Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Днес реших да си включа лаптопа, но от самия старт личеше проблем: от 1366х768 беше минал на 800x600.После се включи, но НИЩО не работеше: мишка, клавиатура, тъчпад. Пуснах го в Safe Mode, но пак същото...Ако някой успее да ми каже какво става и как да го оправя ще съм много щастливМерси предварително :DP.S:Готов съм да го преинсталирам и лаптопа е HP630

Редактирано от kotipuka01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коти пука ?

Какво си правил последно, докато все още е работел нормално ?

Ако не се сещаш какво си инсталирал, погледни в Control panel - Programs and features - сортирай по дата на инсталиране.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зареди едно LiveCD/DVD на някоя линукс дистрибуция и виж как ще ти е лаптопа!

Ако всичко е наред,преинсталирай,но ако проблемът ти продължава,по-добре занеси лаптопа на сервиз!

Успех! ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с възстановяване от диска от който си инсталирал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Do ken:Аз не мога да пипам нищо; Ами говорих по Skype, играх Loadout т.е нищо особено.Eternal life:Ще се опитам с такова на убунтуluckyboy:Ще го запазя за краен случайtechmaniac:Ще се опитам да го намеря къде е :DМерси на всички за мненията

Редактирано от kotipuka01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eternal life:Ще се опитам с такова на убунту

Ако пробваш с Убунту,пробвай с това!

Успех! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пробваш с Убунту,пробвай с това!

Успех :D

E, probvah s tova na 12.04 LTS i vsi4ko raboti (sega pisha ot live cd-to).

Veroyatno vindosa se e precakal...

(izvinete za pisaneto no tuka ne namiram bg klaviatura)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, probvah s tova na 12.04 LTS i vsi4ko raboti (sega pisha ot live cd-to).

Veroyatno vindosa se e precakal...

(izvinete za pisaneto no tuka ne namiram bg klaviatura)

Сега е момента да забравиш за уиндоуса, ако не искаш проблеми като този да са ежедневие...Разцъкай дистрото и ако ти допадне го слагай.Не бъди глупав - използвай Линукс! :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та, сега използвах repair и заредих restore point. Благодаря на всички за помощта!

Сега е момента да забравиш за уиндоуса, ако не искаш проблеми като този да са ежедневие...Разцъкай дистрото и ако ти допадне го слагай.Не бъди глупав - използвай Линукс! :whist:

Все още мисля да използвам виндоса за сега :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еееее! Съвсем не е коректно по този начин !

С Линукс ще имаш други и повече ежедневни проблеми !  :)

Примерно с непрекъснато въвеждане на програмни редове в онова нещо....как му беше името...! И ред други... :)

Аз поне рядко имам проблеми с моя Windows ! А когато се случи , причината обикновено не е в него , а в мен.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно с непрекъснато въвеждане на програмни редове в онова нещо....как му беше името...! И ред други... 

Пълни глупости!

Както и да е, просто исках да улесня живота му, като се отърве от жалкото подобие на ОС.Всеки с избора си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи който използва Линукс е умен, а Уиндоус- глупав :lol6: Ама че умна мисъл.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи който използва Линукс е умен, а Уиндоус- глупав :lol6: Ама че умна мисъл.. 

Разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига си натрапвал навсякъде "жалкото подобие на ОС" линукс :no-no:  никой не ти го иска тук, отвори си една отделна тема и си повтаряй там колкото си искаш "Не бъди глупав - използвай Линукс!"

т`ва  е като да рекламираш:

Не консумирай жалкото подобие на сладост захар, не бъди глупав- използвай аспартам!

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Примерно с непрекъснато въвеждане на програмни редове в онова нещо....как му беше името...! И ред други... :)

Абсолютно невярно.

Хайде стига си натрапвал навсякъде "жалкото подобие на ОС" линукс :no-no: 

Бедна ти е фантазията това "жалко подобие на ОС" колко е напред с материала сравнено с Windows ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бедна ти е фантазията това "жалко подобие на ОС" колко е напред с материала сравнено с Windows ;)

Не отричам, думите ми (които са повторение ако не си забелязал на по- долния цитат)бяха за да подсилят възмущението ми от това, че навсякъде по темите, където се коментират съвсем различни неща, се натрапва линукс, което е  дразнещо, особено когато никой не ти иска мнението за тази ОС. СТИГА сте оспамвали всяка тема с излишни простотии...

Пълни глупости!

Както и да е, просто исках да улесня живота му, като се отърве от жалкото подобие на ОС.Всеки с избора си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такава борба между W и L няма и никога не е имало . Тази борба е единствено в главите на използващите L . Света от 20 години използва W  в пъти повече от L. Няма как милиарди потребители да са все обърканите и все неразбиращите , и все недооценили L . Двете системи се развиват паралелно от много години , и никога не е имало дори и 1 сек в която L да е била предпочитаната ОС в световен мащаб . В тази сфера един продукт по-качествен ли е от друг , на момента се разбира и само след няколко месеца е масово ползван . Примери колко иска човек . Който си използва L , и си му харесва нека си го ползва , който е с W нека по същия начин . Само за борба между двете системи да не става въпрос, такива е имало преди много много време и отдавна за всички е ясно кой я е спечелил . Борба на софтуерния щанд не се печели с реклама . Печели се с качество . Примера от последно време е W8 -реклама яка, директни инсталации по машини , ограничения през биоси и какво ли не , но какво се случва ? От 10 закупени машини с W8 , 7-8  моментално са инсталирани наново с W 7 . Изводите може да си ги прави всеки и всеки да използва това което му харесва , просто да не го наплясква на другите под формата " остави ги другите , заблудени са че използват еди какво си " .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каквото му харесва, а каквото му е наложено. Защото Microsoft владеят тези хватки до съвършенство. Ако седне един човек пред компютър за пръв път и пред него има Linux, ще се научи на Linux и Windows ще му е труден. Познавам такива хора. А другата причина е, че съвсем доскоро целта на Linux не беше да навлиза в десктоп сегмента. И още нещо - не най-използваното е най-качествено. Защото Onkyo, Marantz, Bosse и пр. СУПЕР качествени марки се използват в пъти по-малко от псевдо марки като NEO примерно. Нима Samsung са атестат за качество, защото се използват най-много? Нима чалгата е супер качествена музика, съдейки по броя слушащи я? Мисли преди да пишеш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не каквото му харесва, а каквото му е наложено. Защото Microsoft владеят тези хватки до съвършенство. Ако седне един човек пред компютър за пръв път и пред него има Linux, ще се научи на Linux и Windows ще му е труден. Познавам такива хора. А другата причина е, че съвсем доскоро целта на Linux не беше да навлиза в десктоп сегмента. И още нещо - не най-използваното е най-качествено. Защото Onkyo, Marantz, Bosse и пр. СУПЕР качествени марки се използват в пъти по-малко от псевдо марки като NEO примерно. Нима Samsung са атестат за качество, защото се използват най-много? Нима чалгата е супер качествена музика, съдейки по броя слушащи я? Мисли преди да пишеш.

А кой определя какво е качествена музика?!? Чалгарите или античалгарите? Кой определя и коя ОС е по, най и т.н? Линуксарите, Маковците, Прозорците ли?

п.п. Нека Линукс си стоят при сървърите и който иска да я ползва за настолна ОС, но да не налага неговото си мнение за избор на ОС на другите!

п.п.2 На един нов потребител не ползвал никаква ОС и му се предложат Win и Lin и ако след време трябва да ги оцени как би оценил това, че за потребителска настройка на ОС при Win е нужно да „разцъка“ по графичната среда и да намери кое какво прави. За същата работа под Lin това не води до същите резултати, въпреки наличието (ако го има) на някоя настройка в графична среда, тя просто може да не работи и за да реши проблена трябва да се помоли на Бога на Линуксарите - терминала на който трябва да изпиши спуснати от „горе“ команди!

В крайна сметка кое ще е по-лесно? Въпроса е за обикновения потребител, а не за линуксарите!

п.п.3 Гледайки картинката на аватара на Лъкибой как пингвина изсмуква кутийката на Майкрософт, искрено се засмях. Дано по този начин се научат как се прави ОС за обикновени потребители, които не искат Библията на терминала!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, просто явно си нямаш никаква представа. Престанете с лъжата, че трябва да се виси в терминала. Човек, ако желае, може всичко, ама всичко да си прави през GUI. Чул един нещо, предал го на втори, десет го повторили и станало истина. Да, ама не : )

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, просто явно си нямаш никаква представа. Престанете с лъжата, че трябва да се виси в терминала. Човек, ако желае, може всичко, ама всичко да си прави през GUI. Чул един нещо, предал го на втори, десет го повторили и станало истина. Да, ама не : )

За твоя информация, лично съм страдал от тая „умна“ ОС. Не си го измислям, а е самата истина за жалост. Ако имаха работеща графична среда като при Майкрософт щях вече да съм твърдо на Линукс. Но след тези неуредици съм си казал скоро време няма да пробвам това недоразумение на ОС за домашна ОС на компютър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз не те и навивам, но това с терминала отдавна не е вярно. Какъв проблем имаше, ако искаш да споделиш, разбира се : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрете с офтопиците. Следващия офтопик ще доведе до наказание на автора си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.