Премини към съдържанието
EquilibriУМ

Мишка подходяща за човек с физически увреждания?

Препоръчан отговор

Търся мишка на която копчетата да са много чувствителни и да не е необходимо никакво усилие да бъдат натиснати! Естествено за повечето хора всяка мишка влиза в тази категория, но в този конкретен случай, всяка не върши работа. Задължително трябва да е безжична! Оптична/лазерна. Няма вариант да бъде пробвана на място в магазина, така че ще Ви се доверя сляпо с надеждата да свърши работа. Последната мишка която е била ползвана с успех е HP G3T, но не мога да я намеря вече, все пак е доста стар модел. Ако знаете къде мога да я намеря - супер! Съжалявам, че пускам втора подобна тема! Ако решат модераторите могат да изтрият предишната.

Редактирано от EquilibriУМ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да отидеш в магазин и да избереш сходен или подобен модел. Ако може да отиде и човека с увреждания ще е още по-добре, защото ще може да тества на място дали съответната мишка е удобна и дали ще може да работи с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да отидеш в магазин и да избереш сходен или подобен модел. Ако може да отиде и човека с увреждания ще е още по-добре, защото ще може да тества на място дали съответната мишка е удобна и дали ще може да работи с нея.

Аз не мога да преценя, коя ще свърши работа, на мен всички ми се струват лесни за ползване. Не е възможно човекът за когото е предназначена да отиде до магазина! Освен да пробвам с подобен модел и да се надявам...

Това може и да свърши работа -  Logitech Touch T620 Wireless

Личен опит или...? Футуристичният и вид ме кара да си мисля, че работата с нея няма да е много стандартна, само предполагам де не съм я ползвал. А и малко скъпичка ми се вижда, но ако няма друг вариант...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата djagi вече предложи един модел на Logitech, Microsoft имаха също подобна - мисля, че и двете работят с капацитивни сензори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата djagi вече предложи един модел на Logitech, Microsoft имаха също подобна - мисля, че и двете работят с капацитивни сензори.

Сега се сетих, че може да се окаже проблем и по-нестандартната форма на мишката, в случая с модела на Logitech - по-плоска от стандартните(или така ми се струва от снимките?).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двете мишки които си предложил, сензорен е само скрула.

Личен опит или...? Футуристичният и вид ме кара да си мисля, че работата с нея няма да е много стандартна, само предполагам де не съм я ползвал. А и малко скъпичка ми се вижда, но ако няма друг вариант...

Не, не е личен опит. Просто мишката е тъч... Нали не искаш да е силен натиска или бъркам?... Да, работата не е стандартна, те са си го написали. Скъпичка е, но има и по-скъпи, без да предлагат същото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.