Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер съфорумци. Април месец ми изтича договора към "Мтел" , както и на мойте родители. Но решихме в понеделник най-късно в вторник, да си прекратим договорите преждевременно. Тъй като на месец, говориш не говориш плащаме общи сметки по 80-100 лв. Ако е възможно някой, да ми препоръча евтин мобилен план към мобилен оператор виваком. Моля да бъде на по-ниска месечна такса, да мога да говоря с родителите ми неограничено и безплатно, да имам безплатни минути и смс-си. Предпочитам "аз,майка и татко" , да сме в група с три сим карти. Смисъл всеки да не плаща отделна месечна такса. Днеска ходих в виваком, но от там ми предпожиха едни пакети, с интернет и т.н. с които естествено и месечните такси се увеличават. На майка и татко, не им трябва мобилен интернет, на мен също така, че ще съм благодарен, за всякакви идей. Благодаря предварително и приятен уикенд.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неустойките към мтел за предсрочно прекратяване на договора, вероятно ги имата в предвид? Не е ли по-добре да се изчака изтичането на договора впредвид голямата неустойка? За пример на мой колега му поискаха от Глобул 1300 лв. зарад отказ от договор, при положение, че оставаха буквално седем дни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неустойките към мтел за предсрочно прекратяване на договора, вероятно ги имата в предвид?

При предсрочно прекратяване на договор се дължат неустойки в размер на оставащите месечни такси до края на договора.И това ако прескочите служителя с магазина, на когото му се намалява заплатата, ако позволи някой да се откаже от договора си и ще направи всичко възможно да ви задържи и прецака, само и само да няма минус в/у заплатата...

Добър вечер съфорумци. Април месец ми изтича договора към "Мтел" , както и на мойте родители. Но решихме в понеделник най-късно в вторник, да си прекратим договорите преждевременно. Тъй като на месец, говориш не говориш плащаме общи сметки по 80-100 лв. Ако е възможно някой, да ми препоръча евтин мобилен план към мобилен оператор виваком. Моля да бъде на по-ниска месечна такса, да мога да говоря с родителите ми неограничено и безплатно, да имам безплатни минути и смс-си. Предпочитам "аз,майка и татко" , да сме в група с три сим карти. Смисъл всеки да не плаща отделна месечна такса. Днеска ходих в виваком, но от там ми предпожиха едни пакети, с интернет и т.н. с които естествено и месечните такси се увеличават. На майка и татко, не им трябва мобилен интернет, на мен също така, че ще съм благодарен, за всякакви идей. Благодаря предварително и приятен уикенд.

Съветвам те теб и родителите ти да изчакате изтичането на договорите, пишеш Април месец. Чакайте до Април, иначе е загуба на време, нерви пари.След което си изберете най-подходящото за вас самите, Ние не знаем колко говорите, как, кога, такива неща.Също така зависи дали искате да "пренесете номерата" или искате нови номера и карти... Има значение, има и разлика...Имай предвид и, че ако някой те търси, след като си си прехвърлил номера, ще трябва да чака няколко секунди за пренасочване на обаждането с една специфична музичка :)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам те първо да разгледаш офертите във виваком, после да отидеш в Мтел и да им кажеш, че се отказваш от услугите им. Гарантирам ти ,че след достатъчно пазарене ще слезеш под офертите на виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, много за изчерпателните отговори. Джо, аз до колкото знам, само ще заплатя месечните такси до месец април.? Стойността на общите такси до април месец, възлизат на 64,25 лв. Мисля, че ще е по-добре да ги заплатя от колкото да им плащам/е , в срок от още 3 месеца по 80 лв. на месец, така повече се набутваме. Но ще Ви, послушам и ще изчакаме. Извинявам се, че пуснах сега темата, но вече направо луднахме с подобни месечни такси. Да искаме да си запазим номерата, при сегашните ни абонаментни планове, получавам по 1000 безплатни минути към 1 любим номер, и по 500 мин и 500 смс към 5 номера. Искаше ми се нещо, подобно да се измисли. Благодаря Ви, отново тогава 2/3 дни преди да ни изтече, договора ще пиша пак, до тогава ще излезнат нови абонаментни планове. Приятна вечер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам те първо да разгледаш офертите във виваком, после да отидеш в Мтел и да им кажеш, че се отказваш от услугите им. Гарантирам ти ,че след достатъчно пазарене ще слезеш под офертите на виваком.

Никакъв шанс да се случи това в мтел. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, много за изчерпателните отговори. Джо, аз до колкото знам, само ще заплатя месечните такси до месец април.? Стойността на общите такси до април месец, възлизат на 64,25 лв. Мисля, че ще е по-добре да ги заплатя от колкото да им плащам/е , в срок от още 3 месеца по 80 лв. на месец

Да, ще заплатите месечните такси до Април за всеки един договор/карта/абонаментен план. Ако по ваши сметни това е по-евтино и изгодно, то ОК!Ако искате да запазите номерата, телефонните номера, то трябва да отидете в оператора, към когото искате да се прехвърлите, това натам са вътрешни договорености м/у самите оператори, попълват се едни молби. Но най-добре е да се отиде при оператора, където искате да се прехвърлите, да попълните документите (защото той има интерес да ви вземе като клиенти и ви иска) и да го оставите той да се разправя със старият ви оператор!!!!Те ще се разберат, няма начин, няма и да ви закачат така. САМО НЕ ЗНАМ как стои при положение, че има непогасени сметки (или визирам тези дължими месечни такси до Април месец....).Най-добре отидете във Виваком (нали Виваком сте избрали) и говорете каква точно е процедурата в такава ситуация.

Никакъв шанс да се случи това в мтел. :)

Ме трябва да се ходи в М-Тел :)Отиваш в избраният нов оператор и заявяваш, че искаш да минеш към тях. Оператора (новият) не може да те откаже, нещо повече, той има полза и желание това да се случи. А останалите глупости по прехвърлянето се осъществяват, ръководят и организират м/у двата оператора.Без значение дали е M-Tel, Globul или VivaCom, и без значение в каква комбинация са... Това е междинародна, Европейска директива, на която всеки един мобилен оператор в Европа е длъжен да отговаря. Преносимостта на номерата е гарантирана от Европейската комисия, не от българското законодателство :)Единственият проблем е подписаният договор с някакъв срок, След погасяването на задълженията по този договор (месечните такси до неговият край) няма кой и как да спре абоната да се прехвърли на друг оператор със същият си номер!!!Още повече, че самото "пренасяне" се организира от новият оператор след писмена молба от потребителят. :) :) :)Няма спънки, има финансови ограничения само :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Войниче!

И от мен няколко думи. От пролетта съм на Виваком и общо съм доволен, но аз имам и домашен телефон, Пълна листа телевизионни канали/разбирай всичко/Интернет и мобилен с MacsiColl. който беше на 15 лева. След два месеца взех още един абонамент и телефон и от тогава съм на 11.80. Имаше такава оферта и я хванах и до ден днешен с 240 минути за мобилен и 240 за домашен.Честно, не ги изразходвам, особено от домашните 240 не мога и 1/3 да ползвам.За сега съм доволен. Отказах се от пренос на номерата, заради това, че се изчаква няколко секунди а даже и минута и слушаш разни изпълнения като дявол.Провери за всеки случай тази оферта, която беше 15 лева, дали ще можеш да се уредиш на 12. Все си е нещо, но както ти си написал 80-100 лева са си много за България. И като сте 3 човека, парите стават твърде много. Един трябва да работи само за телефоните.Опитай и дано имаш късмет, при положение, че ти харесва. Но внимавай много какво точно подписваш и при тях.Въобще не са за пренебрегване, както колегите обясниха. Ще те бутнат по ръба, както си искат, ако не си отваряте очите.Не съм им представител и исках да знаеш и това, за което вече споделих.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах Ви, преди малко говорих с майка, решихме да изчакаме докато свърши договора. Април месец ще се преместим, номерата мисля, че ще останат същите тъй като много приятели го знаят този номер, и ако го сменя ще стане една обърквация ...... В фирмата в която работи татко, от мтел минаха на виваком когато му звъня, няма никакви песни и т.н. свързвам се веднага. Домашен телефон не ни трябва, повечето безплатни минути са предимство, тъй като баща ми е шофьор на "автовлак" , с майка като започнат да приказват спиране няма, за това искат да имат/ме повече безплатни в група. Но вече април месец, ще видим какви нови оферти ще има. Благодаря Ви, за пореден път за съветите и мненията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и бизнес плановете на виваком( ако ги преместиш на фирма), неограничено говорене в групата + 250 м към всички- цена 12.80 без ддс ,плюс това се тарифира на секунда след 60-тата, докато при частните е на минута.

http://vivacom.bg/bg/business/prices_and_services/mobilni_uslugi_/mobilni_abonamentni_/mega_biz

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах Ви, преди малко говорих с майка, решихме да изчакаме докато свърши договора. Април месец ще се преместим, номерата мисля, че ще останат същите тъй като много приятели го знаят този номер, и ако го сменя ще стане една обърквация ...... В фирмата в която работи татко, от мтел минаха на виваком когато му звъня, няма никакви песни и т.н. свързвам се веднага. Домашен телефон не ни трябва, повечето безплатни минути са предимство, тъй като баща ми е шофьор на "автовлак" , с майка като започнат да приказват спиране няма, за това искат да имат/ме повече безплатни в група. Но вече април месец, ще видим какви нови оферти ще има. Благодаря Ви, за пореден път за съветите и мненията. 

Сетих се и за още един вариант. Ако не ви трябва интернет и минутите в групата са с приоритет си пускате EasyCall или MaxiCall, зависи колко минути ви трябват и слагате добавка +Group според това колко номера ви трябват в групата (дори виждам, че в момента има промоция ако се подпише договор за 2 години).

Редактирано от sks1897 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неустойките към мтел за предсрочно прекратяване на договора, вероятно ги имата в предвид? Не е ли по-добре да се изчака изтичането на договора впредвид голямата неустойка? За пример на мой колега му поискаха от Глобул 1300 лв. зарад отказ от договор, при положение, че оставаха буквално седем дни.

Няма как при оставащи 7 дни и при платени всички сметки и фактури да се иска 1300 лева. Има нещо,което колегата ти не ти е казал.

При портване на номерата към Виваком ( предполагам, че и при другите оператори е така) ще получиш и друг бонуси. Когато това стане пиши ми на ЛС или постни тема отново мога да разпитам точно какви възможности и планове ще има за теб и родителите ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да се местя към Виваком заради по-добрия обхват, но се оказа че тарифите са им доста по-височки от на Глобул за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След последната промяна на тарифите ноември месец, сме доволни от Мтелските цени- сега за 8,31 лв.с ДДС  на месец получаваме 120 м. към всички мрежи,неограничено говорене с всички от групата (14 телефона) и първите 200 минути  към Мтел са безплатни.За 16.70 с ДДС на месец получаваме 300 м. към всички мрежи , неограничено говорене с всички от групата и неограничено говорене към мрежата на Мтел.  Досега никой не е успял да си изговори минутите. Има и няколко телефона на 5,90 с ДДС с 20 безплатни минути, тъй като малко се говори на тях. Не знам при другите оператори дали могат да предложат такива цени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса вече не опира до цените. В тази цена предполагам не влиза мобилен интернет ? Ако добавим 500МБ такъв + всички тези минути да могат да се говорят в Зона 1, а 25 от тях в роуминг или Зона 2, каква ще стане цената ? Едногодишен договор, а не двугодишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса вече не опира до цените. В тази цена предполагам не влиза мобилен интернет ? Ако добавим 500МБ такъв + всички тези минути да могат да се говорят в Зона 1, а 25 от тях в роуминг или Зона 2, каква ще стане цената ? Едногодишен договор, а не двугодишен.

А до какво опира? Всеки си гледа и избира подходящото за него. На нас не ни трябва мобилен интернет на телефон, зоните не са ни интересували, но са включени и двете, срокът е двугодишен, ама какво от това.  Пък и никого не смятам да убеждавам в каквото и да е, просто споделих цени.

Редактирано от elleena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опира до това да имаш телефония поне без да прекъсва като тръгнеш на път. Ако ти си от онези хора, които не излизат от градовете, тогава съм съгласен, но аз много обичам да пътувам и често съм в планината където въпросния оператор губи обхват. Затова съм склонен да плащам повече за по-малко, но поне винаги да го получавам когато ми потрябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Пък и никого не смятам да убеждавам в каквото и да е, просто споделих цени.

Мизерници, системата им месеци не беше наред, а после не мога да сваря да събера пари да си платя всичките сметки. Да не говорим кофти покритието и абсурдно високите цени на разговори.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си злопаметен, това беше преди 2-3 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си злопаметен, това беше преди 2-3 години.

Защо им се връзваш?!?!

Изказваш мнение с цел да си полезен на някой, а след това така ти сипват, че не можеш дълго време да видиш дъното на чинията.

За мен лично преминаването към Виваком от тук нататък е грешка.

Те бавно и полека се превръщат в поредния оператор у нас, който като вземе най-голям пазарен дял и се започват проблемите от всякакво естество - често сриване на мрежата, загуба на обхват, все по-зациклящ и невървящ интернет, надписване на сметки на абонати, лъгане и мацане с цел само и само да привлекат нови клиенти...

От 4 месеца си изкарах номера от фирмената група и си го върнах на Мтел на план Смарт 2 и съм перфектно доволен.

Най-голямото ми доволство произтича от факта, че срещу 34 лева на месец получавам най-доброто като интернет и минути, а най-големия плюс е, че нямам обвързващ договор и когато и да си реша мога да се махна или просто да спра услугата без да дължа нищо.

Пък нека хората продължават да мигрират към Виваком - не е далеч времето, в което ще осъзнаят каква глупост са сторили.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, и друго е подвеждащото при вивакомците- пишат ти промоционална оферта: намаление на цена примерно от 10 лв. на 5 лв., но някъде долу на майната си с дребен шрифт става ясно, че не е за целия период, а за някакви си 3 месеца...и всичките им "промоции" са такива- подвеждащи

Редактирано от elleena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо им се връзваш?!?!Изказваш мнение с цел да си полезен на някой, а след това така ти сипват, че не можеш дълго време да видиш дъното на чинията.

Като се окаже, че системата им не е наред, а след 4-5 месеца ти пратят писмо от дружество за събиране на дългове, че ако не си платиш всичко на куп веднага ще те осъдят - друго ще говориш. Да не говорим, че имаше хронична липса на обхват на определени места, където ми се налагаше понякога да говоря. Зимата човек да излиза отвън, за да проведе разговор и да обикаля, гледайки чертичките за покритие на екрана на телефонният апарат за мен не е представа за качество.Всичките оператори са еднакви хиени, тези от Грабул се опитаха да излъжат баща ми. Той като човек по-на години не е толкова наясно с хиенското им поведение. Виваком поне имат обхват навсякъде, където обикалям, но като че ли преди беше по-добър.Послепис - Аз трябваше да съдя Мтел, че ми предоставят личните данни на трети лица, което тогава преди 5години, като беше подписван договора не беше част от клаузите в него.Послепис2 - До последно Ментел държеше едни от най-високите цени. Особено на предплатените услуги. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Мтел само по-скъпите им тарифи са добри. Под 20лв. нямат тарифа с национални минути и неограничен нет. Телефоните които се предлагат с абонаментен план са най-скъпи в мтел и също така кодират доста от тях. Покритието им поне тук в Русе не е много добро, на места където виваком имат HSPA+, Мтел са на EDGE. Единственото нещо което ми харесва при мтел е услугата HD Voice. Не знам дали другите оператори я имат, но наистина ако и двата телефона го поддържат се чува много добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.