Премини към съдържанието
Накaтa

Проблем с CD player в автомобил.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Преди 2 дни си купих от прода**лник CD Player (Sony CDX-GT24), като то ми беше изпратено с наложен платеж(проба преди покупка), тествахме го но не на моята кола и всичко си беше ОК - радио, MP3 disc, AUX и т.н. След това се пребирам и го слагам в моята кола, като за начало тръгна добре, но като сложа диск независимо дали ще е МР3 или аудио диск то се самоизключва, след което моментално се включва отново. От къде може да идва този проблем ? П.П. Когато вързахме ЦД-то в чуждата кола(когато всичко беше ОК) го свързахме с разклонителен кабел т.е. от ЦД-то буксата която влиза в него, се разклоняваше на 2 еднакви накрайници(куплонзи) но единия с повече, другия с по - малко пинове(скоби) в самия куплунг. В моята кола го извадих този разклонител и буксите които влизаха в старият касетофон паснаха идеално директно в ЦД-то. Обаче когато извадих старият касетофон 2-3 проводника се бяха откачили от съдединителя в които влизаха, уж ги направих както трябва, но проблема може ли да идва и от там ? Довечера като приятелите ми се приберат от работа ще го пробвам в друга кола за да видим как ще се държи там. Кабела който беше със плеъра е този, като черния влиза в ЦД-то и аз го извадих, защото старият кабел който е в колата е с такъв куплунг и пасна на ЦД-то.

Редактирано от Накaтa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не си сигурен как са кабелите си извикваш специалист, който да ти върже всичко. Така може не само да си изгориш плаъера, но и инсталацията на колата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си кабела, който си върви със CD-то. Махни стария и сложи новия. Стария касетофон SONY ли  е бил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си кабела, който си върви със CD-то. Махни стария и сложи новия. Стария касетофон SONY ли  е бил ?

Няма как да използвам този който върви със СД-то, от едната страна пасва на ЦД-то но от другата се разделя на две - цък и там нямам къде да го свържа. Кабела който излиза от колата за касетофона е като единичният от едната страна на снимката. http://prikachi.com/images.php?images/303/7055303m.jpg - Касетофона(оригиналния) на колата. http://prikachi.com/images.php?images/310/7055310B.jpg - Касетофона отзад. http://prikachi.com/images.php?images/311/7055311C.jpg - Кабела който върви със новото CD. http://prikachi.com/images.php?images/313/7055313N.jpg - Кабела - куплонзи(накрайници).  Извинявам се за лошото качество, апарата няма батерия снимано е с телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "разделяне на две" е евро стандарт. При теб директно е запоена буксата(тези двете разклонения са отрязани и директно са свързани кабелите) или ...? И пак те питам стария касетофон SONY ли е бил, или не знаеш?

Редактирано от darco (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "разделяне на две" е евро стандарт. При теб директно е запоена буксата(тези двете разклонения са отрязани и директно са свързани кабелите) или ...? И пак те питам стария касетофон SONY ли е бил, или не знаеш?

Да касетофона старият беше Сони(новият и той). Буксата не съм сигурен дали е преправяна(има свръзка на един от проводниците) има един кабел(син на цвят) който е отрязан и изолиран, останалият изолирблант(тиксото) е поставяно за да не се разплитат кабелите един от друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този кабел в момента който е на колата, трябва да свършва на същите две букси, като новия. Това погледни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този кабел в момента който е на колата, трябва да свършва на същите две букси, като новия. Това погледни.

Не колега, кабела който излиза от колата за аудиото пасна точно на новия плеър, всичко вече е ОК.Просто като съм свалял старият касетофон, при издърпването на буксата се е откачил един от проводниците влизащи в буксата - а именно черният. Върнах го на мястото и всичко е наред. Благодаря ти за съдействието. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,включвам се в темата Ви,понеже имам проблем с сд-то на колата ми. Ако на някой му се е случвало да дава акъл,защото незнам как да го оправя. От няколко дни не ми чете сд дискове и флашката,изписва ми loading,i read fails...натисках и reset,натисках произволно бутони-нищо...сд-то е pioneer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо всеки новобранец се изсира в някоя стара тема? Толкова ли не можеш да напишеш собствена?

Като имаш проблем отиваш при съответния специалист (сервиз). Точно както ползваш услугите на лекар или юрист. Нито знаеш откъде върви тока, нито имаш елементарен уред да измериш каквото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.