигурациите с малко по-голям бюджет. Иначе поздрави за труда ! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е написано всичко и с доста разбираем стил, дори и хора с малък или почти нулев опит в хардуера биха разбрали за какво иде реч. Имам обаче някои забележки - добре е цените на кутиите да са в USD или да варират в някакъв диапазон, защото търговците постоянно променят цените спрямо курса на долара. Относно разликата в ширината от порядъка на 10 мм. не е толкова фрапираща и най-вече за процесорното охлаждане, по простата причина. че вече се предлагат "водни" охладители за процесор на доста прилична цена. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е написано всичко и с доста разбираем стил, дори и хора с малък или почти нулев опит в хардуера биха разбрали за какво иде реч. Имам обаче някои забележки - добре е цените на кутиите да са в USD или да варират в някакъв диапазон, защото търговците постоянно променят цените спрямо курса на долара. Относно разликата в ширината от порядъка на 10 мм. не е толкова фрапираща и най-вече за процесорното охлаждане, по простата причина. че вече се предлагат "водни" охладители за процесор на доста прилична цена. 

Стила точно такъв исках да е, разбираем дори и за хората с малки и никакви познания в хардуерният раздел. За цените приемам критиката, но дори и да са в долари пак си менят доста често, а и идеята е да се види приблизителна цена на БГ пазара. За охладителите ги разделих до 160мм и такива над 160мм, защото повечето бюджетни въздушни охладители са около 159-160мм, а повечето сериозни въздушни охладители прескачат тази граница от 160мм. До водните охлаждания не съм наблегнал много(само с по едно изречение), защото не са толкова популярни в България.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега поздравления за положения труд, но ........... крайния продукт е меко казано странен.

Защо по дяволите се подигра така с Delux като сложи някаква кутия от преди 10 години?

В действителност виждал ли си техни кутии на цена около 100лв?

Аз лично съм ползвал такава която си беше от доста дебела ламарина и дизайна ми харесваше и здрава беше, не дрънкаше и т.н но я пенсионирах.

Зашо не описа

MZ405 

Публикувано изображение

Като цяло когато ще правиш сравнение е странно едния участник да е два пути по-евтин от другия. Да няма кутии на CM на цената на Fraktala разбирам ама има ............

CM N500

CM CENTURION 6

От това което си написал от далече личи, че Fractal-а е твоя фаворит, но обективноста ти я няма никаква.

Защо не сравниш Fractal-a да речем с ниакой HAF ? Между тях няма и 20% разлика в цената докато с N300 разликата е 80% !!!!!

И заглавието не отгожаря на съдържанието или представата ти за бюджетна кутия е грешна. 

Ако тези са бюджетните онези с цена под 60 лв в какув клас са?

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега поздравления за положения труд, но ........... крайния продукт е меко казано странен.

Защо по дяволите се подигра така с Delux като сложи някаква кутия от преди 10 години?

В действителност виждал ли си техни кутии на цена около 100лв?

Аз лично съм ползвал такава която си беше от доста дебела ламарина и дизайна ми харесваше и здрава беше, не дрънкаше и т.н но я пенсионирах.

Зашо не описа

MZ405 

Като цяло когато ще правиш сравнение е странно едния участник да е два пути по-евтин от другия. Да няма кутии на CM на цената на Fraktala разбирам ама има ............

CM N500

CM CENTURION 6

От това което си написал от далече личи, че Fractal-а е твоя фаворит, но обективноста ти я няма никаква.

Защо не сравниш Fractal-a да речем с ниакой HAF ? Между тях няма и 20% разлика в цената докато с N300 разликата е 80% !!!!!

И заглавието не отгожаря на съдържанието или представата ти за бюджетна кутия е грешна. 

Ако тези са бюджетните онези с цена под 60 лв в какув клас са?

Ще ти отговоря така на въпросите ти:

1. FD 3000 не ми е никакъв фаворит имал съм досег с доста по-добри кутии, ясно съм написал, че е най-добра от изброените, но и цената и е най-висока.

2. Сравних тези кутии, защото са масово препоръчвани във форума, а и съм имал досег с някой от тях.

3. Както виждаш всичките са сравнявани по едни критерии!

4. За Delux-а ще кажа следното: Никога не съм срещал тяхна кутия за 100лв.+(дори не съм чувал, че правят толкова скъпи кутии). Дал съм е за пример, защото всички Delux кутии в БГ са точно това ниво като цитираната от мен. Защо Thermaltake, Cooler Master, Fractal нямат продукт с толкова ниско качество като на този Delux?

5. За заглавието съм съгласен, че е малко неточно, но сравнявам популярни продукти в БГ и целта е човек като види това ревю да разбере защо едната кутия е 70лв., а другата 120лв. и сам да прецени коя кутия е за него.

Благодаря ти за критиката, беше ми ясно, че ще има колеги на друго мнение. Все пак целта ми бе просто да се съпоставят най-препоръчваните кутии във форума(Enermax не е една от тях, но е сложих защото не е никак лош избор според мен). ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми, явно опита с кутийте Ви е скромен и не е достатъчен за да напишете стойностен материал.

1 Термина "бюджетен" определно не означава кутия за 100+лв. Бюджетни ПЦта са с цена от 350-400лв а вие като похарчите 200 за кутия и захранване и за останалите части какво остана?

2 Когато се сравняват дадени продукти се гледа те да са в горе долу една ценова категориа а не единия да е 4 пъти по-скъп

3 "защото всички Delux кутии в БГ са точно това ниво като цитираната от мен" това показва колко не запознат сте с продуктите на Delux. Дал съм ви пример с кутия която я има на пазара и спокойно можете да я оцените, въпреки, че в критериите Ви не видях точки за 22см вентилатор и фанконтролер. Можете да разгледата линка и сам ще се убедите че кутия като показаната от вас не се предлага. Дал съм Ви и пример за кутии на CM които са в ценовия клас на другите.

4 Ясно е защо от наличните на пазара кутии Delux сте избрали точно тази с дизаин от прфеди 10 години, а не някоя от другите. Трябвало ви е нещо контрастиращо за да изпъкнат другите

5 Когато се прави подобен материал той трябва да е обективен което на Вас не ви се е получило. 

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми, явно опита с кутийте Ви е скромен и не е достатъчен за да напишете стойностен материал.

1 Термина "бюджетен" определно не означава кутия за 100+лв. Бюджетни ПЦта са с цена от 350-400лв а вие като похарчите 200 за кутия и захранване и за останалите части какво остана?

2 Когато се сравняват дадени продукти се гледа те да са в горе долу една ценова категориа а не единия да е 4 пъти по-скъп

3 "защото всички Delux кутии в БГ са точно това ниво като цитираната от мен" това показва колко не запознат сте с продуктите на Delux. Дал съм ви пример с кутия която я има на пазара и спокойно можете да я оцените, въпреки, че в критериите Ви не видях точки за 22см вентилатор и фанконтролер. Можете да разгледата линка и сам ще се убедите че кутия като показаната от вас не се предлага. Дал съм Ви и пример за кутии на CM които са в ценовия клас на другите.

4 Ясно е защо от наличните на пазара кутии Delux сте избрали точно тази с дизаин от прфеди 10 години, а не някоя от другите. Трябвало ви е нещо контрастиращо за да изпъкнат другите

5 Когато се прави подобен материал той трябва да е обективен което на Вас не ви се е получило. 

Не искам да спорим тук кой има опит и кой не(откакто работя в Германия съм се докосвал с кутии, който в БГ са мираж Lian Li, Nanoxia, SilverStone и други).

Отговарям Ви максимално обективно за последно и тъй като сте от Hardware Team може да изтриете темата и да не спорим за вашият уникален Delux(направете му едно ревю и всички ще е готово).

1. Термина бюджетен пак ще се повторя и се извиних, че не е много точен. Макар тук в Германия тези кутии са си нисък клас и са едни от най-ефтините на пазара, но за БГ определено не е така.

2. 4 пъти по-скъп ли??? N300 e 70лв., а FD 3000 e 120лв. разлика от 80%, ако е 4-ри пъти по-скъпа FD 3000 по вашите сметки струва 280лв. :rolleyes:

3. Не съм запознат с Delux така е, но цитираната от мен се продава в почти всички магазини в БГ сам може да проверите.

4. Просто сложиш Delux-a, за мен няма разлика дали ще е друга за същите пари и марка 汉语/漢語.

5. Това е вашето мнение и аз го уважавам, надавям се Вие да си направите труда да ни покажете Delux в друга светлина и ще си изкажем мнението.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като се намирате в Германия е малко странно да правите съпоставка на кутии предлагани на Българския пазар след като имате само онлайн представа от него.

Относно миражите Lian Li  преди кризата SilverStone се внасяше от две фирми Перси и Декада, но след като хората драстично обедняха и не могат да си ги позволят се позагубиха все пак това са кутии от висок клас изработени почти изцяло от алуминии и цената им е височка за нас.

Раздразнението ми относно Delux пак идва от непознаването Ви на пазара. В ниския ценови клас техните кутии са едни от най-добрите. Повечето са направени от дебела ламарина и имат доста кутии с приличен дизайн докато на пазара в БГ има и кутии направени от вестник който само като ги погледнеш и почват да се огъват и дрънчат. 

Относно 4те пъти разлика в цената визирам Delux и Fractal 35 срещу 120 си е почти 4 пъти разлика, затова и ви дадох кутия която е доста по близка ценово и би било по коректно нея да сравнявате.

3. Не съм запознат с Delux така е............

това Ви признание е достатъчно за да нямате право да се изказвате толкова негативно за марката като цяло.

Пак казвам моите поздравления за положения труд, но за жалост не сте постигнали целта си.

Относно триенето. Теми могат да бъдат трити само ако грубо нарушават правата на сайта в повечето случаи при нарушения се заключват за да няма ненужни дебати. Тези мерки могат да бъдат прилагани от администратори и модератори. НАТ са хора който могат и дават стойностни съвети от натрупан опит, но само това не раздават наказания. 

Никой няма намерение да ви наказва за труда Ви но ако искате материала който сте създали да е полезен трябва да е по обективен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра статия. Аз бих добавил в нея Zalman Z3 Plus, която към момента се намира за 87лв. Кутията идва с 4 вентилатора по 120мм, фан контролер, клетка за 4 хард диска 3,5" и място за едно SSD. Изцяло toolless, и изцяло филтрирана на всички входящи и изходящи вентове, освен задният панел. Дори бих я наредил на 1-во място, заради вентилацията, фан контролера и всичките му благинки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.