Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Като цяло за същите пари кои процесори са по-добри - Intel или AMD?

Редактирано от Никой Не (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без значение за какво, Интел.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е пак се почна с тези въпроси!

Зависи от много работи. В кой ценови клас ще е конфигурацията, кога ще си купува, какви са другите компоненти, само игри ли ще си играят на ней или и нещо друго ще се прави. Има изписани стотици теми по тоя въпрос, и пак не се стига до решение. Това е като да питаш nVidia или ATI или яйцето или кокошката. Всеки си има мнение и аргументи по въпроса.

Аз съм фен на Intel, но не мога да кажа че и AMD си нямат достойнства.

Дай по подробна информация и ще ти си отговори по точно.

Поздрави!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами харесах си процесор за 250 лева на AMD - 8 ядра, 4.1 GHz, 16 МБ кеш. На интел за тези пари по-хубав процесор ли ще намеря или да го вземам?

И двете.

Уау, помогна ми. Благодаря за точния и изчерпателен отговор просто.. Напълно отговори на въпроса ми :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами харесах си процесор за 250 лева на AMD - 8 ядра, 4.1 GHz, 16 МБ кеш. На интел за тези пари по-хубав процесор ли ще намеря или да го вземам?

Уау, помогна ми. Благодаря за точния и изчерпателен отговор просто.. Напълно отговори на въпроса ми :huh:

То и ти така си задал въпроса, че какви отговори очакваш. Като искаш пълни и обосновани отговори е добре да дадеш пълната информация още в първият пост(а не както си направил сега в пост номер 8). ;)

По темата: За 250лв. си намерил FX8320 предполагам и точно в този ценови диапазон Интел нямат конкурент на АМД. Добрите процесори на Интел за игри започват от 300лв.+, тоест i5.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално i3-4330 за игри върши същата работа като i5 към този момент.

А иначе AMD на хартия изглежда винаги по-добре, но на практика някак не успява да използва този потенциал. Това си е лично мое мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i3 4330 е равен на FX-6300. Все пак е близо до i5, но не е по-добър. Иначе в ниския ценови диапазон процесорите на АМД са по-добри. Например един 750К/760К е по-добър от всеки Celeron и от всеки Pentium. След клок може и да се изравни с i3 3220/40/50. Вграденото видео на АМД също е по-добро от това на Интел. APU-тата са добри решения, ако имаш малко средства. След 300 лв. нагоре според мен Интел доминират. Бих взел, който и да е i5 пред 8320/50. i7 също е по-добре отколкото FX-9350 и 9370. Всичко зависи от това с какви пари разполагаш, дали смяташ скоро да ъпгрейдваш и дали си фен на Интел или на АМД.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кое е по-добре : Intel i3 4330 или AMD A8 X4-6600K ?

Така като гледам подписа ти, вече си купил AMD-то.

От тук нататък няма никакво значение дали i3-ката е по-добра.

Радвай се на процесора ти и следващия път гледай тестове преди покупка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И то така е купил тоя процесор, че с тая памет на 1333 MHz  в едноканален режим не го виждам с вграденото видео. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И то така е купил тоя процесор, че с тая памет на 1333 MHz  в едноканален режим не го виждам с вграденото видео. 

Вграденото видео няма значение, ще взимам това PALIT GTX650TI 2GB D5 Както и във вторник ще сложа още 4 ГБ рам. Гледах да взема конфигурация, която да не струва много, а да ми върши работа. За сега съм много доволен, с това вградено видео Battlefield 3 на Ултра поддържа 50 FPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с това вградено видео Battlefield 3 на Ултра поддържа 50 FPS.

Battlefield 3 на "ултра" с 50 фрейма, но на каква резолюция? Само не ни казвай, че е (примерно) 1920х1080, защото тук не ядем доматите с колците.  ;) 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Battlefield 3 на "ултра" с 50 фрейма, но на каква резолюция? Само не ни казвай, че е (примерно) 1920х1080, защото тук не ядем доматите с колците.  ;)

Монитора ми не поддържа 1920x1080. На 1280x800

Kaто ще слагаш видео,защо не взе i3 или евтиния 6300 или пък 6350?

Купих си наготово конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.