Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Един френд ме помоли за съвет. Трябва му максимално добър и ставащ за гейминг компютър, но разполага с бюджет около 600 лева. Ще се играят най-новите заглавия и игри, а също така и задължително лигата трябва да му върви на FullHD и високи настройки на 60 кадъра/секунда. Към момента съм се спрял на тази конфигурация http://nikem-bg.net/cart/49360p1r49609p1r48235p1r50713p1r1044p1r1003975p1rf.html, как мислите за тези пари заслужава ли си или може да се направят някои промени. Дайте съвет каква видеокарта да сложим, защото не съм сигурен тази дали е добра. 

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LoL  със сигурност ще върви с над 60 fps минимални. Иначе тоя процесор не е много подходящ за нови игри, дори с тая видеокарта. При първа възможност е добре да го продаде и замeни с по-добър иначе 60 fps  ще са мираж дори при low  детайли и ниска резолюция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

държиш ли на интел? 

Да, определено . До колкото ми е известно АМД имат проблем с охлаждането и често прегряват. Така , че твърдо държа на Интела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, определено . До колкото ми е известно АМД имат проблем с охлаждането и често прегряват. Така , че твърдо държа на Интела.

Не виждам в конфигурацията РАМ! Това за АМД не отговаря на истината, но вие си знаете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам в конфигурацията РАМ! Това за АМД не отговаря на истината, но вие си знаете.

Ето я цялата конфиг. с РАМ  - http://nikem-bg.net/cart/49360p1r49609p1r48235p1r50713p1r1044p1r1003975p1r45925p1rf.html, добра ли е, как мислите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я цялата конфиг. с РАМ  - http://nikem-bg.net/cart/49360p1r49609p1r48235p1r50713p1r1044p1r1003975p1r45925p1rf.html, добра ли е, как мислите ?

Видеокартата не е налична. Може да се мине с комплект кутия + захранване и процесорчето е слабо. А и сте надскочили бюджета си! Какъв е максимално допустимият?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата не е налична. Може да се мине с комплект кутия + захранване и процесорчето е слабо. А и сте надскочили бюджета си! Какъв е максимално допустимият?

Ето я http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-C-AX7750-1GBD5-DH , не сте я видели в конфигурацията. Бихте ли ми предложили друга конфигурация, която да се включва в бюджета около 650 лв. Знам, че за тези пари не може да се очакват чудеса, но за момента това са възможностите ни. При всички положения по на татък ще се мисли за някакви подобрения по отношение на процесор и видеокарта . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-C-AX7750-1GBD5-DH , не сте я видели в конфигурацията. Бихте ли ми предложили друга конфигурация, която да се включва в бюджета около 650 лв. Знам, че за тези пари не може да се очакват чудеса, но за момента това са възможностите ни. При всички положения по на татък ще се мисли за някакви подобрения по отношение на процесор и видеокарта . 

Обърнете внимание, че все пак картата не е налична! Ако убедите вашия приятел да се раздели с още 50лв., за да не се правят компромиси и да не се налага скоро ъпгрейд предлагам това:

Крайна цена 705,72 лв.
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнете внимание, че все пак картата не е налична! Ако убедите вашия приятел да се раздели с още 50лв., за да не се правят компромиси и да не се налага скоро ъпгрейд предлагам това:

Крайна цена 705,72 лв.
Публикувано изображение

Малко надскочихме бюджета, би ли ми обяснил какви са предиствата на дъното, което си дал в сравнение с Асрок и Асуса  . Както вече споменах държа на качествено дъно, което да подържа Sata 3 и да има възможност за ъпгрейд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко надскочихме бюджета, би ли ми обяснил какви са предиствата на дъното, което си дал в сравнение с Асрок и Асуса  . Както вече споменах държа на качествено дъно, което да подържа Sata 3 и да има възможност за ъпгрейд.

Надскочихме бюджета заради много по-добрия процесор и по-добра графична карта. Дъното с нищо не превъзхожда Асрока, но има всичко необходимо: S-ATA 3 порт, USB 3.0 и може да му се забоде процесор I7 при необходимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как 760К + 7750 да се справя по-добре от 3240 + 7770!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спор няма, но не и за 600 лв. :P

То всъщност реалният автор си пусна нова тема с бюджет 700лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То всъщност реалният автор си пусна нова тема с бюджет 700лв. 

Ами не знам вече кой какво пуска, ама в тази тема бюджета е 600 лв. и аз предлагам оптималния вариант за тези пари. При 700 лв. вече се променят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам вече кой какво пуска, ама в тази тема бюджета е 600 лв. и аз предлагам оптималния вариант за тези пари. При 700 лв. вече се променят нещата.

От пост №8 се вижда, че бюджета е 650лв., но аз предложих ако е възможно да се покачи с 50лв. Така и стана. Автора направи трезва преценка. А от пост №4 се вижда, че автора твърдо държи конфигурацията да е с Интел, макар доводите му да са неоснователни. Така че изключваме АМД базирана конфигурация от сметките и тогава предложението ти не е оптималното в случая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От пост №8 се вижда, че бюджета е 650лв., но аз предложих ако е възможно да се покачи с 50лв. Така и стана. Автора направи трезва преценка. А от пост №4 се вижда, че автора твърдо държи конфигурацията да е с Интел, макар доводите му да са неоснователни. Така че изключваме АМД базирана конфигурация от сметките и тогава предложението ти не е оптималното в случая. 

Ок. Четох по диагонал темата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз забелязах, макар да четох по диагонал, че автора после ще му мисли за ъпгрейди. А FM2+  не ми се струва да е най-подходящата платформа за тая цел. 

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно е. За теб освен Intel платформата друго не съществува. :P

Не е вярно, ама да не навлизам в подробности. AMD имат и AM3+ . Но с тоя Атлон ми се струва го пращаш в девета глуха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно, ама да не навлизам в подробности. AMD имат и AM3+ . Но с тоя Атлон ми се струва го пращаш в девета глуха. 

Да, щото и аз четох темата по диагонал и за AM3+ не стигаха парите. И за 600 лв. Атлона е най-добрия избор, та не го пращам никъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзоваха и дадоха мнение по въпроса. Успях да сглобя следната конфигурация                                                                                                              http://nikem-bg.net/cart/49784p1r49608p1r50895p1r46871p1r1002735p1rf.html , с това захранване http://jumena.bg/product/13575/power-supply-njoy-500w-2-x-4-pin.html  и тази кутия  http://www.stealtech.org/kutii/RAIDMAX_SIMPLEX_ATX_618B_id39780/

Какво ще кажете става ли този вариант или трябва да се правят промени, единственото за което се колебая е видеокартата.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.