Премини към съдържанието
nikolay.g

Проблем с буутване на USB

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си преинсталирам лап-топа, но с USB, защото CD-то ми не работи. Правил съм го вече един път с USB, но този път не става. Направих си буутваща флашка, като я пробвах с няколко програми и нито един път не искаше да я буутне при рестарта. Пробвах на компютъра и ефекта е същият. Пробвах дори с няколко различни Windowsa и на два различни компютъра и две различни флашки, но ефектът е същият. Не иска да буутва и толкова. Някой знае ли какъв може да е проблемът? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Снощи много плаках.Някой знае ли защо?"

из форума на бгмама......

С това което сте дал като данни,как очаквате адекватен отговор?Та значи,кажете ни какво сте задал в БИОС за първо буутващо устройство.

Как направихте флашката буутваща?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Снощи много плаках.Някой знае ли защо?"

из форума на бгмама......

С това което сте дал като данни,как очаквате адекватен отговор?Та значи,кажете ни какво сте задал в БИОС за първо буутващо устройство.

Как направихте флашката буутваща?

В БИОС-а си имам опции за буутване на - CD-ROM , HDD, REMOVABLE и NETWORK. Дал съм Removable. Флашката я направих буутваща първо с Windows 7 USB DVD Download tool, после пробвах с WinSetupToUsb, с последната съм го правил преди на Уиндоус XP и съм нямал проблем. По принцип искам да си направя флаш с Уиндоус 7 , но пробвах и с XP да направя буутваща флаш и пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не бутва на никаква машина изводите са 2 ( при положение че автора задава да се извърши бутването от USB и машините поддържат такава функция )

1.Повредена флашка от към файлова система

2. Недобра направа на нещата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като правиш флашка за Уин 7 , правилно си използвал тула . Флашката преди да я направиш форматира ли я и в какъв формат ?  След като е направена вече , като я включиш и отвориш виж вътре какво има в края на нещата де

Това копие от което правиш флашката доказано читаво ли е ?

Опитай да форматираш флашката преди процедурата  по направата й със Уин 7 и USB /DVD tool  във NTFS.

Ето това трябва да има вътре след края на процедурата :

post-321919-0-83662200-1390823848_thumb.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дъното не поддържа опцията Boot from USB няма да може да инсталираш Windows от тази флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга флашка.

Пробвах с друга, с която съм си преинсталирал преди компютъра.

За да не бутва на никаква машина изводите са 2 ( при положение че автора задава да се извърши бутването от USB и машините поддържат такава функция )

1.Повредена флашка от към файлова система

2. Недобра направа на нещата

Правил съм и преди буутващи флашки и съм нямал такъв проблеми като този, мисля че съм направил нещата както трябва. Относно повредената флашка. Едната от флашките я вземах преди 3 дни, Kingston DataTraveler 100G3.

Като правиш флашка за Уин 7 , правилно си използвал тула . Флашката преди да я направиш форматира ли я и в какъв формат ? След като е направена вече , като я включиш и отвориш виж вътре какво има в края на нещата де .

Форматирах я в NTFS. Да, проверих, инсталационния файл си е там дори го и отварям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искат да инсталирате 7,тогава ползвайте Инсталиране на Windows 7 с помоща на USB/DVD Download Tool

Ако иска ХР,тогава препоръчвам инструмента Rufus,но имайте в предвид,че никога не може да се гарантира коректна инсталация.

След като направите флашката,поставете я в компютъра,докато се разпознае.Тогава рестартирайте,и вижте дали я вижда в БИОС.

Възможно е да не се появи в графата "Removable",а в секцията за HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дъното не поддържа опцията Boot from USB няма да може да инсталираш Windows от тази флашка.

Има Boot from Removable , което е същото. Правил съм го и преди на този лап-топ. Не е възможно да е от дъното.

Ако искат да инсталирате 7,тогава ползвайте Инсталиране на Windows 7 с помоща на USB/DVD Download Tool

Ако иска ХР,тогава препоръчвам инструмента Rufus,но имайте в предвид,че никога не може да се гарантира коректна инсталация.

След като направите флашката,поставете я в компютъра,докато се разпознае.Тогава рестартирайте,и вижте дали я вижда в БИОС.

Възможно е да не се появи в графата "Removable",а в секцията за HDD.

Пробвах с всички графи, и CD-ROM и HDD, само с Network не съм пробвал, но няма смисъл и да пробвам там предполагам. Когато рестартирам лап-топа(това май забравих да го кажа) първоначално се забавя, явно се опитва да разчете, но това е за 2-3 секунди и после почва да зарежда Уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да я слагате в някой USB 3.0 порт? Опитайте в друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да я слагате в някой USB 3.0 порт? Опитайте в друг.

Location 0 (DataTraveler 3.0) - това ли е порта? Всички 4 са такива, а преди е ставало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се стартира системата какво се случва , нещо изписва ли , стартира си старата инсталация на Уинодус ли ?

Това че флашката е взета преди няколко дни , не означава че е в ред .

Пробата на различни портове(както е казал колегата по-горе )  просто е задължителна.

Портовете 3.0 си работят без проблем със устройства 2.0 . Нали при поставяне на флашката я познават и може да се разглежда съдържанието и при стартирана ОС .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с всеки възможен порт.

Опитайте и с друга флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се стартира системата какво се случва , нещо изписва ли , стартира си старата инсталация на Уинодус ли ?

Това че флашката е взета преди няколко дни , не означава че е в ред .

Пробата на различни портове(както е казал колегата по-горе )  просто е задължителна

Като се стартира системата, просто показва черен екран и една линия, която показва, че все едно се зарежда нещо, но много бързо се скрива и си продължава нормално да зарежда стария Уиндоус. Всичките ми портове са 3.0, преди не са били така явно, възможна ли е някаква промяна?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се стартира системата, просто показва черен екран и една линия, която показва, че все едно се зарежда нещо, но много бързо се скрива и си продължава нормално да зарежда стария Уиндоус. Всичките ми портове са 3.0, преди не са били така явно, възможна ли е някаква промяна?"

Не натискаш ли произволен клавиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с всеки възможен порт.

Опитайте и с друга флашка.

Опитах с друга флашка, все същото. Всички портове пише, че са 3.0 .

Не, не ми дава да натискам произволен клавиш. Каквото и да правя продължава да си зарежда стария Уиндоус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, кво трябва да ти дава?  Кат ти са появи маркерчето матисни некой, спейса например, че най голям....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натискането е задължително,но все пак трябва да се вижда екранното съобщение "Press any key to boot from CD"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, кво трябва да ти дава?  Кат ти са появи маркерчето матисни некой, спейса например, че най голям....

Абсолютни нищо , само един черен екран с едно примигващо тире и това за 2-3 секунди и изчезва. Пробвах да натискам копче, но няма ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах с друга флашка, все същото. Всички портове пише, че са 3.0 .

Не, не ми дава да натискам произволен клавиш. Каквото и да правя продължава да си зарежда стария Уиндоус.

Не съм виждал още дъно със всички портове да са 3.0. Отново ще кажа, че без да имаш опцията USB Boot няма да може да иснталираш Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм виждал още дъно със всички портове да са 3.0. Отново ще кажа, че без да имаш опцията USB Boot няма да може да иснталираш Windows.

Може и аз да бъркам това с портовете и да не проверявам на точното място, защото съм буутвал флашка. На компютъра, на който също пробвах за буутване си имам USB за буут, но и там не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютни нищо , само един черен екран с едно примигващо тире и това за 2-3 секунди и изчезва. Пробвах да натискам копче, но няма ефект.

Ми скоро и на мен ми се наложи да преинсталирам от флашка....няколко пъти изтървах, щото блея...ама точно на тва тиренце, кат натиснеш и тръгва флашката...пробвай пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.