Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,бих искал да помоля за помощ относно нова конфигурация,разполагам с 1000-1100 лв като бюджет, ще се ползва основно за игри така че ако може със това да е съобразена конфигурацията. Благодаря предварително на всички отзовали се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора какъв е? Поне харда от старата конфигурация може ли да се ползва? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще взимам и нов монитор,старата ми конфигурация няма да я барам,тя си работи много добре. Инак монитора ми е http://www.samsung.com/us/computer/monitors/LS22PUZKFVHZA-features

Благодаря много:)

Редактирано от almoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 50 лв повече-1150 лв-количка.

Монитор AOC 23" с AH-IPS.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 50 лв повече-1150 лв-количка.

Монитор AOC 23" с AH-IPS.

Благодаря,и аз съм се спрял на АОС със IPS матрица:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно  ММо-та като Bless Online,Icarus Online,Tera,Blade&Soul,Diablo и Battlefield 4,както и бъдещи ммо-та .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 085.90 лв. с ДДС
Ако ще даваш над 1 100 лв. вземи още една плочка РАМ
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно мога да отделя още някой лев ако си заслужава,ако сложа 16 ГБ рам,ще се промени ли много някоя от тези конфигурации?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш особена полза от толкова рам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основно  ММо-та като Bless Online,Icarus Online,Tera,Blade&Soul,Diablo и Battlefield 4,както и бъдещи ммо-та .

ок, бих ти предложил нещо малко необичайно но мисля че ще си доволенCPU: ATHLON X4 750K MoBo: ASUS F2A85-V PRO /AMD A85X/FM2

GPU: MSI R9 270 2GB DDR5 256 BIT GAMING OC BF4 (podarak)PSU: CORSAIR VS550 550W ATX EU Version

HDD: 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

Case:CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU

RAM:4GB DDR3 1333 A-DATA x2Cooler CM HYPER 212 EVO

= ~1100 лева 

Редактирано от NobodyEpic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще го ползваш основно за игри, чак от 16ГБ РАМ няма смисъл. 8 са ти достатъчни. Ако ще даваш повече пари можеш да вземеш по-добра видеокарта, например някоя 760, или да смениш кутията.

@NobodyEpic, странна конфигурация си измъдрил! 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще го ползваш основно за игри, чак от 16ГБ РАМ няма смисъл. 8 са ти достатъчни. Ако ще даваш повече пари можеш да вземеш по-добра видеокарта, например някоя 760, или да смениш кутията.

Нико , попринцип няма смисъл от R9 270x тъй като е същата като R9 270 но по-скъпа и по гореща а и за тези пари можеш да си вземеш карта на msi , асус или гигабайт на които можеш да разчиташ а не разни сапфири и палити :) , само казвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико , попринцип няма смисъл от R9 270x тъй като е същата като R9 270 но по-скъпа и по гореща а и за тези пари можеш да си вземеш карта на msi , асус или гигабайт на които можеш да разчиташ а не разни сапфири и палити :) , само казвам 

Е, ти си дал по-скъпата и по-бавна с 1 фрейм 270. Идва с BF4, да. И защо да не се разчита на сапфири и палити? Конфигурацията ти е небалансирана и нито един компонент не е подбран както трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ти си дал по-скъпата и по-бавна с 1 фрейм 270. Идва с BF4, да. И защо да не се разчита на сапфири и палити? Конфигурацията ти е неб*лансирана и нито един компонент не е подбран както трябва.

мерси. та тоя атлон е 4 реални ядра и се овърклоква стабилно на 4.5 и нагоре така че няма да има никакъв ботълнек за това съм му сложил хубаво дъно и охлаждане. рамта е ... но нямаше да се впиша в дадения бюджет ако бях сложил по-хубава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е точно така.

По-доброто дъно, охладителя + процесора = 400-420лв

Дъно + процесор = 360-380лв

Както е видно от тук Атлона изостава задоволително от  FX 6350 (а с i5-цата няма и смисъл да го сравняваме). Като клокнем Атлона може и да изравним неклокнат FX, но ще харчи повече ток. Не знаем също и дали автора изобщо има идея какво е клок. FX си е доста по-рентабилна инвестиция. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ще да е видеото: http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-N760-HAWK-GTX-760-2GB-256-bit-GDDR5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какво го избрахте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какво го избрахте?

ами основно по това: Core Clock Speed(MHz) 1111 (Boost Clock: 1176),за тия пари мисля че нямам да имам проблем със игрите като цяло .

Редактирано от almoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HAWK (тази без LE в името от линка) наистина е най-добрия избор за GTX760. - http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_760_HAWK/

По-евтината (- 34 лв.) алтернатива е ZOTAC AMP! Edition но това е за сметка на по-високите температури.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нaй добрa aлтернaтивa е aсусa зa 436лв. или гигaбaйтa зa 450лв. от емaг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HAWK (тази без LE в името от линка) наистина е най-добрия избор за GTX760. - http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_760_HAWK/

По-евтината (- 34 лв.) алтернатива е ZOTAC AMP! Edition но това е за сметка на по-високите температури.

Ами и други хора ме посъветваха че за тия пари тази карта е най-доброто.Мисля на нея да се спра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто не значи непременно най-изгодното. Ако нацелиш промоция в Емаг (често се оказват изчерпани и въобще са си големи далавераджии) взимай тази на GB стига кутията да я събира.

От това което съм чел специално за нея картата търпи клок така че не е проблем да се изравни с Zotac или Hawk модела без температурни проблеми. 

Та нещата опират до парите обикновено но ако не са ви проблем HAWK е отлично решение.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата карта,която сте харесал я има за 480 лв в еМаг,с безплатна доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.