Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Събрал съм около 1500 лв. и искам да си взема нещо мощно, което да подкарва без проблем натоварващи игри, но също така в това трябва да включа и клавиатура,монитор и мишка. Съвети ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ли качествен монитор или предпочиташ "лайно" и спестените пари да се вкарат във видеокартата? В тоя ред на мисли клавиатурата и мишката най-евтините ли да бъдат?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 

Обща стойност - 1 435.89 лв. с ДДС
Процесора е бърз почти колкото 8320. Дъното е подходящо за клок с подходящ охладител. 8ГБ РАМ, надявам се 500ГБ хард да ти стигне. Ако имаш възможност да ползваш стария диск ще е добре. Видеокартата е достатъчна за всички игри на Full HD. Захранването е достатъчно качествено и няма да има проблем да захрани системата. Кутията е на ниво. Мишката и клавиатура по твой избор.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ли качествен монитор или предпочиташ "лайно" и спестените пари да се вкарат във видеокартата? В тоя ред на мисли клавиатурата и мишката най-евтините ли да бъдат?

Предпочитам качествен монитор и за клавиатура и мишка аз имам едни ама незнам дали стават на по-новите машини, защото са сигурно на 6+ години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам качествен монитор и за клавиатура и мишка аз имам едни ама незнам дали стават на по-новите машини, защото са сигурно на 6+ години

Стават. Виж и записвачката ако е sata също ще стане. Това се отнася и за харда но все пак е за предпочитане нов.

Монитора е този но сребърен - http://us.aoc.com/monitor_displays/i2269vw

Количка

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам много от компютри и затова питам тук..Кажете кое е най-добро за тези пари като общо и SSD ако може,защото мисля че има голяма разлика от обикновено HDD . Не съм специалист и се надявам даже да дойде сглобен ,че иначе големи мъки ще падната при сглобяването :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобяването е безплатно. За SSD забрави при този бюджет щом е за игри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от тези конфигурации ще успява да подкарва новите заглавия най-добри и надявам се само на high настройки.Дали ще ме издържи няколко години преди да се наложи нов ъпгрейд?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В досегашните предложения видеокартите са все 270Х като тази която съм ти предложил е най-добрия вариант но и най-скъпата.

Процесора които съм ти предложил е FX-8320 мисля е ясно че е по-добър от FX-6350 така че остава варианта с Интела

които обаче не подлежи на клок а и излиза по-скъпо и трябва да се махне едната плочка рам. Ако се смени монитора това може да се избегне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 237.00 лв. с ДДС

+

Монитор LED Benq 21.5", Wide, Full HD, HDMI, DVI, Колонки, Черен, GW2265HM

Не съм фен на AMD и за това предлагам Intel. Щом не можеш сам да си сглобиш компютъра едва ли ще клокваш и за това според мен няма нужда от отключен процесор. Смятам че ще ти свърши работа за новите заглавия. 

Поздрави!

Редактирано от totkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В досегашните предложения видеокартите са все 270Х като тази която съм ти предложил е най-добрия вариант но и най-скъпата.Процесора които съм ти предложил е FX-8320 мисля е ясно че е по-добър от FX-6350 така че остава варианта с Интелакоито обаче не подлежи на клок а и излиза по-скъпо и трябва да се махне едната плочка рам. Ако се смени монитора това може да се избегне.

Тоест с коя ще е най-добре да подходя за да си цъкам на воля на high и за дълго време или просто няма такъв вариант в този бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще даваш над 400 лв. за видеокарта скачай направо на 760. Няма смисъл от толкова скъпа 270Х

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сега съм много объркан нямам си и на идея как работят тези видео карти и процесори нито за тяхната продуктивност.Просто искам конфигурация която да се включи в този бюджет и да подкарва всичко ново на High и с добро Fps и поне няколко години да ме издържи ако е възможно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията си идва със всичко.Според мен е чудесна.Няма възможност за клок.Но ще е хладна и тиха.За лев-два повече можеш да вземеш 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR ,който пък е с три години гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В досегашните предложения видеокартите са все 270Х като тази която съм ти предложил е най-добрия вариант но и най-скъпата.

Процесора които съм ти предложил е FX-8320 мисля е ясно че е по-добър от FX-6350 така че остава варианта с Интела

които обаче не подлежи на клок а и излиза по-скъпо и трябва да се махне едната плочка рам. Ако се смени монитора това може да се избегне.

Ама ти му предлагаш 21.5 инчов монитор. Виж techmaniac  какъв монитор предлага. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети последното изречение в поста дето го цитираш. Тогава ще осъзнаеш че коментара ти е излишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети последното изречение в поста дето го цитираш. Тогава ще осъзнаеш че коментара ти е излишен.

Не, аз само казвам, че бих заложил на монитор, вместо на малко по-бърз процесор или видеокарта. Дори мисля, че 23 инча са малко, какво остава за 21.5.  Бих обяснил на човека, че не е необходимо днес да дава 1500 лева и след 3 години пак. Просто си прави базата от захранване, дъно, кутия, процесор, монитор, пък каквото остане за РАМ и видео. После добавя или сменя. Добавянето на РАМ е фасулска работа, а смяна на видеокарта долу горе същото. Има аванс и с една GTX750Ti, която на първо време би му свършила работа и при FullHD  с малко компромиси при някои игри. Иначе при твоята конфигурация се икономисва от монитор, а точно той е най-важен за игри. По-скоро оная конфигурация с липсата на 4 GB  RAM  е за предпочитане, защото с нея е предложен хубав монитор. Обаче аз дори бих отишъл и по-далече - 27 инчов монитор с видеокарта като GTX750 Ti  примерно. 

Публикувано изображение

Ще ползва старата клавиатура, а монитора подлежи на уточнение. Има и по-изгодни оферти на други места, ако парите са повечко. Мишката обаче е добра за парите си. Тая GTX 750ti   вероятно ще може безпроблемно да се клокне около 15 %. Така минава стандартна HD7850. 

Та аз по-скоро бих заложил на добър монитор, отколкото да правя разни завъртулки с видеокарти и процесори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък аз бих взел 29 инчов (2560x1080) и бих се кефил на макс (не че телевизора не ми върши идеална работа). Ама едва ли вграденото видео ще го устройва...

Всъщност не беше ли ти този които твърдеше че GTX780 карта за близо 1 000 лв. не е достатъчна за някой игри да се играят на макс? :P

Човека е писал че иска да играе колкото е възможно по-добре но монитора да е читав. Този които му препоръчвам е най-евтиния такъв.

Вече ако иска да увеличи диагонала ще страда видеокартата демек игрите. Варианта е по-скоро едната плочка рам да се махне понеже може да се добави в последствие.

По-големият 23 инчов брат на монитора е този -  http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-23-IPS-6ms-VGA-DVI-I2369V/description.html Разликата е само 20 лв.

Като вземеш предвид намалението бюджета се надхвърля само с 10 лв. - http://nikem-bg.net/cart/50199p1r47370p1r50207p1r48235p1r49912p1r47838p1r49615p1r1005969p1rf.html

Това е по-балансирания вариант без да се изпада в крайности и да се реже видеокарта или рам стига 10 лв. да не са проблем.

Тук има обаче един тънък момент че човека си е наумил да смени старите клавиатура и мишка а като сложим и доставката нищо чудно да ударим 100 лв. горница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво и е на видеокартата? Той и с 270x  няма да може да играе игрите на макс. Едва с предложението на Playlistic  ще се доближи, но пък там имаме едни условности, че при някои игрички картата идва леко бързичка за процесорчето. И като го клокнем, нещата идват на мястото, ама с консумация от над 500 вата. Така, че и тоя ездач може да падне от коня по някое време, да не говорим за гюрултията. Всичко е компромис и аз бих предпочел компромис с безкомромисен монитор ;)

А картата на NVIDIA  е супер. Може би ако бе с 30 лева надолу щеше да бъде идеалната, ама едва вчера се появи на пазара.  Та като излязат новите Maxwell, продава тая и си взема наистина бърза карта. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък аз бих взел 29 инчов (2560x1080) и бих се кефил на макс (не че телевизора не ми върши идеална работа). Ама едва ли вграденото видео ще го устройва...Всъщност не беше ли ти този които твърдеше че GTX780 карта за близо 1 000 лв. не е достатъчна за някой игри да се играят на макс? :PЧовека е писал че иска да играе колкото е възможно по-добре но монитора да е читав. Този които му препоръчвам е най-евтиния такъв.Вече ако иска да увеличи диагонала ще страда видеокартата демек игрите. Варианта е по-скоро едната плочка рам да се махне понеже може да се добави в последствие.По-големият 23 инчов брат на монитора е този -  http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-23-IPS-6ms-VGA-DVI-I2369V/description.html Разликата е само 20 лв.Като вземеш предвид намалението бюджета се надхвърля само с 10 лв. - http://nikem-bg.net/cart/50199p1r47370p1r50207p1r48235p1r49912p1r47838p1r49615p1r1005969p1rf.htmlТова е по-балансирания вариант без да се изпада в крайности и да се реже видеокарта или рам стига 10 лв. да не са проблем.Тук има обаче един тънък момент че човека си е наумил да смени старите клавиатура и мишка а като сложим и доставката нищо чудно да ударим 100 лв. горница.

Добре аз принципно ако спестя от нова клавиатура и мишка каква разлика ще има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от тези конфигурации ще успява да подкарва новите заглавия най-добри и надявам се само на high настройки.Дали ще ме издържи няколко години преди да се наложи нов ъпгрейд?

тази с най-скъпата видеокарта ^^ 

попринцип колегите са ти предложили добри конфигурации за 1500 лева 

и по добре си вземи Nvidia gtx 760 мисля че в емаг сега са по 410 лева или нещо подобно говоря за хубавите марки : asus , EVGA , gigabyte i msi

тази с най-скъпата видеокарта ^^ 

попринцип колегите са ти предложили добри конфигурации за 1500 лева 

и по добре си вземи Nvidia gtx 760 мисля че в емаг сега са по 410 лева или нещо подобно говоря за хубавите марки : asus , EVGA , gigabyte i msi

да ето ти я http://www.emag.bg/video-karta-asus-nvidia-geforce-gtx760-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-gtx760-dc2oc-2gd5/pd/DN94XBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.