Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, интересува ме как стоят нещата с заемите за безработни.

Има ли такива кредити и ако да разяснете ако искате ?

Например има ли разлика между това някой да иска кредит ако работи и ако е безработен, предполагам вторите са ощетени ?p

Аз не работя и ме интересува дали мога да взема от някъде назаем 3000-5000 хиляди лева някъде, как стоят нещата за това ?

На един приятел са му казали, че може да иска от друг 10000 минимум на заем, условието е да даде 1000 когато го вземе и после там някакъв процент лихва. Как мислите вие за това ? 

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересува ме как стоят нещата с заемите за безработни.

Има ли такива кредити и ако да разяснете ако искате ?

Например има ли разлика между това някой да иска кредит ако работи и ако е безработен, предполагам вторите са ощетени ?p

Аз не работя и ме интересува дали мога да взема от някъде назаем 3000-5000 хиляди лева някъде, как стоят нещата за това ?

На един приятел са му казали, че може да иска от друг 10000 минимум на заем, условието е да даде 1000 когато го вземе и после там някакъв процент лихва. Как мислите вие за това ? 

За твое добро по-добре не се занимавай с такива.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре си търси работа и започни да работиш. Няма как банка да ти даде заем след като си безработен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От банкова институция няма как да стане.

От "извън банковите" кредитни фирмички бягайте все едно е чума!!!

Търсете помощ от близки и приятели.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсете помощ от близки и приятели.

Аз се извинявам, но тия близки и приятели трябва да са малоумни да дадат заем на човек, който не работи.

Приятелството е едно, но сиренето е с пари.

Когато човек няма как да връща заема не виждам кой ще се прежали да си изгуби парите, стига искащия да не ипотекира имот някакъв в полза на заемодателя.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова е положението, че не е толкова лесно да работя в момента, парите ми трябват сега, дълга история, ако е нужно и това ще правя.

Защо предупреждавате да се бяга на далеч от такива хора, какви са рисковете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такова е положението, че не е толкова лесно да работя в момента, парите ми трябват сега, дълга история, ако е нужно и това ще правя.

Защото за няколко месеца може да се наложи да върнете два и повече пъти това, което сте получил. Ако това ви устройва - действайте

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, а има ли вариант например да вземем 5000 лева и да можем да ги върнем след 1-2 години без лихвите да са голями ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в коя държава сте живяли досега.От това че дори и да си върниш заема пак могат да те тормозят за пари.Парите които ще върнете са няколко пъти повече от тези които сте взели.Да не забравяме че като закъснееш с някоя вноска ще се сдобиеш с не много приятна компания.Това е най-малкото.Ами като почнат да тормозят и твоите близки какво правим.Един приятел едвам го отървахме от такива.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам, а има ли вариант например да вземем 5000 лева и да можем да ги върнем след 1-2 години без лихвите да са голями ?

В банка със ипотека. И бизнесплан за какво ще ги ползвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото за няколко месеца може да се наложи да върнете два и повече пъти това, което сте получил. Ако това ви устройва - действайте

По-голям проблем е, когато не може да им върне парите.....

Към автора-ако много ти трябват тия пари, по-добре продай нещо. Защото ако вземеш заем, пак ще го продадеш ама на половн цена....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти сериозно ли?!?!

Идваш при мен и искаш да ти дам 5 бона за една година, но нищо не работиш.

Как ще си плащаш вноските, като не работиш?!?!

Или ще ми гарантираш заема с влог на пари в банката?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
capnemo

В смисъл това ако работим или и безработни имат право ?

Еми момчета планът е такъв, мога да ви кажа само, че правя нещо, което е законно, да не си помислите нещо, просто предпочитам да не го споделям. Въпросът е такъв, пробвам да увелича парите за 2-3 месеца и ако не се получи започвам работа, като например работя 1 година за да върна заемът. Затова ви попитах дали има вариант да взема заем за 1 година и да не е много голяма лихвата и да няма риск от неточност.

С този пост се опитах да отговоря на всички писали коментар, след последният ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo

Еми момчета планът е такъв, мога да ви кажа само, че правя нещо, което е законно, да не си помислите нещо, просто предпочитам да не го споделям. Въпросът е такъв, пробвам да увелича парите за 2-3 месеца и ако не се получи започвам работа, като например работя 1 година за да върна заемът. Затова ви попитах дали има вариант да взема заем за 1 година и да не е много голяма лихвата и да няма риск от неточност.

С този пост се опитах да отговоря на всички писали коментар, след последният ми.

я, направо започвай да работиш

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ако ти го даде банка. Ако имате имот може да го ипотекирате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo

По принцип имате право, но дали ще ви даде или не може само конкретната банка. Ако сте готов да ипотекирате нещо сериозно мисля че няма проблем даго получите. Също с тях можете да договорите схемата на изплащане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я, направо започвай да работиш

Не ме успокой, но ако си прав/а, няма грешка ;p.

Разбирам момчета, значи единственият вариант ако не работим е да се ипотекира нещо.

Иначе няма начин просто така да ми дадат пари и да трябва да ги върна след 1- 2 години с не много високи лихви. 

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ако ти го даде банка. Ако имате имот може да го ипотекирате.

По принцип имате право, но дали ще ви даде или не може само конкретната банка. Ако сте готов да ипотекирате нещо сериозно мисля че няма проблем даго получите. Също с тях можете да договорите схемата на изплащане

да обясня за ипотечните кредити

От една страна се разглежда обезпечението. Дали имота който се ипотекира е достатъчен като обезпечение за отпускания кредит.

От друга страна се разглежда човекът искащ кредит. И по-специално дали ще може да излаща вноската по кредита. Т.е. кредитоискателя трябва да покаже доход който гарантира че всеки месец той ще има от къде да внесе сумата.

И само ако тези две неща удовлетворяват изискванията на банката кредитоискателя получава сумата.

При варианта "дай ми заем за една година" понятието "ниска лихвичка" просто не съществува

та, пак казвам: по-добре направо започвай работа

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хващай се в ръце и почвай да бачкаш!!!С банки е повече от ясно, че няма да стане.Единственият вариянт (в твоят случай) са така наречените "лихвари", но трябва много да мразиш себе си и семейството си, за да опреш до него.

Иначе няма начин просто така да ми дадат пари и да трябва да ги върна след 1- 2 години с не много високи лихви. 

Ми нали трябва да гарантираш по няккакйв начин, че ще ги върнеш бе младеж!

Въпросът е такъв, пробвам да увелича парите за 2-3 месеца и ако не се получи започвам работа

Ако се получи кажи как става и аз спирам да работя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да обясня за ипотечните кредити

От една страна се разглежда обезпечението. Дали имота който се ипотекира е достатъчен като обезпечение за отпускания кредит.

От друга страна се разглежда човекът искащ кредит. И по-специално дали ще може да излаща вноската по кредита. Т.е. кредитоискателя трябва да покаже доход който гарантира че всеки месец той ще има от къде да внесе сумата.

И само ако тези две неща удовлетворяват изискванията на банката кредитоискателя получава сумата.

При варианта "дай ми заем за една година" понятието "ниска лихвичка" просто не съществува

та, пак казвам: по-добре направо започвай работа

Напълно съм съгласен с теб. И аз така посъветвах постващия. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам момчета, значи единственият вариант ако не работим е да се ипотекира нещо.

не

нямаш вариант ако не работиш да получиш кредит дори и да ипотекираш нещо

друг е въпроса че това "нещо" трябва да е твое, да не е в съсобственост и да не е на село

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хващай се в ръце и почвай да бачкаш!!!С банки е повече от ясно, че няма да стане.Единственият вариянт (в твоят случай) са така наречените "лихвари", но трябва много да мразиш себе си и семейството си, за да опреш до него.

Ми нали трябва да гарантираш по няккакйв начин, че ще ги върнеш бе младеж!

Ако се получи кажи как става и аз спирам да работя!

Ако няма какво да заложи и лихварите няма да му дадат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб. И аз така посъветвах постващия. 

не може да ипотекира нищо защото няма да отговаря на условията за доход

и пак няма да му дадат кредит

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не може да ипотекира нищо защото няма да отговаря на условията за доход

и пак няма да му дадат кредит

Значи тогава остава само едно - Go to Work!!!  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, хора, много сте печени :).

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ !!!

Ще кажа на един приятел, че не си струва по този начин.

Кофти тръпка изглежда ще трябва да се работи с болки, хах, кой както си го направи.

А вие сте маняци, всеки път помагате, като имам нужда от помощ, някой ден се надявам и аз да ви помогна по някакъв начин :).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.